Igazságügyi Ügyintéző - szervező


Papiniana # 2008.11.19. 19:09

Nem mindegyik jogi kar hirdeti meg ezt a képzést és a képzési idő is eltérhet karonként. Ha konkrétan tudod, hogy melyik intézmény érdekel, akkor a legjobb lenne felhívni a tanulmányi osztályukat és ott kérni információt. Vagy várd meg a felvételi tájékoztatót.

Remélem, azért egy kicsit tudtam segíteni!


Papiniana

Akiérdekel # 2008.11.19. 17:25

Húúúúúúú, nagyon szépen köszönöm. Mondjuk engem PTE-ÁJK-n érdekelne. Akkor ezek szerint lehet ott is 3,5 fél év lenne?

Papiniana # 2008.11.19. 17:17

Akiérdekel,
Utána kérdeztem a dolognak. A DE-ÁJK-n az igazgatási képzést végzettek (azaz a Bsc-sek) számára 3 és fél év a jogi egyetemi diploma megszerzése. Ez az információ valóban nincs fenn a felvi.hu-n, azonban a december közepén megjelenő felvételi tájékoztató tartalmazni fogja.


Papiniana

Akiérdekel # 2008.11.19. 11:00

Köszönöm, de az az oldal jóformán semmit nem ér. :)
Ergo, ilyet nem találtam ott, hogy mennyi lenne annak, aki elvégzi ezt a szakot.

Papiniana # 2008.11.18. 09:09

Akiérdekel,
Ajánlom, hogy alaposan böngészd át a www.felvi.hu-t.


Papiniana

Legislator # 2008.11.17. 18:30

Magonc,

BSc. vagy MSc., vagy miféle diplomád lesz?
Ha főiskolai szintű, azaz BSc. (3 éves) diplomád van/lesz, akkor négy év, hatvan kreditet számolnak be az ELTÉ-n (300 helyett 240 kredit kell, ha jól emlékszem). Azt hiszem, esti már nincs, csak levelező, de nézd meg pl. az ELTE ÁJK honlapját. Lehet, hogy a Károlin kevesebb, nem tudom, de minimum három év. (Bár ilyen szerintem elvben nincs). Arra ne számolj, hogy sokmindent elfogadnak, az ELTE pl. a köziget is csak részben (egy félévet engednek el a háromból). Ha esetleg egyetemi diplomát kapnál (azt hiszem, két ilyen évfolyam indult a bolognai buli bevezetése előtt a Ménesi úton) akkor nem tudom, van -e egyéb kedvezmény, aligha.


Sunshine after the rain.

Akiérdekel # 2008.11.17. 16:47

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ha igazságügyi igazgatási szakon végzek, akkor hány féléves lenne nekem a jogász képzés?

Aki

Magonc # 2008.10.28. 22:44

Sziasztok!
BCE-KIK karon (volt államigazgatási főiskola) végzek.
Mennyi idő alatt lehet ezután a jogot elvégezni? Van, amit beszámítanak?
köszönöm

Szeva3 # 2008.10.28. 08:00

Sziasztok!

Én Pécsen végeztem IÜszakon 2006-ban, 2008febuárjában írtam levelet Dr. Petrétei József
Dékán Úrnak. A választ egy kollégája (Bankó Zoltán Dr.) írta meg nekem.
Röviden:

  • sokan írnak nekik e súlyos probléma megoldását kérve.(végzett hallgató+munkáltató)
    • egyetértenek azzal, hogy ezt a képzést egyenértékűen kellene kezelni az állig. ill. szoc.ig.

      (ezt keresik minden közig. hirdetésben) képzéssel,lásd IÜ képzés tematikája

  • a jogalkotás hibája, hogy olyan helyre soroltak minket (térképészeti igazgatási) amihez semmi közünk.
  • ja és a legfontosabb hátrányos megkülönböztetés! elismerik

Ezért kérlek benneteket, hogy fogjunk össze. Itt az idő, hogy harcoljuk ki amit éveken keresztül halogatnak, ennek a végzettségnek a megfelelő helyre sorolását, valamint elismerését. Nem adták e diplomát a kezünkbe 2igen,2nem esetleg tartózkodott válaszért!!!!!

Gabicsek # 2008.10.10. 12:26

§Nóra§! PTE-nél ezt találtuk:
Mesterképzés indítás!
Kedves Kollegina!
Kedves Kolléga!

A PTE ÁJK Kari Tanácsa az igazságügyi szervező képzés továbbfejlesztése
érdekében a képzés mesterszakának beindítását előzetes tervei közé vette.
Az új mesterképzés elindításához nagyon fontos annak a kérdésnek az
eldöntése, vajon az alapszakra beiratkozott hallgatók milyen arányban
mutatnának érdeklődést a mesterszak iránt.
Ezen igény felmérése érdekében kérjük nyilatkozzon arról , Ön az alapszak
elvégzése után beiratkozna-e az igazságügyi szervező mesterképzésre.
Természetesen a válasza Önt a jövőben semmire sem kötelezi , csak
igényfelmérés a célunk.Kérjük a válaszokat a zsuzsa@ajk.pte.hu e-mail címre
szíveskedjenek küldeni.

Üdvözlettel:

Dr.Fábián Adrián
tagozatszervező

MANU89 # 2008.09.15. 09:43

KÖSZÖNÖM SZÉPEN KRISZTA11!
EGYÉBKÉNT MEGÉRDEKLŐDTEM.A JOGÁSZ VÉGZETTSÉGGEL JÁROK OTT A LEGJOBBAN.

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEDET!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.15. 09:07

Államigazgatási főiskolával is van esélyed a rendőrségnél.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.15. 09:05

SZTE-ÁJK levelező topic

Itt lejjebb betettem az ELTE elérhetőségét, ott részletesen olvashatsz arról, hogy az igazságügyi szakon milyen képzésben részesülsz és milyen elhelyezkedési lehetőségeid lesznek. Nem baj ha Miskolcra jelentkezel, a tematika ugyan az.

Azt kellene megkérdezned a rendőrségen, hogy melyik diplomával leszel sikeresebb nálunk. Az igazságügyi egy gyakorlati képzést ad, míg a jogi jogászokat képez.

MANU89 # 2008.09.15. 08:39

EGYÉBKÉNT MEGKÉRDEZHETEM KRISZTA11 ,HOGY HOL OLVASTAD A KOVÁCS ÚR NEKEM ÍRT ÜZENETÉT?CSAK MERT AZÉRT KAPOK IDE-ODA ,MERT SENKI NEM VÁLASZOLT DR. MOHOS GÁBOR ÚRON KÍVÜL.
ÉN ÉLNÉK A LEHETŐSSÉGGEL,DE NÁLAM NEM HOZZA A KOVÁCS ÚR ÜZENETÉT!

MANU89 # 2008.09.15. 08:34

BOCSÁNATOT KÉREK A KAPKODÁSOMÉRT,BELÁTOM ÍGY VAN.
AZ OKA AZ,HOGY SAJNOS NAGYON NAGYOT HIBÁZTAM.RENDŐRISKOLÁBA JÁRTAM, DE RÁJÖTTEM ,HOGY ROSSZUL TETTEM.VISZONT KÉT ÉVEM MARADT KI EMIATT,AMI NAGYON BÁNT.MOST IGYEKSZEM JÓL DÖNTENI,HELYRE HOZNI AZ AKKOR ELKÖVETTET BUTASÁGOT.
NEM TUDOK DÖNTENI A KÉT SZAK KÖZÖTT, ÉS MIVEL BELE NEM LÁTHATOK, EZÉRT ITT ÉRDEKLŐDÖM.
ELNÉZÉST KÉREK MÉGEGYSZER!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.15. 08:21

Te Krisztina, mindenki olvassa, hogy ide-oda kapkodsz. Ha már egyszer felajánlotta neked Kovács Béla úr a segítségét, miért nem használod ki?

MANU89 # 2008.09.15. 08:16

ILLETVE VALAKI ELÁRULNÁ NEKEM ,HOGY A JOGON BELÜL MILYEN TERÜLETEKRE LEHET SZAKOSODNI?

KICSIT SOK KÉRDÉST TETTEM FEL HIRTELEN, DE JOBB VALAMIT LENYOMOZNI,ÉS CSAK AKKOR ELKEZDENI, HA OLYAN,AMILYENNEK ELKÉPZELTÜK.

MANU89 # 2008.09.15. 07:06

SZIASZTOK!
KRISZTA VAGYOK.ÉRDEKLŐDNI SZERETNÉK AZ IGAZSÁGÜGYI IGAZGATÁSI SZAKKAL KAPCSOLATBAN.ÉN MOST FIGYELTEM FEL RÁ.ÉRDEKELNE,AZ ELVÉGZÉSE UTÁN MILYEN TERÜLETEN LEHET ELHELYEZKEDNI VELE?LEGINKÁBB BUDAPEST?ÉS MILYEN ÁLLÁS LEHETŐSÉGEK VANNAK?RENDŐRSÉGEN...?
ILLETVE ÉRDEKELNE, HOGY TULAJDONKÉPPEN EZ EGY ALAPKÉPZÉS,3 ÉVES.EZT KÖVETŐEN MILYEN SZAKOSODÁSI LEHETŐSÉGEK VANNAK.
SEGÍTSETEK KÉRLEK!ÉS NE HARAGUDJATOK A SOK KÉRDÉS MIATT,DE NEM AKAROK ELKEZDENI,AZTÁN MEG BEFEJEZNI,MERT NEM TETSZIK.JÁRTAM MÁR ÍGY.
MEGTENNÉ VALAKI,AKI JÁRTAS A TÉMÁBAN ,HOGY ÍR NEKEM.
MEGADOM AZ E-MAIL CÍMEM!DE ITT IS MEGFELEL AKÁR.
gyarmati89@freemail.hu

§Nóra§ # 2008.09.11. 13:51

Köszi szépen Kriszta!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.11. 13:38

Nóra!

Szóban itt kapsz felvilágosítás:

Megadom a ÁJK tanulmányi hivatalának a számát:
483-8000/4635
hétfőtől -szerdáig 13-15.30
péntek 9-11

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.11. 10:57

Tényleg van, a honlapjuk www.ajk.elte.hu

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.09.11. 08:54

Szerintem az ELTE-n, ott dolgozik a barátnőm, már kérdezem is.

§Nóra§ # 2008.09.11. 08:39

Én úgy tudom, hogy Pesten van rá lehetőség! Csak azt nem tudom, hogy melyik Egyetemen!

Dr.Attika # 2008.09.10. 15:47

Sehol. A jogász képzésre nem vonatkozik ez a "bolonyai izé".

§Nóra§ # 2008.09.09. 13:38

Sziasztok!

Miskolcra az Igazságügyi Igazgatási alapszakra járok, most vagyok végzős hallgató! Azt szeretném megtudni, hogy ennek a főiskolai szintű képzésnek az elvégzése után hol lehet mesterszintű képzésben részt venni?