Ügyész / ügyvéd


Koko987 # 2014.08.29. 11:43

A legfőbb ügyészség személyügyi és továbbképzési osztályát hivtam, ahova a pályázatot kellett küldeni. Nem tudom csak telefonon szólnak-e, csak én kérdeztem hogy akkor várni kell még a hivásra és azt mondták igen. A szám amit hivtam: 354-5640. Remélem akkor jövőhéten jön a várva várt hívás! :)

Accusat # 2014.08.29. 10:36

Ez jo hir!A sulit csak amiatt kerdeztem, hogy ismerjuk-e egymas, szerintem nem nezik, hogy honnan jossz.

Annak, hogy telefonon keresnek majd, nem orulok, mert az e-mail biztosabban megjonne. Mi van, ha nem veszem fel? :(

Tavaly szept 10-12 kozott volt a meghallgatas.

Megadnad a szamukat, hogy tudjam ki keres majd?

Koko987 # 2014.08.29. 10:28

Na telefonáltam Nekik, szeptember 9-10, az nem volt egyertelmu hogy akkora hivnak vagy akkor hivnak, de meg varni kell a telefont azt mondták.

Koko987 # 2014.08.29. 10:23

Károli, de nem aggódok miatta, annyi mindent nézhetnek ami miatt nem felelek meg. :)

Accusat # 2014.08.29. 08:55

Melyik egyetemről jössz?

Accusat # 2014.08.29. 08:10

Kb tök ugyanígy.
Úgy tudom az átlagot is nézik.

Koko987 # 2014.08.28. 22:31

Hát elég kötözködő volt a főügyész, de a többieket hallgatva mindenkivel ezt csinálta. Miért akarok ügyész lenni? Miért nem bíró vagy büntetőjogi ügyvéd, meg hogy a szakmai önéletrajzom nem indokolja nagyon az ügyészségre történő jelentkezésemet, de azért pozitív vagyok! :)
Neked hogy sikerült?

Accusat # 2014.08.28. 15:37

Sajnos semmi infóm. Az interjúd biztató volt?

Koko987 # 2014.08.28. 14:31

És Neked sincs még semmi infód? Nem hívtak? Te sem érdeklődtél?

Mondhattak volna valamit azért, hogy ha eddig meg eddig nem hívunk akkor ne is várd.

Koko987 # 2014.08.28. 14:31

És Neked sincs még semmi infód? Nem hívtak? Te sem érdeklődtél?

Mondhattak volna valamit azért, hogy ha eddig meg eddig nem hívunk akkor ne is várd.

Accusat # 2014.08.28. 14:16

De én is a kerületeket jelöltem meg!

Koko987 # 2014.08.26. 14:39

Ezek szerint Te nem Pestre jelentkeztél!? Köszönöm a tippet, azt hiszem még ezt a hetet kivárom, hátha hívnak, aztán ha nem felhívom őket.

Accusat # 2014.08.26. 11:53

Egy ismerosom tavaly oda jelentkezett es telefonon megmondtak neki, hogy behivjak-e vagy nem. Azr nem tudom hova telefonalt, a fore, vagy legfobbre.
Esetleg probald meg te is.

Koko987 # 2014.08.25. 15:10

Én a fővárosba jelentkeztem.

Accusat # 2014.08.25. 14:44

Koko!

Melyik varosba palyaztal?

Koko987 # 2014.08.22. 13:14

Én is várom a telefont, remélem bejutok a második körbe, de nem tudom hogy mikor hívnak ha sikerült az első körön túljutni.

Accusat # 2014.08.19. 13:57

Valakinek van hire az ugyeszsegi fogalmazoi palyazat masodik korerol?

Sherlock # 2014.08.16. 08:11

Szerintem is érdekes, mert én mondjuk tudok szerencsére (de 200 felett csak nemzetközi/kvázi-nemzetközi ügyvédi irodák jelöltjei és nagyon nagy cégek jogi előadói visznek haza), de nem gondolom hogy ez lenne az átlag és/vagy akkora lenne a szórás, hogy pár kiemelkedő ennyire felhúzza az átlagot. Ismerősi körben az átlag kb. 130 nettó, ha mindenkit nézek (közjegyzőnél, kis-közepes irodában, közigben). Persze csodálatos ha ez tényleg így van, akkor már csak a nők fizuját kellene szintre hozni.

Catalyst # 2014.08.15. 10:22

http://www.jogiforum.hu/hirek/32309

A fenti cikk szerint a friss-diplomás fizetések átlagosan

Nők: 167.550,-
Férfiak: 210.150,-

Ez valami vicc?

210 nettóra példát se tudnék mondani a környezetemben.

Accusat # 2014.01.14. 09:39

Gondoltam felélesztem a topicot, az utóbbi pár oldal úgyse volt más, mint szófo...ás, kiváltképp Attila részéről. (Egyébként pár tíz oldalt végigolvasva, ő mindig itt volt, mint agent provocateur, különböző álneveken.)

A lényeg:

Közeleg az ügyészségi fogalmazói pályázati kiírás ideje. Van akit érdekel?

barrerra # 2012.10.02. 19:08

"Kedves Mindenki!
Az egyetemek rangsor vitájába nem szívesen szállok be, mert szerintem oltári nagy baromság.
Egy jó jogász akkor is el tud helyezkedni, megtalálja a számítását, ha az ELTE-n, Pázmáynon, Szeged stb... végzett.
Én Pázmányon végeztem, mikor állás után néztem az ég világon senkit nem érdekelt, hogy hol végeztem. Annyi volt a kérdés tudom-e a próbaidőn belül az elvárásokat teljesíteni. Tudtam teljesíteni, véglegesítettek ennyi." - Még egy tény az érvem mellett. Persze, természetesen Attila szubjektív véleménye szent, támadhatatlan és megdönthetetlen! Nyilván Attila egyszer megpróbált egyszr károlis diplomával elhelyezkedni, utána egyszer ELTE-s diplomával próbálkozott :D Tudom, hogy fáj, Attila, de sajnos rózsaszín ködben élsz. Nagy ívben szarnak arra, hogy hol végeztél. A tudás és a rátermettség számít.

capisca # 2012.10.02. 14:01

Kedves Mindenki!

Az egyetemek rangsor vitájába nem szívesen szállok be, mert szerintem oltári nagy baromság.

Egy jó jogász akkor is el tud helyezkedni, megtalálja a számítását, ha az ELTE-n, Pázmáynon, Szeged stb... végzett.

Én Pázmányon végeztem, mikor állás után néztem az ég világon senkit nem érdekelt, hogy hol végeztem. Annyi volt a kérdés tudom-e a próbaidőn belül az elvárásokat teljesíteni. Tudtam teljesíteni, véglegesítettek ennyi.

Kedves Attila szerintem "meredek", hogy amiket te mondasz (írsz) TÉNYEK, Rexorral értek egyet ezek maximum személyes vélemények. Véleményeket nem lehet vitatni (vitatkozni), mert az szubjektív. Ismerek olyan ELTE hallgatót akit sehová sem akartak felvenni, szemben olyan Pázmányossal aki a diploma megszerzése után egyből elhelyezkedett bíróságon fogalmazóként, ügyészségen fogalmazóként.

Továbbá ne várd el, hogy a kollégák ingyen oldják meg a felmerülő ügyeket, mert ezzel saját/mások megélhetését "veszélyeztetné". Azért van ez a fórum, hogy a felmerülő szakmai kérdésekben vitatkozzunk, megoldaást találjunk (adjunk) vagy érdeklődő(szavizsgázó)kollégáknak segítsünk, de nem konkrét ügyeket oldunk meg minden esetben.

Rexor # 2012.10.02. 13:37

Kedves Attila,

Tényeket csak akkor tudsz/tudnál állítani, ha "képben lennél", márpedig az kiderült hogy nem így van. Maximum véleményed lehet a dolgokról, ami azért két erőteljesen különböző dolog.

Ha szofisztikált részletes válaszokat akarsz jogi kérdéseidre, akkor nem árt, ha a zsebedbe nyúlsz/fizetsz érte és nem egy ingyenes fórumtól várod ezt el, ahol azért nem kevés ember kapott érdemi segítséget is. Hogy te nem vagy köztük, ez nagyon szomorú dolog, de attól ez még egy szakmai fórum marad.

adamcsi # 2012.10.02. 13:23

"Oké, legyen úgy.
Akkor csak röviden a sorrendet mondom:
1, ELTE
2, PÉCS
3, SZTE
4, Győr
5, Miskolc
7, Debrecen
8, Károli
9, Pázmány
De itt is kiemelném, hogy ez a sorrend se jogász-specifikus teljes mértékben. Majdnem a többi kart tekintve is ugyan ez a sorrend állítható fel, talán annyi, hogy a 2-3. helyek ingadoznak szakonként."

Ez a TÉNY??? Akkor jó.

egyenes.ági: hmm... Szerinted nem számít?

Poruljárt_Attila # 2012.10.02. 13:10

Kedves Rexor, kérlek ne ferdítsd a dolgokat.
Én nem lefikáztam valakiket, hanem TÉNYEKET állítottam. Nagy különbség! Aról meg nem én tehetek, hogy sajnos ez nem éppen kedvező fényt vet egyesekre. Csupán a realitás.

Hát képben vagyok azért eléggé, az meg más kérdés, hogy a tételes jogból vannak olykor TÉTELES kérdéseim, amelyeket rendszerint senki nem képes megválaszolni. Persze ez azért jelzi e fórum színvonalát is, amit egyszer valaki "szakmainak" nevezett ugyan, de azért erre igen szívesen beidéznék néhány példát.

Csak egy a sok közül, sztem mondanom se kell, kinek a SZAKVÉLEMÉNYE:
"No. Felböffent?”"

Igen, ez tényleg magas szintű szakmai tudást feltételez.