folytonos munkarend - sürgős


wers # 2020.06.16. 17:50

Egy a lelkünk. :-*

Ez nem is kérdés

Szomorú örökös # 2020.06.16. 16:27

wers

Nem tudom, hogy egyáltalán ehhez a munkakörhöz kell-e végzettség?

Őrző-védő munkához hogy a fenébe ne kellene!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.16. 15:20

Egy a lelkünk. :-*

Most kavarja, vagy nem kavarja?

wers # 2020.06.16. 14:20

Természetesen. Kötelező olvasmány (nálam)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.16. 12:35

Őfelsége I. Füligre tetszenek gondolni, aki mielőtt király lett volna, egyszerre volt fűtő és pincér az óceánjáró hajón? :D

wers # 2020.06.16. 11:20

Ej wers, nem olvastál te Rejtő Jenőt?

:D ha csak úgy nem...

gerbera317 # 2020.06.16. 11:02

ha a pincér 22-07 között őrködik, akkor ki szolgál fel nyitvatartási időben?
Ej wers, nem olvastál te Rejtő Jenőt?

wers # 2020.06.16. 10:36

most azt szeretnék, hogy éjszakai őrzést válaljunk 22ó-07ó ig

Tőlem aztán kérhetnék! Aztán ugyan mit tennék én, ha betörnének? Szépen kérném, hogy távozzanak?

Nem tudom, hogy egyáltalán ehhez a munkakörhöz kell-e végzettség?

Harmadik gyenge gondolatom, hogy nem lenne sokkal célszerűbb és olcsóbb egy kamera, amit a cég tulajdonosa vagy akárki távolról figyelhet?

Még egy, ha a pincér 22-07 között őrködik, akkor ki szolgál fel nyitvatartási időben?

gerbera317 # 2020.06.16. 10:24

Mondjuk, megpendítheted a munkáltatódnak, hogy ingyé' a Krisztus koporsóját sem őrizték, és hogy a hatályos munkaügyi szabályok is nagyjából ezt a már-már klasszikus nézetet vallják.
Az nyilvánvaló, hogy a dolgozónak is fűződik valamennyi(cske) érdeke ahhoz, hogy ha reggel bemegy dolgozni, akkor a munkahelyét ne kifosztva vagy feldúlva esetleg felgyújtva találja. Az viszont nem mindegy, hogy az őrzést miért így akarja a munkáltató megoldani: a) csak spórolni akar, mert egyébként megengedhetné magának, hogy fizessen az őrzésért, vagy b) bé-bébé-bé-bé.
Pincérként nem vagy abban a helyzetben, hogy megmondjad, hogy "ha ti így, akkor én úgy - szevasztok"?

gerbera317 # 2020.06.16. 10:24

Mondjuk, megpendítheted a munkáltatódnak, hogy ingyé' a Krisztus koporsóját sem őrizték, és hogy a hatályos munkaügyi szabályok is nagyjából ezt a már-már klasszikus nézetet vallják.
Az nyilvánvaló, hogy a dolgozónak is fűződik valamennyi(cske) érdeke ahhoz, hogy ha reggel bemegy dolgozni, akkor a munkahelyét ne kifosztva vagy feldúlva esetleg felgyújtva találja. Az viszont nem mindegy, hogy az őrzést miért így akarja a munkáltató megoldani: a) csak spórolni akar, mert egyébként megengedhetné magának, hogy fizessen az őrzésért, vagy b) bé-bébé-bé-bé.
Pincérként nem vagy abban a helyzetben, hogy megmondjad, hogy "ha ti így, akkor én úgy - szevasztok"?

Iceman0315 # 2020.06.16. 06:07

Tiszteletem. Segítséget szeretnék kérni! Pincérként dolgozom 8 órás bejelentéssel, most azt szeretnék, hogy éjszakai őrzést válaljunk 22ó-07ó ig, de viszont semilyen pótlékot nem akarnak fizetni. Milyen védekezési lehetőségeim vannak, milyen jogszabályok vannak? Köszönöm előre is. Szép napot

kata1111 # 2019.03.29. 08:58

T Fórum. 12 órás munkarendben dolgozom 4 napot havi 168 órát ,a 4 nap ledolgozása után mennyi pihenőnap jár mert az április havi beosztásban a folyamatos egymás utáni 4 napos müszak után 1 pihenőnapot kaptam és 3 nap szabadságot irtak ki.Ugytudom pihenőnapra nem lehet szbadságot kiirni kata 111

drbjozsef # 2019.02.07. 06:05

Köteles-e ebben az esetben a munkavállaló a későbbi szerződéses járattal bemenni dolgozni?

Persze. Egyrészt erre utasította a vezető, másrészt beosztás szerinti munkaideje van. Én mondjuk ugyanúgy 6-ig dolgoznék, hiszen nem önhibádból nem tudtál megjelenni dolgozni, de azért ehhez azért alaposan ismerni kellene a munkaszerződésedet is.

Mennyi ideig köteles várakozni a munkavállaló a buszmegállóban a szerződéses buszra, illetve erre vonatkozóan belső szabályzatban rendelkezhet e a vállalat akár 1 órás kötelező várakozási időről?
Ez nyilván nincs egzaktul leszabályozva. Életszerű időtartamot köteles, mondjuk 15-20 percet, de egy órát én már nemigen éreznék annak. De lehet, tévedek. De ez is olyan, hogy megint a munkaidődből megy... (bár értem én, hogy mínusz tíz fokban ez nem vidám dolog).

creed # 2019.02.06. 19:19

Tisztelt Fórumozók!

Tényállás:
A vállaltnál 12 órás és 8 órás folyamatos munkarend is van munkaköröktől (területektől) függően. A vállalat a munkavállalókat szerződéses vállalati buszokkal szállítja munkába és haza is.

pl.: A munkavállaló 12 órás (06:00-18:00, 18:00-06:00) munkarendben dolgozik. Délután 16:45-kor a buszmegállóban várja a szerződéses buszt ami nem veszi fel Őt mert a jármű megtelt már az előző megállóban munkavállalókkal.
Közli a felettesével a történteket aki arra utasítja, hogy menjen haza és a 20:45-kor induló szintén vállalti busszal menjen be dolgozni.

Kérdés:
Köteles-e ebben az esetben a munkavállaló a későbbi szerződéses járattal bemenni dolgozni?

MÁS: Mennyi ideig köteles várakozni a munkavállaló a buszmegállóban a szerződéses buszra, illetve erre vonatkozóan belső szabályzatban rendelkezhet e a vállalat akár 1 órás kötelező várakozási időről?

Köszönöm a válaszokat!

efi99 # 2019.01.31. 18:23

Ez 13 napos ciklus 96 órával, ami kb 30%-kal több, mint a normál munkarend. Szóval valami nem oké.
(Amúgy nem inkább délelőtt-délután-éjjel a sorrend? Úgy jön ki közöttük 24 óra a váltáskor)

Hardcor # 2019.01.31. 16:03

Tisztelt szakértők !
Most szeretnék elhelyezkedni az új munkahelyemen és olyan folyamatos 3 műszakos munkarend van 8 órában hogy 4 nap 8 óra megyek és 24 óra pihenő mondjuk délelőtt.Majd jön ugye éjszaka 4 munkanap 48 óra pihenő.Majd jön a délutános műszak 4 nap munkanap 24 óra pihenő . Ilyen típusú munkarendel még nem találkoztam a kérdésem az lenne hogy hogyan és mennyit tudnak kötelezni a túlórára illetve nem járna több pihenő nap ilyen munkarendel ?

efi99 # 2015.08.21. 12:54

Ha a havi köteleződ megegyezik a 8 órásokéval, akkor 1 szabival 8 órát teljesítesz, vagy egy 12 órás nap kiváltásához 1,5 napnyi szabi kell. Az elöző munkáltatód jó hülye volt, a semmiért fizetett.

Hosszulabu # 2015.08.21. 09:45

Tisztelt Fórum, Tisztelt Szakértők

2001 óta dolgozom 12 órás beosztásban (folytonos munkarend,2 munkanap 2 szabadnap 2 munkanap...)
Tavaly szeptemberben munkáltatót váltottam, a munkarendem maradt !
Előző munkáltatómnál a szabadság 1 nap-1 nap volt (évi 30x12 óra)
A mostani munkáltatómnál 1 nap szabadság - 1,5 nap (évi 30x8 óra)
Kérdésem az lenne hogy akkor most hogyan is kell számolni a szabadság mértékét !

Előre is köszönöm a választ, Tisztelettel : Pogány József

efi99 # 2009.10.08. 18:56

A szabadságodból semmit nem vesztesz el. Pont ugyanannyi órát dolgozol illetve vagy otthon, mint a 8-órás munkarendben.
A te logikád szerint dolgoznod is 1/3-dal kevesebbet kell, mint másnak, hiszen te 2 körrel letudod, amit más 3-mal. Szóval az órák számítanak.

jlaci # 2009.10.08. 13:16

A munkaszerződésben 2 dolog van csak, ami ezzel kapcsolatos lehet.
Napi 10 órás munkaidő.
És készenléti jellegű munkakör.
Semmi egyéb.
Az átlag havi ledolgozott óraszám 180 körülre jön ki.

escargot # 2009.10.08. 13:03

heti hány óráról szól a munkaszerződésed és hány órát dolgozol egy hónapban valójában?

jlaci # 2009.10.08. 12:46

Szép napot mindenkinek!

Pár hónapja csöppentem bele a folyamatos munkarendbe (bár már ebben sem vagyok biztos, hogy ez folyamatos vagy folytonos, mert elvileg ez sem mindegy).
A lényeg az, hogy nekem nagyon furcsa ez a világ, és sajnos nem tudom eldönteni mennyire jogszerű a beosztásom és az avval járó következmények. Csak sejtéseim vannak, hogy nálunk több dolog sem stimmel.
Ezekben kérnék segítséget.

12 órás műszakok vannak reggel 6-tól este 6-ig, A munkarend hétfőtől vasárnapig tart szünet nélkül (+ fizetett ünnepnapokon is természetesen). Konkrétan hétfőn reggel 6-tól este 6-ig, majd kedden este 6-tól reggel 6-ig. Szerda alvós nap, csütörtök pihenő és péntek reggeltől kezdődik előről a kör. Ahogy esik úgy puffan alapon a hétvégék és ünnepnapok.

A szabadságok kiadásánál ha ki akarok venni 2 napot, akkor 3-at írnak be, mondván a szabi 8 órákra van 3*8=24 óra, ennyit vesznek el, mivel én 2 nap alatt dolgom le a 24 órát (az arányok megmaradnak több nap szabival is). Ez tényleg törvényes lenne, hogy az ember az évi szabadságának az 1/3-át elveszti ilyen formán?
Ha a szabimat olyan napokra kérném mikor hétvégére vagyok beosztva (pl vasárnap) akkor azt nem adják oda (illetve nem írhatják be), mert hétvégére szerintük nem lehet szabit adni, hiszen az nem munkanap (na de nem ez a lényege a folyamatos munkarendnek, hogy "nincs" hétvége, hanem minden nap munkanap?)

Ebben a munkaredben összesen 2 féle pótlékot számolnak el a bérjegyzéken: 20% délutános és 40%-os éjszakai pótlék. Se hétvégi, se ünnepnapi, se semmi egyéb.
Jah igen, majd' el felejtettem, mindent úgy, hogy 10 órával vagyok bejelentve, nem 12-vel, amennyit ténylegesen bent vagyok.
Ez így korrekt?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

walnut # 2009.10.02. 14:39

Jó napot!
A munkahelyemen kaptam egy munkaszerződés módosítást. Ennek első pontja így szól:
"1. Önre irányadó munkarend: folytonos beosztás szerint"
Gyakorlatilag a munkám napi 8 óra (19:00-03:00-ig). A munkanapok száma megegyezik a naptári munkanapok számával csak a munkaszüneti napok nem mindig esnek oda ahol a naptár szerint járna. Tehát pl.: szombat, vasárnap dolgozom, helyette kapok szabadnapot hétfőn és csütörtökön. Persze a törvényben előírt egy szabad hétvége havonta az megvan. Kérdésem lenne, hogy jogszerű-e ez a besorolás és törvényesen milyen pótlékok illetnek meg (délutános, éjszakai, folyamatos)?
Előre is köszönöm a tájékoztatást.

pyci # 2008.05.14. 12:36

Jó napot!

2 havi munkaidőkeretben dolgozok. Tudomásom szerint a márc+ápr hónap munkaidőkerete 160+184= 344 óra március: 20nap április: 23nap (május 2. ápr. 26-ra helyezése miatt.
A cégem szerint a márciusi munkaidőkeret 168óra volt mert a húsvéthétfőt is beleszámolják a munkaidőkeretbe, hogy ne legyen munkabér kiesésünk. Tudtommal a munkanapokat szorozzák meg 8-al úgy jön ki a havi munkaidőkeret.
Tudna valaki nekem erre vonatkozóan valami jogszabály vagy hirdetményt mutatni?

Levi008 # 2008.05.06. 10:27

Tisztelt szakértők !

Én egy multi cégnél dolgozom folyamatos munkarendben 3x12 óra munka, majd 3x12 óra pihenés.
Idén 2-szer 1 hónapot beteg voltam, 3 hét megszakítással.
Kérdésem az lenne hogy ilyenkor hogyan kell fizetni a betegszabadságot, majd utána a táppénzt? Illetve a munkaidő elszámolást hogyan kell alkalmazni ebben az esetben?
Azokra a napokra amikor amúgy is dolgoztam kaptam pénzt és ezt 8 órában elszámolva( ha hétvége is volt benne akkor azokra a napokra is)
A munkaidő elszámolást pedig ugyanezekre a napokra számoltak, de már 12 órában.

Köszönöm gyors válaszukat.