Munkavállalói rendes felmondás


Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.28. 13:04

ide meg azt sorol amit szeretne.

Gondolod?

mereida # 2018.11.28. 12:51

A Mt. 122-125§ elolvastam, de arra jutottam, hogy "a munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén" módosíthat vagy törölhet szabadságot, ide meg azt sorol amit szeretne. Nem találtam rá semmilyen definíciót, hogy mi tartozna ide.

drbjozsef # 2018.11.28. 11:36

Ki kell adnia, kivéve néhány esetet : Mt. 122-125§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

mereida # 2018.11.28. 11:14

Kedves Fórumozók,

felmondással kapcsolatban lenne kérdésem. Szeretnék felmondani, szerződés szerint 60 a felmondási időm, egyelőre még 18 nap szabadságom van az idei évre (27 járna). Tudom, hogy a felmondási idő alatt szabadságra akkor mehetek, ha a munkáltató beleegyezik. Viszont az én esetemben ez a 18 nap, ami még idei szabadság minden probléma nélkül átvihető a jövő évre vagy ki kell adnia idén?

(Igen, láttam, hogy volt hasonló kérdés, de ott nem volt évváltás)

Előre is köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2018.11.21. 04:18

Van, akinek egy válasz nem elég, de sebaj.

Nem, nem veheted ki, ha a munkáltató ragaszkodik a 30 nap felmondási idő ledolgozásához, akkor majd kifizeti az időarányos szabadságot a munkaviszony megszűntekor.

soszták # 2018.11.20. 15:49

Tisztelt Fórumon jelen lévők!

Az élet úgy hozta, hogy a jelenlegi - 9 és fél éve dolgozom itt - munkahelyemet egy jobb, anyagilag, karrier szempontjából kedvezőbb munkahelyre fogom váltani. Ahol még jelenleg dolgozom, vezető beosztásban vagyok, és az új munkahelyemen is abba kerülök.
Kérdésem az lenne, hogy jövő héten az új munkahelyen alá írnánk a papírokat. Ott szerződésben, vagy szándék nyilatkozatban biztosítanak arról, fogy a felmondási időm nem befolyásol az ottani kezdésben.
Ez mennyire járható út, ha erről írásos formával is rendelkezem az új munkáltatónál?

Továbbá ugye a régi munkahelyemen nekem kell felmondani. Mivel határozatlan idejű a munkaszerződésem, így munkavállalói rendes felmondással kell ezt megtennem. Ha ez meg van, onnantól 30 nap amíg ott kell lennem. Viszont van 17 nap szabadságom.
Ha én mondok fel, és a szabadságomat nem akarom, hogy meg váltsák, akkor jogilag kivehetem ezt mind?
azért kérdezem, mert ezzel nem vagyok tisztában. És nem akarok bonyodalmat belőle, egyszerűen csak találtam egy jobb munkahelyet, és békében szeretnék elmenni a jelenlegi munkahelyemről....

Várom a válaszokat, szép hétvégét mindenkinek!

Üdv,
Soszták

BarnabasKiss # 2018.11.01. 12:05

Kedves Szakértő(k)!

Kérem legyen szíves az alábbi probléma megoldásában segíteni.
2018.11.03-i nappal megszűnik határozatlan idejű, havi béres munkaviszonyom. A cég képviselője szerint erre a három napra nem jár számomra járandóság, mivel november 1. ünnepnap, november 2. áthelyezett pihenőnap, november 3 szombat.

Szerintem ezekre a napokra is jár bér.

Válaszát várva.

Köszönöm

Iceburner14 # 2018.09.19. 14:00

monoszkop
Az érzés kölcsönös. Megoldás:ne olvassa el.

monoszkop # 2018.09.19. 13:53

Iceburner14
Én a munkámmal és a szaktudásommal szeretnék előre jutni és elismerést szerezni, nem hízelgéssel.

Ma, Magyarországon?

:)

nonolet # 2018.09.19. 13:38

Iceburner14

Senkit nem érdekel a lelked... mindenki magasról...

Iceburner14 # 2018.09.19. 13:07

3 napot fizet ki, a többi a fennmaradó szabadságom.

Iceburner14 # 2018.09.19. 13:03

Köszönöm a válaszokat!
A korrektségről annyit, hogy nyitás óta ezen a helyen dolgozom, aktívan részt vettem a rendszer "kiépítésében" , fejlesztésében. Számtalanszor kiálltam a cég mellett még akkor is, amikor egyébként a panasz jogos volt. Sem a munkámra, sem a hozzáállásomra nem volt soha panasz, a kollégákkal is jó viszonyban voltam. Azonban egy új kolléga és a többi dolgozó között összeférhetetlenség alakult ki.Ezt több kolléga jelezte a vezetőség felé, hiába. Odáig fajult a dolog, hogy az új dolgozó a vendégek előtt megrágalmazta az egyik "veterán" alkalmazottat,-(holott bizonyítható,hogy ő tévedett,)- ismét a vezetőséghez fordultunk, ismét hiába. Bizonyítékokkal alátámasztottuk, hogy szakmailag inkompetens, a hozzáállása elfogadhatatlan, több vendég is panaszt tett emiatt.
Ha végeztek volna " háttérellenőrzést" , korabbi munkáltatói alátámasztották volna. Mindenféle kifogást kitaláltak, ami miatt nem lehet tőle megválni. Így -mivel a vezetőség nem lépett- léptünk mi, és ketten felmondtunk. Nem tudok és nem is akarok olyan emberrel együtt dolgozni, aki ezt ellehetetleníti, sem olyannal ,aki hajlandóságot sem mutat a probléma megoldására. Én a munkámmal és a szaktudásommal szeretnék előre jutni és elismerést szerezni, nem hízelgéssel. A felmentést azért szszorgalmazzák, mert sokan "átlátnak a szitán" és -főként- a törzsvendégeink elkezdtek kérdezősködni.

drbjozsef # 2018.09.19. 09:27

Nincs semmi extra teendőd. A réginek tudni se kell a munkába állásodról.

Az utolsó munkában töltött napodon meg kellene kapnod a kilépős papírjaidat, de ha nem, az egyáltalán nem akadálya az új helyen való munkábaállásnak (bár ezt gyakran hangoztatják a hr-en, de tévednek).

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.19. 08:32

A jelenlegi munkáltató nekem egészen korrektnek tűnik, hiszen kifizet neked - ha jól értem - két heti bért munkavégzés nélkül, miközben erre nem lenne köteles.

Iceburner14 # 2018.09.19. 08:29

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi esettel kapcsolatban szeretném a segítségüket kérni.
Munkáltatómnak benyújtottam a felmondásomat, 30 nap felmondási idővel. (Felmondásomkor még nem volt kilátásban új munkahely, többek között ezért kértem a felmondási időt.)
Most azonban kaptam egy állásajánlatot, közalkalmazotti jogviszonyban, viszont a felmondási idő lejárta előtt kellene munkába állnom. A jelenlegi munkáltatóm a felmondási idő feléről (utolsó 2 hét) felment a munkavégzés alól, a felmentés ideje alatt kellene megkötnöm az új munkaszerződést és munkába is kell állnom ebben az időszakban. A kérdésem az, hogy ez jogilag lehetséges-e , illetve milyen lépéseket kell ez ügyben tennem? Szükséges-e bármilyen kérelem, határozat, egyéb irat benyújtása az új ill. a leendő ex-munkahelyem felé?

(Mivel a felmondásom egyik fő oka a korábbi munkáltatóm magatartása, így ha nem feltétlenül szükséges, nem fordulnék hozzá ez ügyben.)

Válaszukat előre köszönöm,
Tisztelettel,
egy munkahelyváltó :)

wers # 2018.09.19. 05:38

Én meg a "kedvest". :)
Meglepett? Engem nem. Tényleg az vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.18. 19:48

Én meg a "kedvest". :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.18. 18:48

Igaz.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.18. 14:23

Nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.04. 12:20

Persze.

Kenderice # 2018.08.04. 11:15

Üdv.
Érdeklődnék, hogy a mumkavállalói felmondás átadható a munkaltatónak korábban is?
Értem ez alatt azt, hogy a munkavállaló úgy adja be a felmondását augusztus 15.-én. hogy "mumkaviszonyomat felmondom augusztus 31.-ei hatállyal.", így szeptember elsejétől indulna a felmondási idő?
Jogilag lehetséges így beadni a felmondást?

foditomi # 2018.06.27. 14:30

Érdeklődnék, hogy érvényes-e az alábbi azonnali hatályú felmondás, melyet az egyik munkatársamnak küldtem és csatoltam egy érvényes azonnali hatályú felmondást. A munkatársam nem gyakorolta a munkáltatói jogokat, legalábbis erről nem tájékoztattak sem szóban sem írásban, csak utólag. A munkatársam továbbküldte a munkáltatói jogok gyakorlójának és a jelenlegi jogvita alapján ezt a felmondást akarja a munkáltató érvényesíteni, de szerintem:

6:8. § [A jognyilatkozat értelmezése]

(1) A jognyilatkozatot vita esetén úgy kell értelmezni, ahogyan azt a címzettnek a nyilatkozó feltehető akaratára és az eset körülményeire tekintettel a szavak általánosan elfogadott jelentése szerint értenie kellett.
Ezt az e-mailt tájékoztató jelleggel küldtem...

Az általam küldött e-mail:

"Szia,a tegnapi hivatalos megkeresésed során, a következő lépésre szántam el magam, melyet szóban akkor közöltem is veled. ....azonnali hatályú felmondást nyújtok be a .........-nek. Ez az email tájékoztató jellegű, de tartalmilag teljesen megegyezik az általam aláírt formai változattal is, amelyet postai úton küldök...." (azonnali hatályú felmondás becsatolva)

(postai úton soha nem került feladásra)

Bellami67 # 2018.06.26. 13:44

Köszönöm a választ!
Ebben az esetben mikortól "él" a felmondás? A postára adás napjától vagy az átvételtől?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.26. 09:16

Persze. De hogy a sok felesleges szöveg minek kellett a kérdés előtt...

Bellami67 # 2018.06.26. 06:52

Sziasztok!
Kérdésem a munkvállalói rendes felmondással kapcsolatos:

Valamivel több mint 11 év eltöltött idő, H-P-i munkarend, állandó du (12:30-20:30). Takarítónői státusz.Mindig csak minimálbéren foglalkoztatva. Ez 1 iskola. Júliusban csak a takarítók és a portás lesz bent. Viszont a felmondást akkor kellene beadni, csak hát ugye nem lesz olyan személy, akinek a kezébe lehetne adni.Postai úton elküldhetem az intézménynek címezve? Úgy érvényes?
Köszönettel: Lajos