utazási költségtérítés


wers # 2018.02.12. 12:13

Helyesen : bizonyos feltételek esetén kötelező adni.
Mennyivel másképp hangzik.
Egyébként van olyan munkáltató, amely csak a tömegközlekedéshez járul hozzá. (mellesleg jó nagy marha, mert a buszbérlet kétszer annyiba kerül neki)

drbjozsef # 2018.02.12. 11:59

Mert csak bizonyos feltételekkel adható
Nem.
Helyesen : bizonyos feltételek esetén kötelező adni.

nonolet # 2018.02.12. 11:17

Rexor

A 9 Ft/km ?

Tudtommal, az nem feltétlenül kötelezettség.
Mert csak bizonyos feltételekkel adható ...

pl.

https://jogvadasz.com/…tsegterites/

wers # 2018.02.12. 10:44

már amennyire te figyelmes tudsz lenni...:)))” köszönöm elismerő szavaidat
Egyébként teljesen élő a példa, ifjú kollégám kiötölte, ha a nagymamához jelenti be a lakcímét ami kb. 60 km-re fekszik, akkor munkábajárás címén szeretné igénybe venni a 9Ft/km hozzájárulást. Valahogy nem díjazta a munkáltató.

Rexor # 2018.02.12. 08:50

Visszamenőleg nem egyszerű a dolog, bár meg lehet próbálni. jövőre nézve viszont működhet minden további nélkül.

Nonolet: ez nem kérés alapján működik, jogszabályi kötelezettség.

nonolet # 2018.02.12. 08:47

Kicsitibike

Visszamenőleg... mire föl?

Nem kérted, hát nem kérted.
Nyilván megoldottad másként.

Majd mostantól kéred....
HA szükségesnek látod.

alfateam # 2018.02.12. 08:29

Ne komolytalankodj, nem ezt mondta. Olvasd el figyelmesen, már amennyire te figyelmes tudsz lenni...:)))

wers # 2018.02.12. 06:51

Szerintem elég életszerű a történet, bármelyik nav ellenőrzésen simán átmegy ..... Sopronból minden nap kétszer oda-vissza Kecskeméten keresztül Ausztrába menni dolgozni. :o)))

Kicsitibike # 2018.02.11. 20:15

Üdv.
Abban szeretnék segítséget kérni hogy van egy 2016 óta fennálló munkaviszonyom.Soproni lakos vagyok de a cég ahol dolgozom Kecskeméti székhellyel rendelkezik ahonnan kiküldetésben dolgozom Ausztriában.Ezidáig nem tudtam arról hogy igényelhető 9ft/Km és a munkaadóm sem tájékoztatott erről a lehetőségről soha.A kérdésem az lenne hogy visszamenőleg lehet-e ezt igényelni?Illetve hogyan?Semmilyen tömegközlekedés nincs illetve van egy 3éves gyermekem.
Köszönettel

wers # 2018.01.10. 12:37

közérdekű bejelentés a NAV oldalán.

Ha nem jelentette be a másik lakcímet, igen nehéz bebizonyítani, hogy hol lakik életvitelszerűen, ill. hogy hol nem lakik.
A nav első körben, ha vizsgálatot indít adatszolgáltatást kér.

drbjozsef # 2018.01.10. 12:06

jutidgyo,

közérdekű bejelentés a NAV oldalán.

wers # 2018.01.10. 11:06

Szerintem a lakcím igazolvánnyal lehetne, ha bejelentette a tartózkodási helyét.

juditgyo # 2018.01.10. 10:52

Kedves Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni munkáltatói oldalról.
Egy munkavállalónk nyilatkozatában a munkábajáráshoz állandó lakhelyét tüntette fel, annak ellenére, hogy el is ismeri és tudjuk is, hogy nem onnét jár munkába. (ez 60 km-re fekszik a tényleges munkábajárás helyétől ill. munkavégzés helyétől).
Kérésemkor, mikor jeleztem, hogy ezt nem tartom rendjén valónak, hogy havi 35.000.-Ft körüli összeget úgy vesz fel, hogy nem is jogosult rá, továbbá, hogy a munkatársaival szemben is inkorrekt és jelentős bérfeszültséget okoz, közölte, hogy csak a NAV felé köteles igazolni.
Tisztában vagyok vele, hogy a dolgozó nyilatkozata szerint kell számfejtenem, de valóban nincs semmi megoldás arra, hogy valótlan adatot tartalmazó nyilatkozat alapján kelljen számfejtenem.
Köszönöm a választ!
H. Judit

elmax # 2017.05.24. 09:08

Igyekeztem több fórumun is szétnézni, de nem találtam választ a kérdésemre így itt felteszem:

Én úgy értelmezem a 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet és az ide tartozó a Szja 1995. évi CXVII. törvény 25. § (2) bekezdéséből ide tartozó részt:

Nekem (vidéki lakhely és budapesti tartózkodási hely + budapesti munkahely esetén) járna a hétvégi hazautazásaimra a 9 Ft/km költségtérítés a tartózkodási helyem és állandó lakhelyem között.

A munkahelyem (állami cég, normál munkaszerződéssel vagyok alkalmazva) szerint a hétvégi hazaútra csak a tömegközlekedést támogatják, a 9 Ft/km nem jár már évek óta senkinek :(

A kormány rendelet szerint: a tömegközlekedési jegy/bérlet támogatása helyett 9 Ft költségtérítés jár több esetben így pl: 4. § d) a munkavállalónak bölcsődei ellátást igénybe vevő vagy tíz év alatti köznevelési intézményben tanuló gyermeke van. Nekem van egy 4 éves óvodás gyermekem.

Szerintetek nekem van igazam vagy nekik?

Miiningless # 2017.04.21. 07:07

Köszönöm. Abban tudnál segíteni még, hogy melyik jogszabály írja elő pontosan?

Immaculata # 2017.04.20. 16:14

Tárgyhónapban számla alapján.

Miiningless # 2017.04.19. 12:36

És arra van jogszabályi keret, meddig kell ezt a 86%-ot kifizetni? Pl. fizethet tárgyhónapban de előre, vagy késve is?

Immaculata # 2017.04.19. 09:54

A helyit akkor, ha a munkádhoz szükséges. Mondjuk sokat jársz tárgyalni, értekezni, műszaki ellenőr, vagy kézbesítő vagy.

Triplee # 2017.04.19. 09:45

A távolsági bérlet mellett még helyi bérletet már ugye nem kötelező fizetni? Vagy ezt mi alapján lehet eldönteni, hogy melyiket fizeti?

Immaculata # 2017.04.19. 09:31

Jól.

Triplee # 2017.04.19. 09:26

Tisztelt Szakértő!

Több éve állományban lévő munkavállalónak megváltozik a lakóhelye (Debrecenből Püspökladányba költözik), a munkahelye Debrecenben van. Jól értelmezem a rendeletet, hogy a munkáltató köteles a távolsági bérletének a minimum 86%-át megtérítenie, még akkor is, ha évekkel ezelőtt nem így vette fel a dolgozót?

Válaszát előre is köszönöm!

domotorpeti # 2017.02.24. 07:12

Z

Rexor # 2017.02.16. 14:20

Fórumokon általános szokás a tegeződés, ezen nem kell megsértődni.

A NAV a munkáltató által leadott adatok alapján készíti az adóbevallást, feltéve, hogy nem választottál munkáltatói adómegállapítást. A többi kérdéseddel kapcsolatban szerintem legyen elég annyi, hogy ne adj le valótlan nyilatkozatot (okirathamisítás, költségvetési csalás és egyéb büntetőjogi tényállások miatt)...

TlankeR # 2017.02.16. 11:43

Kedves Kovács Béla Sándor!

Te most melyik ügyvéd vagy? Aki kapásból letegez mindenkit, vagy az aki az ügyvédi irodája helyett itt arrogánskodik? Esetleg az aki illedelmesen feltett kérdésre,csak kérdéssel tud hozzászólni, mint egy hozzá nem értő...

Kedves nonolet!

Válaszát köszönöm! Ön szerint a munkáltató feldobhat? Illetve mivel az idei évtől a NAV csinálja a "bérből élők" bevallását, kibukhat a dolog? Azt említette, hogy megvan a módja a bizonyításnak. Ez alatt mit ért? Ki tudná fejteni?

Válaszát, válaszaikat előre is köszönöm!

wers # 2017.02.15. 18:23

Minden munkavállalónak jár. Még rosszindulattal is.