Családi kedvezmény


anne01 # 2018.05.18. 13:05

Valószínűleg szürkén foglalkoztatják. A nettója ugyanannyi volt mint előtte, a kedvezményét meg benyelte a munkáltató.

Lyonee # 2018.05.18. 10:12

Érdekes, hogy egy évig nem vette észre, hogy kapja a kedvezményt? Mielőtt túllépte, le is lehetett volna mondani.

anne01 # 2018.05.18. 08:51

Családi kedvezmény nyilatkozaton nincs olyan lehetőség, hogy nem kéri a kedvezményt, legfeljebb olyan, hogy nem kéri a családi járulékkedvezményt és az teljesen más. Ha nem kéri a kedvezményt, akkor nyilatkozatot sem kell leadni.
Valószínűleg annyi történt, hogy év elején automatikusan kiküldték mindenkinek a nyilatkozatot, akiről feltételezték, hogy kedvezményt vehet igénybe, ő pedig félreértelmezte a családi járulékkedvezményre vonatkozó nemleges nyilatkozatot és úgy gondolta, ha ezt beikszeli, akkor nem is fog kedvezményt érvényesíteni. Nyilván nem lett róla tájékoztatva, ha nem kéri, akkor nem is kell semmilyen nyilatkozatot leadnia.

drbjozsef # 2018.05.17. 17:02

Lehet, hogy nem kell, mindenesetre a nyomtatványon ott van direkt a nem kérem opció is. Talán eddig kérte, és változásnál kell ilyet leadni.

Rexor # 2018.05.17. 14:38

Azért is furcsa ez nekem, mert ha valaki nem kér családi kedvezményt arról nem kell nyilatkozatot leadni.

Rexor # 2018.05.17. 14:36

Ugyan, miért csinálna ilyet egy bérszámfejtő, szerintem itt valamit a kérdező nézett be, vagy értett félre.

drbjozsef # 2018.05.15. 17:23

Egyébként meg: ha büntetést kell fizetned, és ez szerinted az ő hibája, akkor írsz neki egy levelet, és felszólítod, hogy fizesse ki a károdat, határidő tűzésével. Ha nem teszi, akkor indíthatsz ellene fiztési meghagyást egy közjegyzőnél. Ha arra se fizet, és ellentmond neki, mert nem ért egyet vele, akkor pert indíthatsz, és ott bizonyíthatsz.

drbjozsef # 2018.05.15. 16:41

Nem értem. Ha bejelölted, ő meg egy másikat bejelölt, akkor az is rajta van, hogy kéred, meg az is, hogy nem. De ha igen, akkor egy csomó más adatot is ki kell tölteni. Azokat is mind beírta?

Talán tőle kellene megkérdezni, ha tényleg így volt, hogy miért csinált ilyet.

velence # 2018.05.15. 15:42

Beikszeltem, hogy nem igénylem - fel sem merült bennem, hogy ezzel visszaélhetnek és bérszámfejtő bejelöli, hogy kértem!

Rexor # 2018.05.15. 14:00

Ha nem kértél családi kedvezményt miért adtál le nyilatkozatot?

velence # 2018.05.15. 13:12

Tisztelt Szakértők! Tanácsukat kérném - családi kedvezményt (10000 Ft/hó) nem kértem 2017-re, nyilatkozatot leadtam erről - bérszámfejtő beleírt ebbe a nyilatkozatba és egész évben megkaptam. Most jogtalan igénylés miatt még büntetést is kell fizetnem - fordulhatok bírósághoz, mivel megmásította/átírta (számít ez okirat hamisításnak??) a bérszámfejtő a nyilatkozatomat és emiatt ár ért? köszönöm válaszukat.