Személyes adattal való visszaélés,felmondás


arakhe # 2019.01.04. 16:47

Üdvözlöm önöket!
A tanácsukat szeretném kérni a munkahelyemmel való vitám ügyében.
5 éve dolgozom ápolóként.Igazából a vitás helyzet 1 éve kezdődött.Munkakörömben jó pár törvénytelen dolog ért, amit jeleztem a vezetőm felé, és kértem, hogy helyezzenek át másik munkakörbe .Mivel belátták,hogy igazam volt áthelyeztek másik munkakörbe.De mivel az előző munkakörömben nem kellett fizikailag dolgoznom szombatonként, csak készenlétbe állnom,ezért én elkezdtem egy képzést ami szombati napokra esett.Kértem,hogy biztosítsák akkor az új munkakörömben a szombatokat az elkövetkező egy évben akkor.A főnővér nem kedvelt sosem.És mikor meghallotta, hogy csökkenteni szeretném majd későbbiekben a munkaidő keretem, mert a főiskolára is jelentkeztem, teljesen kiborult.Egy ambulancia közepén, több ember füle hallatára minősíthetetlenül üvöltözni kezdett velem.Nagyon rossz volt.Azt kiabálta megakadályozza,hogy tanulhassak.Én ezután a vezető főorvosnak, aki a mi telephelyünk vezetője, egy panaszt nyújtottam be a főnövér viselkedése ellen.Nem tudom,hogy a főorvos mit tett vagy mit nem,de a főnövér lenyugodott.Aztán március óta viszonylagos nyugalommal telt el, bár hónapról hónapra vitáztunk a főnővérrel. Hol ebbe hol abba kötött bele.És mindig felháborító stílusban. Időközben felvettek a főiskolára, és valóban csökkentettem a munkaidő keretemet, amit ismét egy vita előzött meg,de ragaszkodtam a terveimhez. Így telt el ez a 9 hónap.Decemberben észrevettem, hogy megint nem kapom meg a szombatokat, pedig most már csak 2 hónap lenne a vizsgáig ebben a képzésben.Megint jeleztem, a főnővérnek aki azt mondta, ő nem biztosítja tovább.Nem adott indokot.Azt mondta nem baj ha nem megyek be azokon a napokon dolgozni,nem hiányzom de azokra a napokra szabikat ír ki.Ezért én írtam neki december végén egy kérelmet levélben, hogy kérem gondolja át.Na itt kezdődött a mostani kálvária.Miután 27.-én elolvasta a levelet 28.-án behívatott.Hát minden voltam csak nagyságos asszony nem.A csúcspontja a dolognak az volt,hogy elmesélte, hogy kinyomtatta a levelemet, és a munkahelyemen megmutatta a nővéreknek, hogy mi a véleményük a levelemről!!Teljesen kiakadtam.Mikor mondtam neki,hogy szerintem visszaélt a személyes adataimmal és jogsértést követ el, kinevetett.Aztán felszólított, hogy mondjak fel.Többször elmondta.Nekem a céggel van még két éves szerződésem.Én ezt mondtam neki,de azt mondta, az semmi,többen elmentek már szerződés mellett.A beszélgetés végén, még odabiggyesztette,hogy ha nem mondok fel,megnehezíti az életem.Fogtam magam, ismét elmentem a főorvoshoz, hisz ö az adatvédelmesünk,hogy jelezze a központba, hogy adatvédelmi incidens történt.Ma azt a választ kaptam az adatvédelmi tisztviselőtől,hogy ez nem visszaélés a személyes adatokkal mert nem céginformációt szivárogtatott ki, és nem vitte a ki a cég falai közül, csak a kollégáimnak mutatta meg. És hát természetesen én vagyok a hibás.
A kérdésem:valóban visszaélt a személyes adataimmal?
Normális és elfogadott,hogy az ember ír egy kérelmet, és azt a vezetője kinyomtatva lobogtatja idegeneknek?
Felszólíthat, hogy mondja fel?Bár tudom,hogy el kell mennem,mert már ma is mindenbe belekötött.Ott állt mögöttem amíg dolgoztam és kikészültem ettől,tehát eléri amit akar,de ez olyan megalázó.
Feljelenthetem őt valahol, hogy mással nem csinálhassa ezt meg?
Én nem akartam mást,csak tanulni.És azért csökkentettem a munkaidő keretemet is,hogy megoldható legyen.De nálunk mindig azt mondják,nem azért vagyok ott, hogy gondolkodjak :(
köszönöm, ha valaki elolvassa és válaszol a levelemre.
zsóka