azonnali hatályú felmondás,kötelezettszegés miatt


fercsaba # 2019.02.08. 13:48

Kérlek segítsetek!!!18 évet dolgoztam egy cégnél,határozatlan idejű munkaszerződésem volt.Szeptemberben kértem a munkáltatómat,h adjon 3 hónapra fizetés nélküli szabaságot(családtag ápolása címmel)meg is kaptam.Elmondtam neki,h külföldre szeretnék menni ez idő alatt,mert kevés ez a pénz,amit a cégtől kapok.Nagy nehezen sikerült elintézni...és mondta,ha január 2-án nem megyek vissza,akkor kiléptet a cég.Január 4-én felhívott a munkáltatóm,hogy hogyan döntöttem?Mondtam,h nem szeretnék visszamenni a céghez,így elbúcsúztunk.Jan.18-án jött egy levél,h már 13 nap igazolatlan napom van,hogy nem jelentem meg a munkahelyemen.Most jan.30-án hogy azonnali hatállyal felmondanak.Ami nem baj...de a magatartásomra hivatkoztak,és a kötelezettszegésemre, amiért nem mentem be dolgozni.Pedig tudták,h hol vagyok,és ők mondták,h automatikusan kiléptetnek,ha nem megyek vissza!
Szeretném kérdezni,h a végkielégítést ezért lehet,h nem kapom meg?
Mert amit leírtak indokot a magatartásommal,az nem is igaz!Kérlek benneteket,h segítsetek abban,h hogy tudom a végkielégítést igényelni ettől a cégtől?!Köszönöm előre is!Anett