Kisgyermekes anyuka kórházban


gylab # 2019.10.07. 04:39

Sziasztok! Túrom régóta netet, de nem találtam megoldást. Feleségem itthon neveli 2 és 5 éves gyermekünket, én dolgozom. Most sajnos kórházba került, nekem viszont dolgoznom kellene. Szerencsére gyermekek és magam is egészségesek vagyunk. Ilyenkor mit tehetek? Fizikailag nem tudok elmenni dolgozni. Sajnos sem nagyszülő, sem baby sitter. Vidéki kisvárosban élünk, ha a nagyot elviszem óvodába, 9-re vagyok a munkahelyemen és 11-kor kell indulnom, mert délutánra már nincsen hely.
Jár ilyenkor valami? Betegszabi? Táppénz? Fizetés nélküli szabi? Mit kell bejelentenem a munkahelyem felé?

alfateam # 2019.10.07. 05:47

Családsegítő! Igaz ez jár némi veszéllyel, ha nem jól értelmezik a kialakult helyzetet könnyen a gyámhatóságnál landol az ügy ők meg hajlamosak állami gondozásba vonni a gyerekeket ilyen esetben is.

wers # 2019.10.07. 06:12

Szerintem kérhetsz fizetés nélküli szabadságot.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.07. 06:13

A szabadság lenne a kézenfekvő. Ha azt már kivetted, akkor fizetés nélküli. De mindegyikhez kell a munkáltató méltányossága. Egy próbát megér, nem kerül semmibe.

wers # 2019.10.07. 06:19

De mindegyikhez kell a munkáltató méltányossága.

3 év alatti gyermek gondozás, ápolása... ez esetben mintha a törvény szerint jár.

wers # 2019.10.07. 06:20

Vagy rosszul értem Béla?

alfateam # 2019.10.07. 06:55
Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.07. 11:29

3 év alatti gyermek gondozás, ápolása...
Valóban. Csak gondolom, ezt az anya már igénybe veszi. Nem tudom, lehet-e egyszerre.

alfateam # 2019.10.07. 11:44

" Feleségem itthon neveli 2 és 5 éves gyermekünket,”"
Ebből ugyan nem derül ki de valószínű nem napi 4 órás munkaidőben teszi...

gylab # 2019.10.08. 04:20

Egy kicsit lassú vagyok, gyerekek mellett nem oly egyszerű... Elolvastam a linkelt anyagot is. De valahogy egyik sem szól az én esetemről. Akkor pontosítok: feleségem 2 éves gyermekünket otthon neveli. Van munkahelye, onnan jött szülni, tehát most a mindenévbenmegváltoztatjukanevét ellátáson van itthon. Eddig OK. Most ő került kórházba, több felnőtt családtag nincsen a közelben. Csak én tudok vigyázni a gyerekre. Az eddigiek alapján nekem fizetés nélküli szabi is csak akkor jár, ha méltányosságból a cég engedi. Jól értem?

wers # 2019.10.08. 04:34

Az eddigiek alapján nekem fizetés nélküli szabi is csak akkor jár, ha méltányosságból a cég engedi. Jól értem?

KBS bizonytalan. (ő azért jobban tudja) Szerintem ha igazolod a kórházi zárójelentéssel utána ha még nem tudja maga gondozni a kicsit, akkor a háziorvos igazolásával, el kell fogadnia a munkáltatónak hogy igazolt a távollét, és megfelel a törvényben írtaknak, és nem mérlegelhet. A gyereked nem maradhat gondozás nélkül. De hangsúlyozom, szerintem.

(az egy másik kérdés, ha egy munkavállalót a munkáltatónak sokáig kell nélkülöznie, lehet utána már nem is lesz szükség rá)

wers # 2019.10.08. 06:18

Valóban. Csak gondolom, ezt az anya már igénybe veszi. Nem tudom, lehet-e egyszerre

Úgy érted ez maga a GYED?

wers # 2019.10.08. 06:24

Az én szövegértésem össze sem mérhető Béláéval de sehol sem látok olyant, hogy csak az egyik szülőnek járna. Maga GYED, a díj, az igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.08. 06:59

Az ellátás meg a fizetés nélküli szabadság két különböző dolog, mára jószerivel semmi közük egymáshoz.
A legtisztább mégis csak az lenne, ha a munkáltató engedélyezné azt a fizetés nélküli szabadságot. Ha nem akarja, még mindig lehet arra az álláspontra helyezkedni, hogy nem is kell az engedélye. De miért ne járulna hozzá? Próbáltad?

OFF
Ne hozz zavarba, wers!
ON

wers # 2019.10.08. 07:19

Az ellátás meg a fizetés nélküli szabadság két különböző dolog, mára jószerivel semmi közük egymáshoz.

Na, akkor csak tudok még olvasni és érteni is.

Ne hozz zavarba, wers!” :DDD nem hittem, hogy tudlak