Szabadságról visszahívás kifizetése - KJT?


Kovács_Béla_Sándor # 2019.10.27. 11:28

Tévesen spekulál az adótanácsadó. A szabadság kiadása időpontjának módosítása, de még a szabadság megszakítása sem jelent szükségszerűen rendkívüli munkaidőt. Ha pedig nincs rendkívüli munkaidő, akkor nincs pótlék se. (Megjegyzem, ha járna, akkor is csak 50% a mértéke.)

Dolby # 2019.10.27. 10:08

Kedves aprilismajus!

Köszönöm a válaszát. Ennek fényében arra lennék kíváncsi, hogy milyen pótlékok illteve bérezés illet meg engem a visszahívás alatti munkavégzésre.

Az alapbér + a rendkívüli munkaidőre járó 100%-os pótlék?

Illetve hogy folyamatos munkarend esetében (08-20h - 20-08h, évi 365 nap) befolyásolhatja-e még valami a béremet.

Előre is köszönöm a felvilágosítást.

aprilismajus # 2019.10.27. 09:09

Kedves Dolby, az idézett jogszabályhely - 123. § (7) bekezdés a mai napig hatályban van és ez vonatkozik a közalkalmazottakra is. A jogszabályhely csak a munkavállaló káraira és költségeire vonatkozik, a munkavégzésre a Kjt. általános rendelkezései irányadók.

Dolby # 2019.10.27. 08:35

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy közalkalmazottként a szabadságomról való visszahívást hogyan kell fizetnie a munkaadómnak?

Találtam egy témába vágó cikket itt:
https://adozasitanacsadas.hu/…kalmazottjat

.. de ez MT-t és nem KJT-t néz, nem tudom, van-e különbség, illetve hogy érvényben vannak-e még a cikkben írottak?

Érdekelne, hogy a közszférában hogyan kell fizetnie ezt a típusú munkavégzést a munkaadónak.

Köszönettel,
Pesti Levente