Felmondás


drbjozsef # 2019.11.08. 09:51

Csak nem dolgozott 2 és fél hónapot a felmondás után. Két hetet, azt el tudom képzelni. Szerintem jó lehet még ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.08. 09:11

Több mint másfél hónapja lejárt
Kérdés, hogy ez mit jelent. Mert ha azt, hogy másfél hónapja közölte a felmondást, akkor lehet, hogy az új munkaviszony még nincs 30 napos, és akkor kisebb a baj. De ha azt jelenti, hogy másfél hónapja letelt a felmondási idő, akkor megette a fene.

drbjozsef # 2019.11.08. 07:00

Mondjuk a 30 napos határidőben benne van, mert az "új" munkaviszonya a felmondási idő letelte után, kb. két hete "keletkezett" a ráutaló magatartásával.

Mt.44. § A munkaszerződést írásba kell foglalni. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló - a munkába lépést követő harminc napon belül - hivatkozhat.

Hivatkozik, érvénytelen, mehet az új helyre.
Vagy a "munkába lépés" értelmezése lehet itt esetleg kérdéses?

drbjozsef # 2019.11.08. 06:57

Jogos, azon átsiklottam. Szívás.

aprilismajus # 2019.11.08. 06:53

Tisztelt Katinka65, ha lejárt a munkaszerződése és tovább dolgozik, akkor az, álláspontom szerint, új munkaszerződésnek minősül, melyet írásba kellett volna foglalni, az írásba foglalás elmaradására csak a munkavállaló hivatkozhat harminc napig, tehát újra fel kell mondania, az új munkaszerződést.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.08. 06:43

Nem érted. Közölte a felmondást, letelt a felmondási idő - de azóta is ott dolgozik. Akkor pillanatnyilag jó ötletnek tűnt.

drbjozsef # 2019.11.08. 05:33

Katinka65,

A tértivevény szerinti átvétel napján a felmondás közöltnek számít, onnantól számít a felmondási idő.

Hívd fel a munkáltatód figyelmét néhány nappal a lejárat előtt, hogy az utolsó munkában töltött napodon szeretnéd hogy elszámoljatok, minden papírodat kiállítsanak, és kifizessenek, az Mt. szerint ez kötelező, de legfeljebb 5 napon belül az utolsó nap után meg kell történnie.

Katinka65 # 2019.11.07. 19:28

Tisztelt Fórumozok!

Több mint másfél hónapja lejárt a tértivevényesen beadott felmondásom. Jövő héten már másik helyen tudnék kezdeni. Iyen esetben él a már korábban beadott felmondásom vagy újra le kell töltenem a 30 napos felmondási időt?

ÜDV,
Katinka

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.07. 06:41

(Munkaidőkeret lesz az valószínűleg. És persze, ki kell fizetni - de csak akkor, ha valóban volt "túlóra". Önmagában abból, hogy a kérdező egyes napokon nem 8 órát dolgozott, még nem következik, hogy "túlórázott".)

drbjozsef # 2019.11.07. 06:29

Zso78,

Ki kell fizetniük ami jár. A pótlékról mi nem tudunk neked mit mondani, ha jár, jár, ha adható, akkor nem jár.

Mt.80.§(1)A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.
(2)A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

Zso78 # 2019.11.06. 19:22

Tisztelt ügyvéd úr!
A munkahelyemen minden 4 havi túlórát 5.hónapban fizetnek.A kérdésem az lenne,ha beadom a felmondásom a túlóra pótlék kifizetési idő elött,jár-e a munkabér mellé az addig ledolgozott túlóra után? Vagy ha nem várom meg az 5.hónapot,bennt marad? Illetve havonta mi kapunk adómentes pótlékokat.Azok járnak vagy adhatók?
Köszönöm segítő válaszát!

tamaris # 2019.11.06. 18:04

Kedves hozzászolok! Nem 32 évre igazán mennyire kérhetném akkor 3 évre. De ha a gépen látszik hogy csak fél orát töltök kint és elötte utána ügyfélbe vagyok ugy is nagyon számit az aláirás?

wers # 2019.11.06. 12:52

Írtam én, hogy érdemes kérnie?
Csak összefoglaltam (ámulva) mit is akar.

drbjozsef # 2019.11.06. 12:29

Értem, tehát ezt időkorlát nélkül, 32 évre visszamenőleg kérheti úgy, hogy igazolni nem tudja az elrendelését, a szünettel töltött időt pedig aláírásával igazolta.

Mondjuk az igaz, hogy kérni, azt bármit lehet.

wers # 2019.11.06. 07:24

Szerintem a túlóra más kérdés. Azt akkor érvényesíthetné három éven belül, ha igazolja, hogy azt elrendelték, csak nem fizették ki. De itt nagyon nem erről van szó.

drbjozsef # 2019.11.06. 07:21

A munkajogi igények három év alatt évülnek el.

Annyi időre visszamenőleg kérheti.

No de hát aláírta minden alkalommal, ezzel elismerve azt, így azért sokkal nehezebb lesz...

wers # 2019.11.06. 07:19

Ha jól értem, fel akarsz mondani, 32 évre visszamenőleg akarsz napi fél órát kifizettetni. Majd végkielégítést is akarsz.

Szerintem nem jók az elképzeléseid. Persze ha erről a munkáltatóddal meg tudsz egyezni, akkor semmi gond.

tamaris # 2019.11.05. 19:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szeretném megkérdezni,hogy a főnökömmel nagyon csunyán nézünk egymásra. Ö teljesenlejárat. Nem sokáig birom. Az ebédidöt a jelenléti iven 1 órát irunk alá. De fél órát sem töltünk el. Ez több éve. Ha felmondanék kérhetném -e a le dolgozott de nem kivett idöt? A számitogépen látszik,hogy mely idöpontban nem volt ügyfél elöttem. Tehát le lehet kérdezni. Ha a kérdésre a válasz,hogy kérhetö a pénz akkor azt nekem vagy a munkáltatonnak kell igazolni,tehát én ki kérhetem? Ez a végkielégités miatt kérdezem mert 32 éve ott dolgozok. Ha leszázalékolnám magam és megállapitanak egy százalékot akkor koteles vagyok elfogadni és tényleg kevés összeg járna. Válaszát várom tisztelettel