Nyugdíj és nyugdíjtípusú ellátások


JKariL81 # 2019.11.12. 19:34

Annyit még hozzá, hogy a tesóm 64%-ra, én pedig 55%-ra vagyunk leszázalékolva.

JKariL81 # 2019.11.12. 19:33

Jó napot kívánok!

Az öcsém (21) és én (38) sajnos több betegség miatt le vagyunk százalékolva.

Az öcsém 2018. augusztus 28-án kapta kézhez az orvosi határozatot és a hatósági igazolást erről. Eddig 4 évet dolgozott, melyből 2,5 év diákszövetkezeten keresztül, ami nem számít munkaviszonynak.

Én a felülvizsgálatról a határozatot 2017. október 18-án kaptam kézhez. Jelenleg ott tartok, hogy bár 21 évet dolgoztam, de ebből nekem 9 év diákszövetkezeti munka volt.

Január 1-t megelőzően a rehabilitációs járandóságom 30.435 Ft volt.
Január 1-jét követően 31.257 Ft-ra emelkedett. Ehhez most jött egyszer az elmúlt 10 hónapra 3.350 Ft kiegészítés, ill. 335 Ft emelés az e havi járandóságra.

A Súlyos Fogyatékossági Támogatás (Fot) tavaly október 25-én igényeltük meg. A végleges döntés csak idén januárban keletkezett róla, mert az I. fokú döntés ellen mindketten fellebbeztünk. A jogosultság viszont 2018. október 25-én kezdődött.

A Kormány 238/2019. (X. 16.) Korm. rendeletének 1.§ (1) 16. pontjában a Fogyatékossági támogatás emelésére is utal. A szerény logikai gondolkodásom alapján a rendeletben említett Fogyatékossági Támogatás nem más, mint az általam Súlyos Fogyatékossági Támogatásnak nevezett juttatás. Ezt erősítik az internetes kutakodásaim és a papírjaim átolvasásai is.

Amennyiben a kormányrendelet alapján emelni kellene a (Súlyos) Fogyatékossági Támogatást is, akkor vajon múlt hét hétfőn (2019. november 4) miért a januári emeléssel megállapított 22.373 Ft összeget kaptuk mindketten? Esetleg az a Fogyatékossági Támogatás, ami a rendeletben szerepel és az a Fogyatékossági Támogatás, amit a Magyar Államkincstár folyósít nem ugyanaz a támogatás?

A megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!