Megszünt a cég, nem jelentettek ki


Niki1118 # 2020.01.14. 09:50

Köszönöm a segítséget!

intentio # 2020.01.14. 07:49

Az valóban nem, de hogy a Tbj. 5. § szerinti biztosítási jogviszonyt megszüntessék, töröljék az bizony a NAV hatásköre.

Kérelmét terjessze elő írásban, tértivevényes levélben és hivatkozzon a társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) jelenleg is hatályos 54. §-ban foglaltakra.

(Sajnos sok NAV-os csak az adózás rendjéről szóló törvényt ismeri, viszont a biztosítási jogviszonnyal, járulékfizetéssel, bejelentéssel kapcsolatos szabályok egy része a Tbj-ben található, amely jogszabály több feladatot a NAV-hoz telepít, azaz a NAV hatáskörébe utal.)

Niki1118 # 2020.01.14. 07:28

Múlt héten voltam a NAV-nál. Azt a választ kaptam, hogy az ő hatáskörükbe már nem tartozik bele ez, hogy megszüntessék a jogviszonyomat.

intentio # 2020.01.14. 06:51

Jellezze a NAV-nak.

A lenti rendelkezés értelmében az állami adóhatóság jogosult a biztosítási jogviszonyt határozattal törölni.

Ellenőrzés

Tbj. 54. § (1) Az igazgatási szervek – jogszabályban meghatározott hatáskörükben eljárva – ellenőrzik a 46. § (1) bekezdésében előírt nyilvántartást, a biztosítási kötelezettség elbírálását és a 46. § (2) bekezdése szerinti nyilvántartás vezetését.

(2) Az (1) bekezdés szerinti ellenőrzés során a biztosítás vagy az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság utólagos megállapítása, törlése tárgyában a határozat meghozatalára
az állami adóhatóság jogosult,

Niki1118 # 2020.01.13. 21:45

Üdv!
A napokban néztem az ügyfélkapun a "biztosítási jogviszony" adataimat és akkor láttam, hogy a jelenlegi munkahelyemen kívül még két másik céghez is be vagyok jelentve. 2019.07.08.-án kaptunk egy olyan információt a kollégáimmal, hogy a NAV eljárást indított a cég ellen és azzal a nappal megszűnt a munkaviszonyunk. A két cég közül az egyikről tudtunk mert ugye tőle volt munkaszerződés és tőlük kaptuk a bérünket. A második cég ami elvileg 2019.07.01.-től lett volna róla aztán semmit nem tudni, innen sem munkaszerződést sem kilépő papírokat nem kaptunk. Próbáltam levélben kérni azt a céget akitől a bér érkezett hogy az elmaradt fizetésemet és a kilépő papírjaimat küldjék el de át sem vették a levelet. Ilyenkor mi a teendőm? Hogy tudom megszüntetni a jogviszonyomat azon a két munkahelyen ahol már nem is dolgozom?