Leszázalékoltak, nem értem


Jusztasz # 2020.02.04. 14:17

Kedves Jusztasz Nagyon szépen köszönöm a szuper teljes körű tájékoztatást.
Határozatom még nincs, most egy közbülső valami érkezett, ilyen hiánypótlásnak, meg különböző opciókról való nyilatkozásnak nevezném. De már itt megijedtem, mert nem tudom, hogy nekem melyik nyilatkozat a kedvezőbb.
Volt például ilyen kérdés, hogy egy Európán kívüli országban is dolgoztam, és hogy azt vagy a magyar ellátást választom-e, mert a kettőt nem lehet. De nem tudom, hogy nekem melyik a kedvezőbb, meg abban sem vagyok biztos, hogy az tényleg ilyen, hogy csak az egyik lehet a kettőből.
Nekem tényleg kellene az ügyvéd, és meg is fizetném, csak nem találtam az interneten.
Ön ügyvéd? Meg tudnám Önt bízni pénzért?
Még egyszer szuper hálás vagyok Önnek a kimerítő válaszáért!!!!!!!!!!
Köszönöm!!!!!!

T. Kérdező!

Az Ákr. 5. § értelmében:

[Az ügyfélre vonatkozó alapelvek]

(2) A hatóság biztosítja az ügyfél,számára, hogy jogaikat és kötelezettségeiket megismerhessék, és előmozdítja az ügyféli jogok gyakorlását.

Erre való hivatkozással személyesen keresse meg a hiánypótló végzést kiadmányozó vezetőt, vagy az illetékes ügyintézőt és a fenti szakaszra hivatkozva kérje tájékoztassák arról, hogy melyiknek mi az előnye, illetve a hátránya. (Külön kérje, hogy a tájékoztatás legyen közérthető, illetve addig ne jöjjön el, amíg minden kérdésére megnyugtató választ nem kap. Kérését kedvesen, de határozottan terjessze elő.)

  • Nem, nem tud, nem ismerem az EU rokkantsággal kapcsolatos rendelkezéseit. (Kevés az, hogy valaki ügyvéd, járatosnak kell lennie a hazai és az EU-s TB jogban is.)
  • Lehet, hogy egy hozzáértő, gyakorló TB ügyintéző többet tud Önnek segíteni, mint egy jogász, ezért ismét javaslom figyelmébe a végzést kiadmányozó TB szakembereket.
  • Bár az egészségbiztosítással kapcsolatos javaslom elolvasni az alábbi linken található összefoglalót azért, hogy lássa a jogait hogyan érvényesítheti:

Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Ákr= 2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról

SántaBénaNyomi # 2020.02.04. 13:46

Kedves Jusztasz (vagy nevezzem inkább Stirlic-nek?)

Nagyon szépen köszönöm a szuper teljes körű tájékoztatást.

Határozatom még nincs, most egy közbülső valami érkezett, ilyen hiánypótlásnak, meg különböző opciókról való nyilatkozásnak nevezném. De már itt megijedtem, mert nem tudom, hogy nekem melyik nyilatkozat a kedvezőbb.

Volt például ilyen kérdés, hogy egy Európán kívüli országban is dolgoztam, és hogy azt vagy a magyar ellátást választom-e, mert a kettőt nem lehet. De nem tudom, hogy nekem melyik a kedvezőbb, meg abban sem vagyok biztos, hogy az tényleg ilyen, hogy csak az egyik lehet a kettőből.

Nekem tényleg kellene az ügyvéd, és meg is fizetném, csak nem találtam az interneten.

Ön ügyvéd? Meg tudnám Önt bízni pénzért?

Még egyszer szuper hálás vagyok Önnek a kimerítő válaszáért!!!!!!!!!!

Köszönöm!!!!!!

SzentMargit # 2020.02.04. 13:42

Kedves Jusztasz (vagy nevezzem inkább Stirlic-nek?)

Nagyon szépen köszönöm a szuper teljes körű tájékoztatást.

Határozatom még nincs, most egy közbülső valami érkezett, ilyen hiánypótlásnak, meg különböző opciókról való nyilatkozásnak nevezném. De már itt megijedtem, mert nem tudom, hogy nekem melyik nyilatkozat a kedvezőbb.

Volt például ilyen kérdés, hogy egy Európán kívüli országban is dolgoztam, és hogy azt vagy a magyar ellátást választom-e, mert a kettőt nem lehet. De nem tudom, hogy nekem melyik a kedvezőbb, meg abban sem vagyok biztos, hogy az tényleg ilyen, hogy csak az egyik lehet a kettőből.

Nekem tényleg kellene az ügyvéd, és meg is fizetném, csak nem találtam az interneten.

Ön ügyvéd? Meg tudnám Önt bízni pénzért?

Még egyszer szuper hálás vagyok Önnek a kimerítő válaszáért!!!!!!!!!!

Köszönöm!!!!!!

Jusztasz # 2020.02.04. 13:11

Kérdéseire a választ a teljesség igénye nélkül a félkövérrel jelölt rész tartalmazza:

SántaBénaNyomi 2020.02.04. 11:32
Tisztelt fórumozók
Leszázalékoltak, de több dolgot nem értek. Ügyvédet keresnék, aki jól ismeri a vonatkozó törvényeket. Hol lehet ilyet keresni?
Az első, hogy az orvosi bizottság azt mondta, nem kell dolgoznom, még kisegítő munkahelyen sem. Akkor ez most hány százalék lehet?

Benne van a határozatban.
Olvassa el ismét figyelmesen.

Aztán, nem kaptam írásbeli határozatot az orvosi bizottság értékeléséről, de juttatás megállapításáról viszont igen. Mikor kell kapnom, avagy nem kapok külön papírt az orvosi bizottság határozatáról? (Hány százalék)

Főszabály szerint nem kap. Az orvosi szakvélemény szerinti komplex minősítést a határozat tartalmazza, de az Ákr. szerinti irat betekintési jogát gyakorolhatja és kérhet róla másolatot.

Aztán, a juttatás megállapításáról olyan papír jött, hogy külföldi társzervekkel fel kell venniük a kapcsolatot, mert hogy a múltban külföldön is dolgoztam.

A szabályokat az Ön által idézett rendeletek tartalmazzák.

https://eur-lex.europa.eu/…/HU/TXT/PDF/?…

https://eur-lex.europa.eu/…exUriServ.do?…

Ákr. 81. § [A döntés tartalma és formája]

(1) A döntés tartalmazza az eljáró hatóság, az ügyfelek és az ügy azonosításához szükséges minden adatot, a rendelkező részt – a hatóság döntésével, a szakhatóság állásfoglalásával, a jogorvoslat igénybevételével kapcsolatos tájékoztatással és a felmerült eljárási költséggel –, továbbá a megállapított tényállásra, a bizonyítékokra, a szakhatósági állásfoglalás indokolására, a mérlegelés és a döntés indokaira, valamint az azt megalapozó jogszabályhelyek megjelölésére is kiterjedő indokolást.

Ákr. 33. § [Az iratbetekintési jog]

(1) Az ügyfél az eljárás bármely szakaszában és annak befejezését követően is betekinthet az eljárás során keletkezett iratba.
(Beleértve a szakvéleményt is.)

SántaBénaNyomi # 2020.02.04. 10:32

Tisztelt fórumozók

Leszázalékoltak, de több dolgot nem értek. Ügyvédet keresnék, aki jól ismeri a vonatkozó törvényeket. Hol lehet ilyet keresni?

Az első, hogy az orvosi bizottság azt mondta, nem kell dolgoznom, még kisegítő munkahelyen sem. Akkor ez most hány százalék lehet?

Aztán, nem kaptam írásbeli határozatot az orvosi bizottság értékeléséről, de juttatás megállapításáról viszont igen. Mikor kell kapnom, avagy nem kapok külön papírt az orvosi bizottság határozatáról? (Hány százalék)

Aztán, a juttatás megállapításáról olyan papír jött, hogy külföldi társzervekkel fel kell venniük a kapcsolatot, mert hogy a múltban külföldön is dolgoztam. Mik a szabályok, mire számíthatok, mi a jobb nekem, hogyan számolódk, stb.

2011 évi CXCI. törvény
987/2009 EK rendelet
883/2004 EK rendelet

ezen törvényeket ismerő és jól tudó ügyvédet keresnék