munkautasítás megtagadása


Böbemano # 2020.02.05. 11:20

Kedves fórumozók alábbi problémámban minden tanácsot szívesen fogadnék.
Problémám a következő az utóbbi időben tapasztalom, hogy a főnököm ahol tud, próbál ki…. velem. Teljesítményértékelésnél elmondja, hogy látja, hogy elvégzem a munkámat, de sincs megelégedve velem. Ennek az oka egyszerű: számos esetben előfordult, hogy munkaviszonnyal kapcsolatban szóltam a különféle jogtalan/jogellenes intézkedései miatt és ezt kimondottan nehezen viseli. Ezért az adalék számomra: a januárra vonatkozóan megvonta a mozgóbért egy olyan dolog miatt, amiben nem voltam hibás és ezt a kollégám is alátámasztotta. „A válasz természetesen: „így döntöttem és kész!” Ennek hátterében az állt, hogy a cégünk nyert pályázati pénzt különféle berendezésekre, de a „papírmunka” természetesen elmaradt, nem törődött vele senki. Most pár hete kiadta, utólag, hogy az el nem végzett labor mérésekről, csináljunk fals nem létező adatokon alapuló mérési adatlapokat. Én közöltem nem fogok hamis, nem létező mérésekről semmit kitölteni és aláírni utólag egy pályázat kedvéért! Kérdésem az lenne, mit tudok tenni az ügyemben? Megtagadhattam ezt az utasítást? Ha igen milyen lépéseket tudok tenni a munkáltatóval szemben? A pályázati összegeket nem ellenőrzik? Milyen hatóság foglalkozik ezzel a kérdéskörrel? Mivel zavar a munkahelyem történt számos gusztustalanság, valahogy nem szeretném csak úgy annyiban hagyni a történteket. Mert azt gondolom az probléma, ha azért büntetik a munkavállalót, nem akar hamis adatokkal mérési adatokat kitölteni! Ezen kívül: én néhány hete egy labor mérés következtében egy kisebb égési sérülést szenvedtem a karomon /sajnos meglátszik a gyógyulás után is/ mert nem állt rendelkezésre megfelelő védőeszköz, valamint a seb kezelésére alkalmas krém stb. Kérdésem az lenne, hogy vannak e, és ha igen milyen lehetőségeim a munkáltatómmal szemben? Köszönöm!