Munkába járás ktgtérítés - nyilatkozat furcsa


Sarah200 # 2020.02.05. 19:48

Olyan kérdésem lenne, hogy a férjem és én dolgozunk x településen. Az én lakcímem y településen van és végre a férjem is bejelentkezett oda. Elment leadni a munkába járás költségtérítéséhez az adatait, bemutatni a lakcímkártyáját a HR osztályra. Erre másnap a férjemet behívatta főnöke, hogy a HR-s felhívta, hogy ilyen céllal járt ott és a HR-es azt állítja, hogy hazudunk, mert x településen lakunk és nem y településen, ahogy lejelentettük. Tudom, hogy nyilatkozatot kell tenni arról, hogy valósak az adataim. Viszont másnap kör e-mail
formájában kaptunk egy kitöltendő nyilatkozatot, aminek az eleje elég szokványos, viszont a vége számomra eléggé furcsa:

Tudomásul veszem, hogy ha kétely merül fel az általam tett nyilatkozat valóságát illetően, a munkáltató jogosult adóhatósági eljárást kezdeményezni, jogosult továbbá az esetleges kötelezettségszegés kivizsgálása céljából az Mt. és a kollektív szerződés rendelkezései szerinti belső vizsgálati eljárást indítani. Tudomásul veszem, hogy valótlan nyilatkozat tétele esetén a munkáltató a jogviszonyomat azonnali hatállyal felmondhatja. Tudomásul veszem továbbá, hogy valótlan nyilatkozat tétele a Btk. 373. §-a szerinti csalás bűncselekményét valósítja meg, amely miatt a munkáltató feljelentéssel élhet az illetékes nyomozó hatóság előtt.

Ez számomra olyan,mint egy fenyegetés, hogy feljelent, mert ő gondol valamit. A problémám az, hogy a hölgy rendszeresen túllő a hatáskörén és simán el tudom képzelni, hogy eljárást indít ellenünk. Ha lehet ezt szeretném elkerülni. A kérdés a következő: Ezt nekünk mindenképpen alá kell írni? Nem vihetek be helyette egy normális nyilatkozatot, amivel az internet is tele van és mellőzi az általam bemásolt részt? Sajnos nem bízom semmilyen szinten a cégben. Kellett már arról is nyilatkoznom, hogyha ketten állunk a dohányzóban akkor tűrnöm kell, hogy lefényképezzenek és kitegyék azt a portára illetve, hogy elfogadom, hogy automatikusan levonnak a munkaidőmből, mert be kell kapcsolni a gépet és le kell vennem a kabátom és addig ugyebár nem dolgozom...