Felmondási idő alatt + 6 hónap munkára kötelezés???


Sandra32 # 2020.03.27. 00:49

Tisztelt Fórumozók,

Munkahelyen belül másik részlegre akartam menni, így kértem a belső áthelyezésemet, amit elfogadtak, emiatt jelenleg a 2 hónap felmondási időmet töltöm.

Azonban most a főnököm meg akarja akadályozni az elmenetelemet és kötelezni akar még plusz 6 hónap maradásra a jelenlegi helyemen, (mert ez állna az érdekében).

Gondolom megtagadhatom?? Hiszen elfogadták a felmondásom és a felmondási időm töltöm...
Valamilyen ok miatt visszatarthatnak?
Milyen lehetőségeim vannak??? Ha nem akarnak átengedni a felmondási idő letelte után, azonnali felmondással el tudok menni a munkahelyről végleg?

Köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2020.03.27. 06:04

Sandra32,

Ehhez ismerni kellene a született okiratokat.
Tényleg egy Mt. szerinti rendes felmondási idődet töltöd? Változni fog a munkáltatód is, kötöttél, vagy kötni fogsz egy teljesen új munkaszerződést?
Belső áthelyezésnél nem gondolnám célszerűnek a felmondást, ezért furcsállom.

Sandra32 # 2020.03.27. 08:12

Köszönöm a válaszát!
Több tömbből álló hatalmas kórházról van szó.
Ugyanaz marad a fő munkáltató /vagyis a kórház/, csupán másik osztályra mennék, másik épület, a közvetlen főnökök változnak. A "felmondásomban" kérnem kellett a munkaviszonyom megszüntetését az adott intézettel/osztállyal és kérni az engedélyt a belső áthelyezéshez. Ez a papir aláirva a felettes által, 2 hónap felmondási idő letöltésével. Általában azonnal engedélyezik....nekem viszont kikötötték a felmondási időt /16 éve ott dolgozom/.
Most viszont próbálnak minden formában visszatartani és még fél évre munkára kötelezni az adott helyemen.
Lesz új munkaszerződés mivel a munkavégzésem helye /épülete, felettes/ változik.

drbjozsef # 2020.03.27. 08:21

Sandra32,

Ha a felmondásodat elfogadta a munkáltatói jogkör gyakorlója, azt aláírta, akkor nincs kérdés. Nem tudnak további munkára "kényszeríteni". Senkit sem érdekel, ezek után mi akarnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.27. 11:44

Nincs is felmondás. (Amúgy is lemondás lenne.) Így felmondási idő se. Ez egy kinevezés módosítás, amiben vagy megegyezik a munkáltató és a közalkalmazott, vagy nem.

Sandra32 # 2020.03.27. 12:12

Köszönöm a válaszokat!

Viszont mit tudok tenni akkor, hisz nem engednek el.
Munkaügyi jogászhoz kellene fordulni?
Vagy mivel tudnék próbálkozni, hogy tartsák magukat a megbeszélt dologhoz?
Köszönöm!

drbjozsef # 2020.03.27. 12:24

KBS,

Már úgy érted ebben az esetben : már vagy megegyezett a munkavállaló és a munkáltató, vagy nem. De itt már megegyezett.

drbjozsef # 2020.03.27. 12:25

Sandra32,

Mit jelent, hogy nem engednek el? Bezártak a nővérszobába?
VAN aláírt, elfogadott felmondásod/lemondásod/módosításod?

Ezért írtam, hogy ismerni kellene azt az iratot, amiről minden hozzászólásban újabb megnevezés kerül elő...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.27. 12:28

De itt már megegyezett.
Állítja a közalkalmazott. Aztán vagy igaz, vagy nem. Vagy a munkáltatói jogok tényleges gyakorlójával egyezett meg vagy nem. Ezt ennyiből egyszerűen nem tudhatjuk.

wers # 2020.03.27. 13:18

már vagy megegyezett a munkavállaló és a munkáltató, vagy nem

Nem egy munkáltató van ebben a történetben?

A munkáltató nem engedi el magától magához? Elég skizofrén.

Sandra32 # 2020.03.27. 13:53

Sajnos igen bonyolult.
Tehát a prof.nak leadott belső áthelyezéses kérelem aláirva általa, hogy engedélyezi máj.1től az áthelyezést.
A közvetlen főnök nem akarja, /mivel régi dolgozó, nagy szaktudás/. Igy hátráltatja a kikérő papírok aláirását., amit a másik tanszékről küldtek, hogy ők átvesznek máj.1-töl. Sőt a központból az igazgató felhivta /és utasitotta/ az új főnököt, hogy máj.1-el ne akarjon átvenni, had maradjak még a régi helyemen fél évet. Mert kell a munkám. Ez a probléma hogy nem kapom kézhez a papirokat, meg "hazudoznak a főnökök, egyszerűen nem tudom, mit tudok intézni, hová forduljak mert ha a közvetlen főnök nem ad ki semmi iratot, rajta ül önkényesen, nem tudok lépni tovább..Csak nem verhetem meg...:-(
3 hete egyik munkatársamat azonnal elengedték. Arra lennék kíváncsi ha ápr.végén azt mondjak nem mehetek máj 1-től az új helyemre, mit tudok tenni?? Ebben az esetben azonnali hatállyal fel tudnék mondani és akkor az egész kórházat elhagyni? Ezek után ki.akarna maradni???
Nagyon köszönöm a véleményeket

drbjozsef # 2020.03.27. 16:16

Sandra32,

Hát szerintem kurvára nem bonyolult ez, csak elsőre is ezt kellett volna leírnod két mondatban.
Szóval nincs itt szó se fel se lemondásról. És hogy a kisfőnök mit enged a munkáltató meg mit nem, az nem kérdés.

Nem, nem mondhatsz le azonnalival. Lemondhatsz rendesen, két hónap lemondási idővel.

Sandra32 # 2020.03.28. 09:27

Arra azonban továbbra sem kaptam választ, hogy ha nem kapom kézhez az aláirt papírokat, hogy a másik osztályon kezdjek máj.1-től.
Mit tudok csinálni????
Visszatarthatják a papírokat???
Köteles vagyok maradni, annak ellenére, hogy engedélyezve volt az áthelyezésem és "felmondási időt" töltök???

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.28. 16:27

Egyrészt kaptál választ, másrészt ezek rossz kérdések. Nem érted a jogi helyzetet. (Azért is írsz felmondásról, felmondási időről stb.)

Sandra32 # 2020.03.28. 17:16

Köszönöm. Valóban nem vagyok jártas a jogi dolgokban ezért kértem tanácsot.
A FELMONDÁSI IDŐ-t a főnököm emlegeti folyamatosan,ezért nevezem annak, mivel akkor az a 2 hónap munkára kötelezés minek nevezhető? "Időhúzás"?/"kitolás a munkavállalóval"?

Jól értettem, hogy a lényeg, MEHETEK, mivel aláirták az engedélyezést az áthelyezésnek?
Ha mégis akadályoznak, akkor viszont rendes felmondással felmondhatok?
Elég csak IGEN vagy NEM válasz.

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.28. 18:39

Hát nem épp ezt mondtuk...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.28. 18:40

Ez egy kinevezés módosítás, amiben vagy megegyezik a munkáltató és a közalkalmazott, vagy nem.
Vagy a munkáltatói jogok tényleges gyakorlójával egyezett meg vagy nem. Ezt ennyiből egyszerűen nem tudhatjuk.

Sandra32 # 2020.03.28. 19:21

Értem. Igen, a munkáltatói jogok tényleges gyakorlójával történt a megállapodás....

Azonban a koronavirus okozta pánik miatt akar "visszalépni"..."megakadályozni" az átmenetelemet.és visszatartani fél évre..- és ezt nem tudom, hogy megteheti-e?.../szerintem nem.

drbjozsef # 2020.03.28. 20:58

Sandra32,

Ha a munkáltatói jogok gyakorlójával kötöttél egy szerződést, azt ő aláírta, akkor az érvényes, és nem számít, hogy mit akar utólag. Nem tarthat vissza, nem tudja megakadályozni.

Ha nem vele állapodtál meg, akkor meg olyan, mintha nem is lenne, hiszen érvénytelen.

Mi a kérdés akkor? Mi az, hogy "nem kapom kézhez az aláírt papírokat" ? Milyen papírokat? Megvan neked ez a bizonyos szerződés, aláírva?

Sandra32 # 2020.03.28. 21:10

Nincs a kezemben mert a közvetlen fönökömnél vannak az iratok, ő az ügyintéző. Ő az aki nem adja ide. Hiaba kérem. Nem tudom miért...innen sejtem, hogy vissza akarnak tartani.. és hallomásból a többi főnővértől.

De jövő héten többet fogok tudni...

Viszont a felmondásom is viszem magammal. És ha nem engednek át, akkor benyújtom azt.

drbjozsef # 2020.03.28. 21:23

Inkább azzal fenyegesd be, hogy adja oda. Te beadtál kérelmet, a nagyfőnök aláírta, akkor köze nincs hozzá.
Ha nem adja, nem adja. Végülis, elég ha a munkáltató engedélyezte. Kérdezd meg az új osztályon mi kell hozzá, hogy ott kezdhess. Ha kell nekik a papír, akkor a prof vagy az ottani kisfőnök verje ki ebből.