Gyes közbeni munkakezdés


Athos30 # 2020.08.11. 09:53

Tisztelt Fórumozók, Szakemberek!
Segítségüket szeretném kérni. 12 éve dolgozom egy cégnél, jelenleg GYESen vagyok, ami 2021 tavaszán fog lejárni.
E-mailben, telefonon jeleztem, hogy szeptembertől szeretnék újra munkába állni.
A bölcsődei beiratkozáshoz kellett egy munkáltatói igazolás munkakezdési dátummal, azt ki is adta számomra a cégvezető.
Ezt követte később egy személyes megbeszélés.
Itt saját kérésemre beleegyezett, hogy egy másik telephelyükön dolgozhassak (a régi posztom egyébként is megszünt) és 6 órában dolgoznék a korábbi 8 helyett.
Némi gondolkodás után telefonon jeleztem, hogy nem szeretném elfogadni ezt az ajánlatot mivel kevesebb lenne az órábérem, mint régen és a munkakör is felelősségteljesebb az ott dolgozókhoz képest (egyenbér lenne).
Azóta, egy hete várom a főnököm visszajelzését. Mit tehetek ebben az esetben? Kérhetek állásidő pénzt szeptembertől, ha nem jelez vissza illetve ha nem tudunk megállapodni?
Mennyi az állásidő pénz? Jogosult vagyok rá?
Mikor írjak levelet, hogy nyoma maradjon annak, hogy nem fogadom el a kedvezőtlenebb feltételt és így nem tudom felvenni a munkát szeptemberben?
Amennyiben nem fogadom el az ajánlatukat maradhatok passzív állományban vagy kötelességem felmondani?
Egyáltalán milyen további lehetőségeim vannak ebbe a helyzetben?
Válaszukat előre is köszönöm.