Munkaközi szünet ledolgoztatása.


Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.31. 17:36

82-ben még minden állami volt és fatengelyes. A modern, kapitalista piacgazdaság működése nem visel el ilyen korlátozásokat.

efi99 # 2020.08.31. 16:14

Ez stimmel is, de ettől még mindig nem látom a pluszjövedelmet az eredeti felállásban. A különbség csak annyi, hogy - 8 órás állást és 20p szünetet feltételezve - a havi fizetésért naponta 8 órát vagy 8 óra 20 percet kellett-e bent melegedni/hűsölni.
Nem mellesleg én azért némileg a szabállyal való visszaélésnek érzem az ilyen gyakorlatot, amikor egy alapvetően 8 órás - és ezért nyilván heti 5 naposra méretezett munkarendben - miután eleinte a munkáltató 8:20-at tart bent vagy "jófejségből" kifizeti azt a 20 percet is; aztán a beetetés után hirtelen áttér egy olyan gyakorlatra, hogy összegyűjtögeti a 20 perceket és egész munkanapok formájába tolja az érintettek arcába. Ez ugyanis a gyakorlatban végeredményben mégiscsak azt jelenti, hogy megcsonkolja a 8 órás munkanapokat, hogy ezáltal megcsonkolhassa a szabad hétvégéket is. Ebben az esetben mégis mit jelent így az 1982-ben deklaráltan bevezetett állandó 5 napos munkarend?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.31. 07:36

(Előfordulhat, hogy egy munkáltató nem "dolgoztatja le" a munkaközi szünetet. Azonban, ha ezt nem rögzítették írásbeli megállapodásban, akkor olyan munkaidőkedvezménynek tekinthető, amelyet a munkáltató egyoldalú nyilatkozattal bármikor visszavonhat.
Nem állítom, hogy a konkrét esetben ez történt, csak úgy generalice mondom.)

efi99 # 2020.08.30. 18:05

Miért, idáig milyen pluszjövedelme volt annak, aki hé-pé ledolgozta a kötelezőt? Szerintem semmilyen. Akkor mitől is esik el?
Munkaidő(vége) eltolásnak meg idáig is kellett lennie, ha egyszer nem fizették a munkaközi szüneteket.

drbjozsef # 2020.08.30. 13:00

Milyen plusszjövedelem? A hétvégi pótlék nem magasabb, mint a hétköznapi túlmunkáé ?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.30. 12:26

Nem jó a kérdés.
Ha jó lenne, akkor az lenne a válasz, hogy a munkaidőt a törvényes kereteken belül a munkaadó egyoldalú elhatározásával oszthatja be. És nem tilos a szombati munkavégzés sem.

hurvinyek # 2020.08.30. 07:20

Tiszteletem.
Az lenne a kérdésem hogy a munkaközi szüneteket milyen formátumban lehet ledolgoztatni.jelenleg egy kb 4000főt foglalkoztató cégnél vagyok.két műszak.pénteken bejelentették hogy a szünetek ledolgozása szombatonként történik.ami havi 2-1 szombatot jelent.a cég sajátbússz állománnyal rendelkezik.szerintem a hétköznapi munkaidő eltolással megtudták volna oldani.igy sok ember egy kis plussz jövedelemről esik el..