Tanári szabadság és új munka


Lyonee # 2021.05.13. 21:50

Most közalk. jogviszonyban vagy? Az új állás munkaviszony, vagy közalkalmazotti jogviszony lenne?
Eddig mennyi szabadságot adtak ki? Jogosult vagy-e pótszabadságra gyermekek után?
Ezt nem értem: (Sajnos a szabadság kifizetése nem lehetséges és azt mondták, hogy az sem lehetséges, hogy veszem ki a szabadságot)Nem maradt ki a nem szó?

Yakitori # 2021.05.12. 18:06

Üdvözletem,
Pedagógus vagyok egy állami iskolánál, és kaptam egy állásajánlatot, ahol június közepétől már dolgozhatnék. Az iskolának már jeleztem, hogy nem szeretnék szeptembertől ott dolgozni.
Azonban a nyári szabadság miatt az iskolám azt mondja, hogy jelenleg leghamarabb csak augusztus elején kezdhetnék el az új munkahelyen dolgozni.
Nem lehetséges az, hogy amíg az iskolai szabadságomat töltöm, addig az új munkahelyemen már teljes munkaidőben dolgozok? (Sajnos a szabadság kifizetése nem lehetséges és azt mondták, hogy az sem lehetséges, hogy veszem ki a szabadságot)
Ez tényleg így van vagy el lehet kezdenem dolgozni a szabadságom alatt (mikor már tényleg minden év végi teendő le lett tudva az iskolában)?
Köszönöm