Részmunkaidős foglalkoztatás


amegafuru # 2022.02.15. 06:57

1 hete dolgozom egy iskolai könyvtárban félállásban, habár eredetileg nem könyvtár szakos pedagógus vagyok. Heti 20 órában az iskola alkalmaz,plusz heti 5 órában a megyei könyvtár alkalmaz, hisz a környékbeli lakók is jogosultak a könyvtár használatára. Elég pici ez a fizetés, így kicsit soknak tűnik, hogy félállásban 20 órát valóban bent kell töltenem, plusz 5 óra a megyei könyvtár alkalmazásában. Fél 1-től kell dolgoznom, a könyvtár 2-től nyit, az első gyerek leghamarabb 3-tól, fél 4-től érkezik. Petróczi Gábor oldalán úgy értelmeztem, hogy 32 óra a könyvtáros kötött munkaideje, annak a fele 16. Nem 20. De az előző hozzászólót olvasva lehet jobb ha nem ugrálok, nem kérdezősködöm, mert helyettesítenem egyáltalán nem kell. Érdemes utána kérdeznem a munkaidőmnek az igazgatómnál? Válaszát előre is köszönöm.

drbjozsef # 2022.02.04. 09:37

Csilike62,

A pedagógusok foglalkoztatása elég bonyolult, itt van egy kapcsolódó írás :

https://www.petroczigabor.hu/…oblemak.html

De az oktatási kötelező óraszámok arányosításán kívül mással ez sem foglalkozik.

A helyettesítés az új rendszerben eleve egy teljesen beteg módon van szabályozva.
Az ugyanazért a munkáért ugyanazt a bért elven alapján a nyári táboroztatás biztos nem kóser így.

Nincs jó konkrét ötletem. Én a helyedben a szakszervezettől kérnék tanácsot, ott biztos
találkoztak már ilyennel, meg még sokkal ilyenebbekkel is valszeg...

Csilike62 # 2022.02.03. 09:17

38 éve vagyok pedagógus, 13 éve 50 %-os részmunkaidöben dolgozom 50 %-os fizetéssel. Heti kötelező óraszámom 13 óra.
Azt szeretném tudni, hogy hetente hány óra helyettesítésre kötelezhetnek? Munkáltatóm szerint 6 órára, mivel a fél állásom csak az óráimra vonatkozik, a helyettesítésre nem és egyébb más iskolai elfoglaltságomra sem. Gondolok itt arra, hogy nyári egy hetes kötelező táborra engem is beosztottak napi 8 óra munkára, úgy mint az egész állásban dolgozó kollégáimat, csak engem fél fizetésért, mivel fél állásban vagyok alkalmazva.