Kifizetések csúsztatása nagy magyar banknál


efi99 # 2022.04.19. 18:33

Hát ha ilyenért repülnék, akkor még jobban felemelném a hangom, de már a sajtóban. Rájuk borítanám a bilit, aztán a HR-től is repülne pár ember.

wers # 2022.04.19. 07:23

leadták a tulorákat visszadobta a HR, hogy ez túl sok. Tehát amíg dolgozni kellett addig nem volt túl sok, jogszerű volt, de amint ki kell fizetni már a törvényi határon túl van

A rendkívüli munkavégzést a munkáltatónak el kell rendelnie, írásban.

JoskaFischer # 2022.04.17. 07:27

A drbjozsef-et átírta De jozsef-re, bocs

JoskaFischer # 2022.04.17. 07:26

De József !
Köszönöm a választ !
A 10-ig elszámolás a tulorákra is érvényes ? A törvényt átnéztem, de ezt nem hámoztam ki belőle.
Más: Aki nálunk felemelte a hangját repült, ezért anonim

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.17. 07:00

Kérhetsz késedelmi kamatot. Ennyi.

(Grafomán-e vagy-e?)

drbjozsef # 2022.04.16. 18:03

JoskaFischer,

A rendkívüli munkaidő szabályait az Mt. 56. fejezet szabályozza, a munkabér kifizetését a 70. fejezet.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Tárgyhót követő 10. napig írásban el kell számolni és ki kell fizteni főszabály szerint.
Szólítsátok fel a HR-t a szabályok betartására.
Anonim módon? Az nem nagyon fog menni.
Jelentem, nem értem. Ez egy komoly névtelen feljelentés volt... géppel írva.
Most vagy kiállsz a jogaidért, vagy jó lesz ez neked így is. Örülj, hogy késve is, de kifizetik. Máshol ez sincs.

JoskaFischer # 2022.04.16. 13:56

Tisztelt szakértők !
Egy nagy magyar banknál dolgozok. Hónapok óta csúsznak a kifizetések: túlóra elszámolásokat leadjuk adott hónapban, de nem kapjuk meg a havi fizetéssel a pénzt. Könyörögni kell hetekig, közvetlen vezetők és középvezetők könyörögnek a hr-nek. Kapunk ígéreteket, hogy hóközi kifizetéssel megkapjuk, de nem. Egy hónappal elcsúszik a kifizetés, a februári túlórákat így az áprilisi befizetéssel kaptuk meg, de nagy nehezen.
Aztán itt vannak az egyéb szerződések, pl célzott prémium szerződések, amiknek teljesítjük a feltételeit, leigazoltatják a főnökökkel, de a fizetési határidőre nem utalják a pénzt. Megint hosszú könyörgések után utalják, később.
Ugyanígy 2 kollégám pl bérpótlékot kap, mert több embert helyettesítenek, akik felmondtak. A bérpótlékot sem utalták időben, nagy könyörgések árán végül csúszva utalták. Bérpapírt nem kaptak a mai napig róla, 3 hét telt el azóta

A kollégám, aki a múlt hónapban is csúszva kapta meg így a pénzét, ma említette, hogy ebben a hónapban is van valami járandósága és a hr-es már jelezte, hogy lehet, hogy megint nem kapja meg.
Ja meg még azt is mondta a srác, hogy bár nagyon sokat kellett tulorázniuk, most, hogy leadták a tulorákat visszadobta a HR, hogy ez túl sok. Tehát amíg dolgozni kellett addig nem volt túl sok, jogszerű volt, de amint ki kell fizetni már a törvényi határon túl van. Így én se tudom leadni a túlóra elszámolásomat, mert az enyém is sok lett, sokat kellett hétvégén dolgozzunk. A srác tiszta ideg már, de én is kezdek az lenni.
És a röhej, hogy ez nem egy kis BT, hanem egy nagy bank !
Jogszerű ez így ? A tulorákat meddig kellene kifizetni ? Én úgy tudom az adott havit a fizetéssel együtt kellene.
Mit tudunk csinálni, hogy ez változzon és anonim-ok maradjunk ?

Köszönöm a tanácsokat és az útmutatást !