Szombati elrendelt munkanap


efi99 # 2022.06.29. 08:50

drbjozsef
Nem tudom a kérdező pontosan hogyan dolgozik (illetve azon belül pl 3 műszakosban a heti 5 nap tök egyforma beosztás minek minősülne) , de kbs hozzászólásából leszűrve simán elrendelhetik a mezei 8 órásoknak is, márpedig ha az is beleesik az egyenlőtlen munkaidőbeosztásba, akkor mi marad kívül rajta?
Az egyenlőtlen mindenesetre józan paraszti ésszel olyannak tűnik, ahol tényleg keresztül-kasul van a menés, előre nem tudod pontosan kiszámolni, csak majd a vezénylésből látod, és jellemzően simán vannak szombatok is, mivel folyamatos a munkarend. De pl hé-pé 5x8 óra után egy szombatot én is mindenképp égbekiáltó pofátlanságnak és a 106-os megsértésének tekintenék.
Arról már nem is beszélve, hogy akármit is enged az MT vagy a KSZ, az emberi szervezetnek nem szólt senki, hogy más munkarendben elég ám bizonyos heteken 30 egybefüggő órát is pihenni.

drbjozsef # 2022.06.29. 04:08

efi99,

Szerintem az, hogy a megfelelő, egyenlőtlen munkarend esetén a 105.§ (2) szerint is beosztható a heti pihenőnap. És helyette LEHETNE a heti pihenőidő is - de nem kötelező. Szerintem nem írja felül.

efi99 # 2022.06.28. 20:03

Majordomus
Még egyszer kérdezem, ezzel mi lesz?
106. § (1) A munkavállalót - a heti pihenőnapok helyett - hetenként legalább negyvennyolc órát kitevő, megszakítás nélküli heti pihenőidő illeti meg.

Majordomus # 2022.06.27. 21:23

Ha a szerződésed lehetővé teszi akkor nuku. Évente 400 órát törvényesen elrendelhet a munkáltató.

efi99 # 2022.06.27. 18:55

És heti 2 nap vagy 44 óra vagy mennyi pihenőidő, az nuku?

drbjozsef # 2022.06.26. 13:14

amariak,

Ha a hétvégi munka elrendelése egyaránt megfelel a munkaszerződésednek, és az Mt. vonatkozó rendelkezéseinek, akkor nincs "kifogás".
Ilyen esetben rendes felmondással lehet élni legfeljebb.

efi99 # 2022.06.25. 20:20

@Szomorú örökös
Fizetett ünnepnap nem létezik.

Majordomus # 2022.06.25. 19:44

Igy van évi 400 órát!
Erre szavaztál április 3-án.

A szocializmusban kezdetben még szabad szombat sem volt.

Amokor már volt akkor meg "kommunista szombat "jogcímen dolgoztunk az árvák javára.

Nem lenne egyszerűbb elolvasni a munkaszerződésedet?

Majordomus # 2022.06.25. 19:43

Igy van évi 400 órát!
Erre szavaztál április 3-án.

A szocializmusban kezdetben még szabad szombat sem volt.

Amokor már volt akkor meg "kommunista szombat "jogcímen dolgoztunk az árvák javára.

Nem lenne egyszerűbb elolvasni a munkaserződésedet?

amariak # 2022.06.25. 10:14

Kedves Kovács Béla!

Ha jól értem, maga szerint a munka időtartama nem számít, csak a ténye. Ilyen alapon 16 órás munkanapot is be lehetne vezetni, mert hát a dolgozó dolgozzon..

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.25. 09:02

Tényleg hallatlan! Hogy a dolgozónak dolgoznia kelljen! Hát hol élünk?! A "kápitalizmusban"?!

Szomorú örökös # 2022.06.25. 06:14

amariak

A jelenlegi munkáltatóm (Harman), időnként elrendel kötelező szombati munkanapot, amit elképesztő pofátlanságnak tartok

Elképesztő pofátlanság”, hogy az összes multinál ez alapból benne van a szerződésben, csak fizetett ünnepnapokon nem kell dolgozniuk.

amariak # 2022.06.25. 05:54

Sziasztok!

A jelenlegi munkáltatóm (Harman), időnként elrendel kötelező szombati munkanapot, amit elképesztő pofátlanságnak tartok, pláne 3 műszakos munkarend mellett. A kérdésem az lenne, hogy milyen kifogással lehet élni, amit elfogad egy multi, ha nincs gyerekem. Táppénzre nem akarok menni. Köszönöm.