Egyesület elnök megbízási szerződéssel


niki # 2022.10.06. 18:33

Üdvözletem,
Abban kérném a segítséget, hogy közhasznú egyesület elnökeként elláthatom megbízási szerződéssel, megbízási díjért a napi feladatok ügyintézését? Eddig önkéntesként láttam el a feladatokat, de annyira sok az elintéznivaló, hogy ingyen már nem tudom tovább vállalni. Tiszteletdíjat pedig a pályázatokban nem lehet elszámolni. Az alapszabályban nincs erre vonatkozóan tiltás. Az egyesületi ügyvédünk szerint nem, csak tiszteletdíjért, de én jogszabályban nem találtam erre vonatkozó tiltást. Köszönöm előre is a segítséget

drbjozsef # 2022.10.07. 19:52

niki,

Ezt sose értem, miért itt kérdez valaki, akinek van ügyvédje.

Ha az ügyvéd állít valamit, kedvesen megkéred, ugyan mutassa már meg az ehhez tartozó passzust. Ha ő ennyire tudja, akkor ez nem lehet gond. Ha nincs ilyen, akkor hülyeséget beszél.
Tekintve, hogy az egyesület minden további nékül akár alkalmazottat is felvehet (titkárnőt, ügyvezetőt), nem látom be, hogy miért ne lehetne megbízási díjért valaki elnök, ha ez a közgyűlésnek megfelel. Az, hogy miből fizetik, és miből nem fizethetik, az más kérdés.
Hangsúlyozom, nem ismerem a törvényt eléggé, ez csak tipp. De hát pont ezért van ügyvédetek...