Túlóra


Majordomus # 2023.03.29. 20:25

Ezt úgy hívnák hogy fordarendszer.
Én is dolgoztam igy12 évig.
Azért csak hívnák mert így nem az.
.
Arról nem is beszélve hogy tönkre teszi a szervezet biológiai háztartását.
.
Két lehetőség van,illetve három.
Türsz és belegebedsz a munkába.
Nem tűrsz és kéred a túlórák kifizetésétvés ezért kirúgnak.
Munkaügyi bírósághoz fordulsz és ezért szintén kirúgnak.

Vadsuhanc # 2023.03.29. 11:11

Reni!

Ahogyan leírtad úgy teljesen törvénytelen... 12/24....12/24. Ez egy magáncég valószínűleg Ha szép szóval nem megy, akkor követelni kell. Munkaügyi bíróságon lehet követelni az elmaradt túlóra és hétvégi munkavégzés elmaradt bérezését. Erre 3 évig van jogod utolsó emlékeim szerint.

Reni # 2023.03.29. 10:20

Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat!!

Szomorú örökös # 2023.03.29. 04:49

Reni

lyan munkabeosztás csinált nekünk a cég hogy 12 óra nappal reggel héttől este hétig. Utána 24 óra pihenő.
Másnap este héttől reggel hétig. Megint 24 óra pihenő. És másnap kezdjük elölről.

Normális esetben ezt négynapos körben csinálják és ezt úgy hívják pl. a vasúton, hogy forduló szolgálat. Igaz, ott hasonlóan van, azaz reggel 7-től este 7-ig, majd következő nap este héttől másnap reggel hétig, nyilván az a nap utána szabad, de ott van még egy szabadnap még és csak akkor kezdődik újra a ciklus. Nem is értem, az a plusz szabadnap nálatok miért nincs, mert ez így nagyon nem jó.

hiába vasárnap megyünk be dolgozni nem vasárnapi napként számolják el sokszor

Fordulószolgálatnál nincs olyan, hogy szombat vagy vasárnap, pont emiatt, amit írtam. Viszont szabadság kivétele esetén sem egy nap egy 12 órás műszak, mert teljesen másként számolják. Úgy tudom, hogy két szolgálatra összesen 3 napot számolnak, időben úgy jön ki.

efi99 # 2023.03.28. 20:46

Ez így havi 80 túlóra, vagyis pár hónap alatt kimerül az éves keret. Mondjuk túlóraként is szabálytalan, mert a túlóra elrendelése nem úgy néz ki, hogy előre beosztom vezénylés szerint a delikvenst havi 80 túlórába.

Reni # 2023.03.28. 17:25

Az lenne a kérésem, hogy olyan munkabeosztás csinált nekünk a cég hogy 12 óra nappal reggel héttől este hétig. Utána 24 óra pihenő. Másnap este héttől reggel hétig. Megint 24 óra pihenő. És másnap kezdjük elölről. És ez megy egész évben. Ez heti 60 órára jön ki. És már nem igazán bírjuk. Mennyi a maximum amire kötelezhetnek hetente? Illetve még azt is csinálják hogy hiába vasárnap megyünk be dolgozni nem vasárnapi napként számolják el sokszor. Ezt így hogy tehetik meg? És ha nem megyünk akkor fenyegetőznek hogy prémium megvonás stb. Mit lehetne tenni?