Kiküldetés - Kiküldetésre vonatkozó jogszabályok


Dalmadi András # 2002.11.18. 11:07

Kedves Lujza!

Köszönöm a reagálást.

A munkakörömről annyit, hogy nincs még munkaköri leírásom se...
Nem tudom számít-e, de a FEOR szerint 3910-es vagyok (egyéb irodai ügyintéző).

Sokszor járok vidéken, Budapesten, és külföldön is. Az egyetlen érvényben lévő szabály az, hogy az utazás miatti plusz időt beírhatom csúszónak - és később ezt kivehetem. (Ha van a 'kiküldetésről' írásos megbízásom a főnökség részéről, amit persze én írok meg.)
Ezeket az ún. kiküldetési megbízásokat gyakran kettő-három nappal az út előtt kapom. Biztos jó ez így?
Még október 23-án is be kellett jöjjek, hogy szóban közöljék velem, másnap menjek Bp-re. Pedig a munkaköröm nem készenléti, nem többműszakos, semmi olyasmi, ami az ünnepnapi munkavégzést megalapozná. Persze erről sem kaptam írásos megrendelést - a végén el sem tudok számolni vele.
Mindegy, gondolom ez lényegtelen. Kérlek írd meg, mit írjak még pontosan.

lujza írta - 2002.10.8 10:31
Dalmadi András írta - 2002.10.7 13:53
Kedves Fórum!

Segítséget kérnék Tőletek.
Pécsett dolgozom főállásban. Sokszor megyek Budapestre munkából kifolyólag; akár több napra is.

Az egyik kérdés: ez kiküldetésnek számít-e?
A ásik: amennyiben az előző igen, akkor melyik jogszabály tartalmazza pontosan a kiküldetésre vonatkozó szabályozásokat? Az Mt-ben annyit találtam, hogy erről (mármint a kiküldetést) külön jogszabály rendelkezik. De melyik?

Köszönöm.

Ha általában vagy kíváncsi a szabályokra, akkor a Munka tvkönyvének (1992. évi XXII. tv) 105.§ -a segíthet, ha azonban speciális szabályra vagy kíváncsi pl: köztisztvisel? vagy, akkor az adott tv-ben van a megoldás. Ha leírod pontosan, hogy milyen munkakört töltesz be, akkor megírom a vonatkozó jogszabály számát, vagy esetleg a konkrét szabályt elküldöm e-mailben, Jó?

lujza # 2002.10.08. 08:31

Dalmadi András írta - 2002.10.7 13:53
Kedves Fórum!

Segítséget kérnék Tőletek.
Pécsett dolgozom főállásban. Sokszor megyek Budapestre munkából kifolyólag; akár több napra is.

Az egyik kérdés: ez kiküldetésnek számít-e?
A ásik: amennyiben az előző igen, akkor melyik jogszabály tartalmazza pontosan a kiküldetésre vonatkozó szabályozásokat? Az Mt-ben annyit találtam, hogy erről (mármint a kiküldetést) külön jogszabály rendelkezik. De melyik?

Köszönöm.

Ha általában vagy kíváncsi a szabályokra, akkor a Munka tvkönyvének (1992. évi XXII. tv) 105.§ -a segíthet, ha azonban speciális szabályra vagy kíváncsi pl: köztisztvisel? vagy, akkor az adott tv-ben van a megoldás. Ha leírod pontosan, hogy milyen munkakört töltesz be, akkor megírom a vonatkozó jogszabály számát, vagy esetleg a konkrét szabályt elküldöm e-mailben, Jó?


Üdv

Dalmadi András # 2002.10.07. 11:53

Kedves Fórum!

Segítséget kérnék Tőletek.
Pécsett dolgozom főállásban. Sokszor megyek Budapestre munkából kifolyólag; akár több napra is.

Az egyik kérdés: ez kiküldetésnek számít-e?
A ásik: amennyiben az előző igen, akkor melyik jogszabály tartalmazza pontosan a kiküldetésre vonatkozó szabályozásokat? Az Mt-ben annyit találtam, hogy erről (mármint a kiküldetést) külön jogszabály rendelkezik. De melyik?

Köszönöm.