lehet két 8 órás munkaviszonyom egyszerre?


heylien # 2018.04.24. 17:18

Igen bocsánat, kapkodva írtam, 8-16-ig akartam írni :)

drbjozsef # 2018.04.24. 05:18

Egy héten minden munkanapon nem lehet 16 órát dolgozni törvényellenes.

Ez igaz - ettől viszont még lehet simán két (három, öt, negyvenkettő) darab nyolc órás munkaviszonyod.

Vadsuhanc # 2018.04.23. 17:38

Szóval így újra átolvasva kaptál egy púpot még a nyakadba a megbízással, hogy ez a béredben jelentkezik-e majd a főnököd elmondja. Az, hogy atipikus foglakoztatásban leszel nem biztos, hogy előnyödre válik és lehet, hogy a munkáltató nem fizeti a túlórát ( évi 300 óra max ) hanem szabadidőben adja ki neked az esetlegesen elvégzett túlórákat. Viszont az sem biztos, hogy néha nem estig vagy esetleg hétvégén is kell majd dolgoznod. Te írod alá a szerződést Te fogod tudni mi éri meg neked.

Abban biztos vagyok ugyanaz a munkáltató két munkaszerződést nem fog veled kötni.

Vadsuhanc # 2018.04.23. 17:19

OFF

Nem rosszból írom, de a 8-14 az nem nyolc óra.
A második állásod nem állás hanem megbízás... szerintem. Egyébként miért nem a főnöködet kérdezed, aki megbízott?

ON!

Egy héten minden munkanapon nem lehet 16 órát dolgozni törvényellenes.

heylien # 2018.04.23. 17:02

Tisztelt Válaszadó!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 8 órás közalkalmazotti állásom, ez rendes munkaidő (8-14 óráig). Megnyertünk egy pályázatot, ahol egy vezetői pozíciót írtak rám, viszont azt is 8 órában, ahogy fogalmaztak atipikus foglalkoztatási formában. Tulajdonképpen a rendes munkaidőmben is foglalkozhatok a pályázati ügyekkel, teljesen rám van bízva, hogy mikor csinálom. Közalkalmazottként lehet e két 8 órás állásom egy azon cégnél? Hogyan kell a munkaidőt elszámolni?

Válaszát előre is köszönöm!

drbjozsef # 2017.11.24. 06:01

A két munkaviszony független egymástól, mindkettőben külön kell számolni a szabadságokat, úgyhogy igen, mindkettőn jár a külön 2-2 nap, akár különböző napokon is.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.24. 05:50

Természetesen.

tzsz # 2017.11.24. 00:52

Az lenne a kérdésem, hogy december végéig tart a határozott idejű szerződésem, de ebben a hónapban veszem ki a szabadságot, illetve felmentenek a munkavégzés alól. Dec. 1-től új helyen kezdek. Hogyan számítják ilyenkor a szabadságot. Mindkét helyen jár a 2-2 nap? 2 nap esik arányosan 1 hónapra.

bismarkalma # 2017.10.13. 10:47

Sziasztok Forumozók

Ide kapcsolódik talán a kérdés, hogy ha egyébb bevételem nincs, akkor ha 2 helyre vagyok munkavállalóként bejelenve (EKHOs mindkettő hely) akkor a NAV vajon ugyanígy meg tudja csinálni az adóbevallásomat ahogy idén már volt erre lehetőség?
Elvileg nem lenne akadálya hogy meg tudja csinálni, csak hátha van már valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban

Néhány hozzászólással korábban szó volt arról hogy mindkét munkáltatót értesíteni kell a másik munkáltatóval való munkaviszonyba kerülésem okán. A kérdés hogy ennek van valami hivatalos formája, illetve a 2 munkáltatón kivül kell-e harmadik félnek (valamilyen állami szerv) erről értesítést küldeni, vagy csak írok egy emailt mindkettőnek? Ha nyomtatot formában kell, akkor alá kell velük iratni azt hogy tudomásul vették hogy tudnak a másik munkáltatóval való jogviszonyról, vagy milyen módon van ez ilyenkor ellenjegyezve?

nonolet # 2017.09.13. 09:18

Be kell jelenteni mindkét helyen...
Kellhet a jóváhagyásuk is, adott esetben.

Mert lesz gondod, ha mindkettő egyszerre akar dolgoztatni!
Illetve lehetnek a "konkurenciák" is, amit nem szeretnek.

-

Miért ne kellene járulékot fizetni?!!!! a 4 órás után.
Kell bizony.

nanos # 2017.09.13. 08:40

Üdvözlök mindenkit. Az lenne a kérdésem, hogy alkalmazottként lehet-e, ha igen miként valakinek 2 bejelentett munkahelye. Egyik helyen 8 órás /rugalmas munkaidőben/ ezért a másik helyen is tudna egy 4 órás munkaviszonyt ellátni. Ha lehetséges, akkor a 4 órás viszonyban a munkáltatónak kell-e járulékot fizetni?
Köszönöm.

bismarkalma # 2017.09.05. 11:57

nonolet

Készültem, ezt a doksit már elolvastam :)

Itt nem tiltja hogy 2 (vagy több) különbőző "forrásból" legyen EKHOs bevételem, de gondoltam megkérdem itt mielött felvetem az ötletet "élesben", hátha elkerülte a figyelmemet valami és mégse olyan egyszerü a dolog

Akkor éves plafon bevételig akárhány helyen dolgozhatok alkalmazotti munkaviszonyban EKHOsan (persze megfelelő foglalkozás típsusa mellet).

Köszönöm a gyors válaszokat!

Rexor # 2017.09.05. 11:44

Igen ez így van, ha mindegyik jogviszony megfelel az ekho feltételeinek, akkor a felső határig működik a dolog.

nonolet # 2017.09.05. 11:04
drbjozsef # 2017.09.05. 10:18

Ezt sajnos nem tudom, szerintem igen, ha a több kifizetőtől származó össz éves jövedelemmel is beférsz az EKHO plafonjába. De nem vagyok biztos benne.

bismarkalma # 2017.09.05. 07:04

és ezt EKHOs adózzással is megtehetem hogy egymás mellett több bejelentett munkahelyem van?
persze az említett munkáltatói tájékoztatás terhe mellett

köszönöm gyors válaszát!

drbjozsef # 2017.09.05. 06:28

Nincs olyan, hogy másodállás.

Akárhány darab 40 órás munkaviszonyt létesíthetsz, egyetlen kötelezettséged mindegyik munkáltatónak bejelenteni a többit. Aztán hogy hogyan oldod meg, és mikor hol dolgozol, az csak és kizárólag a Te és a munkáltatók dolga.

bismarkalma # 2017.09.04. 23:46

Tisztelt Fórum

heti 40 órás alkalmazotti EKHOs munkaviszonyom mellé létesíthetek-e másik cégnél EKHOs alkalmazotti munkaviszonyt másodállásként?

Köszönettel:
Bismarkalma

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 10:01

Miért ne?

española # 2017.07.28. 09:31

Lehet-e Magyarorszagon 8 oras munkaviszonyom, ha kulfoldon is alkalmazasban vagyok? Ez utobbit tavmunkaban vegeznem, tehat fizikai akadalya nem lenne a munkaba jarasnak itthon.

Vegigneztem az eddigi hozzaszolasokat, es ugy sejtem, hogy igen, bar kulfoldi munkavallalassal tarkitott verziot nem talaltam.

koszonom a segitsegeteket!

Drek88 # 2017.02.02. 17:57

Ebben az országban soha nem lehet tudni, hogy éppen melyik nagyon okos ember odafent, mikor milyen ötletért kap pénzt...

Ergo nincs semmi akadálya a dolognak jogilag. Akkor nem értem, hogy miért csipogtak az emberek, hogy ilyet nem lehet. Bár megkértem a páromat is, hogy kérdezzen már körbe bent náluk a könyvelőirodán, hogy van-e ezzel bármiféle gond, de ott is azt mondták, hogy nincs. Csak szeretnék biztosra menni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.02. 17:30

Miért tiltották volna meg?

Drek88 # 2017.02.02. 16:27

Jó estét.

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e egyszerre két 8 órás munkaviszonyom? Az időbeosztásom engedi, egyébként csak február 21-ig tartana, mert addig tart a felmondási időm az egyik helyen, viszont a másikon 1-ével jelentettek be.

Tudom, hogy feltették már ezt a kérdést, csak azt nem, hogy volt-e azóta változás jogszabályi vagy törvényi szinten.

waterhorse # 2017.01.02. 14:16

Tisztelt Fórumtársak és jogban szakavatott Személyek!

Többé-kevésbé körbejárták már előttem a témát, ezért elnézést kérek, de lenne ezzel kapcsolatban még néhány megválaszolatlan kérdésem.

Adott egy megváltozott munkaképességű személy, bejelentett napi 6 órás munkaviszonnyal egy rehabilitációs foglalkoztató cégnél. Valós, de nem igazolható családi és egészégügyi okokból igényelne fizetés nélküli szabadságot. Ezen idő alatt tudna vállalni egy másik cégnél 4 órás állást. A rehabilitációra vonatkozó része tiszta. A kérdés, hogy a fentieket figyelembe véve felmerülhet e ebből bármiféle visszaélés?

Továbbá a megváltozott mukaképességre járó kedvemények igénybe vehetők e a második cégnél, mind munkáltató, mind munkavállaló részéről?

Immaculata # 2016.11.14. 17:18

Még annyi, hogy van egy OEP nyomtatvány, valami olyasmi neve van, hogy orvosi megtérülés, de nem pontos a megnevezése. Az alapján ingyenes a munkavállaló gyógyszerköltsége.

Új szabály, hogy a háziorvosnak is mindent meg kell küldeni.