44,5 órás munkahét - ez normális?


Nekényi Edvárd # 2002.11.12. 16:01

Utánaszámoltam,annak, amit írtál:
H-Cs: fél 9-töl fél 6-ig=9 óra
P: fél 9-töl 4-ig=7,5 óra
Ebédszünet: fél óra x 5
9X4+7,5-2,5=41 óra

Valószínü, hogy az ebédszünetet munkaidön kívül adják ki, s ezért kell kivonni a számítás során, hiszen, akkor - ha csak papír szerint is - nem dolgozol.
A teljes munkaidö mértéke napi nyolc, heti negyven óra [Mt.117/B.§ (1) bek.], tehát a cég munkaidö beosztása 1 órát hibádzik.
Hogy ezért érdemes-e szólnod döntsd el. A heti egy óra ingyenmunka viszont nem jogszerü és egyébként is szívás.

lujza # 2002.10.29. 08:27

Szerintem hívd fel a Munkaügyi Központot, hogy ilyenkor mi a teend?.
Üdv


Üdv

Kicsimakk # 2002.10.28. 20:34

Egy PR ügynökségnél dolgozom, a munkaszerzödésemben meg szó sem esik a munkaidöröl. Nem vagyok rokon és nem is nevezném készenléti munkának, mert végig dolgozni kell... Radásul még ezen felül elvárják azt is, hogy szükség esetén túlórázzak, persze ezt is 'pusziért'.


KM.

lujza # 2002.10.28. 14:05

A Munka tv- alapján a heti munkaid? 40 óra, azonban ha készenléti munkát végzel, vagy közeli hozzátartozóként többet dolgozol( törvény szerint heti max.napi 12, heti 60 nap) több is lehet.
Hol dolgozol és mi áll a munkaszerz?désben?


Üdv

lujza # 2002.10.28. 13:56

Sajnos manapság ez a normális. Reklamálj, hátha meghallgatnak!


Üdv

Kicsimakk # 2002.10.27. 17:46

Sziasztok!

Kérdésem a következö:
Új munkahelyemen reggel fél 9-töl este fél 6-ig tart a munkaidöm, péntekenként 'csak' 4-ig vagyok bent. Ebben fél óra ebédszünet is benne van, ám ezt szinte soha sincs idöm kihasználni. Ez nem törvénytelen? Persze túlórát nem fizetnek, több szabadnapot sem kapok és ha jól tudom, nincs kollektív szerzödésben sem meghatározva a 9 órás munkanap. A munkaszerzödésemben meg sem említik a napi rendes munkaidöt.
Érdemes reklamálnom?


KM.