Munkaszüneti nap bérezése


Nekényi Edvárd # 2002.11.12. 16:25

1.
Ha pont munkaszüneti napra esik a pihenönapod, akkor arra az idöre nem jár távolléti díj. Ehhez hasonló eset, ha egy munkaszüneti nap hétvégén van, akkor a nem megszakítás nélküli munkarendben dolgozók sem kapnak távolléti díját, mert az csak a munkaszüneti nap miatt kiesett idöre jár [Mt.151.§ (1)bek.d)]és a pihenönap a díjazásból nem a munkaszüneti nap miatt esik ki.

2.
A munkaszerzödésednek nem is kell tartalmazia a megszakítás nélküli munkarendre utalást, arról a szerzödés megkötésével egyidejüleg kellett tájékoztatnia a munkáltatónak [Mt.76.§ (5),(7) bekezdések].
Mivel megszakítás nélküli munkarendben dolgozol a hétvégi, munkaidö beosztás szeinti munkavégzésért nem jár külön díjazás.

janik # 2002.11.08. 00:10

Hello
1.
Ha folyamatos müszakban dolgozom és a munkaszüneti napra (pl.okt23) esik a pihenönapom akkor jár-e nekem erre a napra a távolléti díj?

2.
A szerzödésem szerint a munkaidőm napi 8 óra. Semmiféle utalás nincs folyamatos ill müszakos munkarendre.
Akkor most nekem a hétvégi munkavégzésre hány százalék pótlék jár(na)?

janik # 2002.11.08. 00:06

Hello
1.
Ha folyamatos műszakban dolgozom és a munkaszüneti napra (plokt23) esik a pihenőnapom akkor jár-e nekem erre a napra a távolléti díj?

2.
A szerződésem szerint a munkaidőm napi 8 óra. Semmiféle utalás nincs folyamatos ill műszakos munkarendre.
Akkor most nekem a hétvégi munkavégzésre hány százalék pótlék jár(na)?