Terhesség-határozott idejű munkaszerződés


the big cat # 2004.01.07. 15:13

Kisbarátom, hol élsz te? Ez itt Magarország, 2004. Méghogy munkaszerződés...nahát...Te nálam gyakornokoskodni és fizetni, ennek fejében én okítani, segyteni, know-how-t átadni, te meg örülni, mint majom a farkának, hogy ilyen referenciát kapni három év slave labor után.

Leiterjakab # 2004.01.07. 15:06

Én munkaszerződést követelek!, nem írok alá semmilyen megbízási szerződést:) Ha meg átejtesz, akkor majd a Jogi Fórum munkajog rovatában majd tanácsot kérek...


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.01.07. 15:04

És a baknszámlád virtuális?:)


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.07. 15:02

Én dolgozom is. Egy kér beírás meg belefér, úgyis látástól mikulásig tart a munkaidőm.

Egyébként pedig a virtuális pénzt úgy hívják bankszámlapénz, nincs fizikai kivetülése, de ezért jól lehet vele fizetni, úgyhogy persze, küldjed, csak.

Leiterjakab # 2004.01.07. 15:00

Különben jól elfórumozunk, de Neked dolgozni, nekem meg tanulni kéne..., ha nem tévedek:)


Leiterjakab

Leiterjakab # 2004.01.07. 14:57

Mivel az iroda virtuális, a főnököm is virtuális - legalábbis így interneten keresztül -, akkor én csak virtuálisan fogok fizetni... virtuális bankjegyekkel vagy pl. a Gazdálkodj okosan! c. társasjáték bankjegyeivel... Csak itt "Jogászkodj okosan!" a címe:)


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.07. 14:56

Ilyen a bojtárok élete, de lebegjen előtted a fényes jövő képe: te is adhatsz majd ingyenes jogi tanácsokat internetes fórumokon! Ezért megéri fizetni. :)

Leiterjakab # 2004.01.07. 14:52

Big Cat! Egy vasam sincs! Bérből és fizetésből élek (a szüleiméből:)))


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.07. 14:46

A gyakornokok fizetni szoktak, hogy olyan nagyhírű irodákban dolgozhassanak, mint az én virtuális irodám, szóval e-mailben megy a bankszámlaszámom, oda kérem az átutalást.:)))

Egyébként meg természetesen semmi probléma, nem kell elnézést kérned. Azt hiszem, hogy az itt tanácsot kérőknek a gyorsaság és szakszerűség a fontos, nem az kitől kapják a választ.

the big cat # 2004.01.07. 14:44

Ugye nem azt akarod mondani, hogy gondolkodás nélkül aláírtál valamit? Hogy az az egyoldalú módosítás valójában nem is egyoldalú volt, hanem te is aláírtad, mint közös megegyezést?

Akkor az van, hogy a határozott idő elteltével a munkaviszonyod megszűnik automatikusan, még el sem kell küldjenek. semmiféel kötelezettsége nincs a meghosszabításra, a terhesség esetére ugyan objektív felmondási tilalom van, de a határozott idejű mubnakszerződés nem felmondással, hanem a törvény erejénél fogva szűnik meg.

beatrix55 # 2004.01.07. 14:19

Helló!
Holnapra előkeresem a szerződésemet, aztán pontosan leírom, hogy mit írtak bele. Azonban a kérdésem továbbra is áll. Amennyiben határozott időtartamú a munkaszerződés ez mit jelent az esetleges terhesség szempontjából? Elküldhetnek-e a határozott időtartam alatt, illetve utána?
Előre is köszi.

Leiterjakab # 2004.01.07. 13:48

Bocsi Big Cat, hogy a Neked címzett kérdést megválaszoltam..., de a virtuális ügyvédi Big Cat On-Line Ügyvédi Irodában mondjuk én vagyok a virtuális gyakornok és gondoltam némi "morzsa" nekem is juthat a munkajog területén:)


Leiterjakab

the big cat # 2004.01.07. 13:46

Egyetértek. A munkaszerződés egyoldalú módosítása semmis.

Leiterjakab # 2004.01.07. 13:37

A munkaszerződést csak a két fél egyező akaratával lehet módosítani, tehát a munkáltató nem csinálhat egyoldalúan határozatlan idejű munkaszerződésből határozott idejűt.

Innentől kezdve a többi - azt hiszem - tárgytalan.


Leiterjakab

beatrix55 # 2004.01.07. 13:16

Kedves Big Cat!
Cégem a 3 hónap próbaidő után az eredetileg határozatlan idejű szerződésemet fél éves, határozott időtartamú szerződésre módosította. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben úgy döntünk, hogy gyermeket szeretnénk és ez a fél éven belül meg is valósul, akkor mit tegyek, hogy a cég ne tudjon elbocsátani? Vagyis ha már látszani fog a terhesség amikor lejár a szerződésem és ezért a munkáltató úgy dönt, hogy nem hosszabbítja meg, van-e lehetőségem valamire vagy pedig munkanélküli leszek?
Köszönettel,
Beatrix55