pályázat


joebt # 2002.12.13. 12:20

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi minősül pályázatnak?
Ha mondjuk a munkáltató meghirdet egy állást az internetes honlapján, melyre jelentkezni lehet önéletrajzzal+kísérölevéllel, akkor az pályázatnak minösül?(persze, ezután felvételi beszélgetés, tesztelés, majd ajánlattétel következett.
Jogilag, akkor most pályáztam, vagy nem?

A válaszokat elöre is köszönöm.

joebt


Joe

Két Lotti # 2002.12.13. 15:15

Szerintem nem.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Béres-Deák Attila # 2002.12.13. 16:00

Szerintem pályáztál.


attika

redtux (törölt felhasználó) # 2002.12.16. 13:07

Kedves Két Lotti! Akkor mi minősül pályázatnak? Köszönöm!

joebt # 2002.12.19. 10:12

Sziasztok!

Kedves Két Lotti és Attila! Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat, de arra szeretnélek kérni benneteket, hogy fejtsétek ki legyetek szivesek az álláspontotokat.

Előre is köszönöm!

joebt


Joe

Franciska # 2003.01.02. 12:37

Szerintem az minősül a Munka törvénykönyve szerinti 'pályázatnak', amikor a hirdető munkáltató odaírja, hogy 'pályázatot hirdet ... munkakörre'. Bocsánat, ha ez kissé röhejesen hangzik. És persze, ott kell, hogy legyen a 'pályázat elbírálásának határideje: ...' szöveg  is, mert az Mt. ezt is előírja a 'pályázatok'nál.

Ha ezek a szövegrészek nem voltak benne az internetes hirdetésben, akkor az csak egy sima álláshirdetés. (Szerintem.)

truth... # 2022.06.01. 20:23

Kedves Fórumozók!
Közigálláson megjelent pályázattal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Az adott pályázó a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek (mindenben) megfelelt, azonban a pályázatot kiíró közigazgatási szerv - a beadott pályázatra válaszolva - a pályázati eljárást eredménytelenné nyilvánította.
Ez nem csak olyan esetben fordul elő, amennyiben egyetlen megfelelő végzettséggel (feltételekkel) rendelkező személy sem volt a kiválasztás során?
Köszönöm a választ előre is.

Tadegi # 2022.06.07. 09:57

Nem kizárólag akkor. Az is lehet, hogy a pályázó más kívánalmaknak nem felelt meg- Vagy a pályázatot valamiért meg kell változtatni stb.