Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Munkanélküli segély

viktorred # e-mail 2011.09.12. 08:01

Kedves Borbala!

Minden munkaviszonyban töltött nap, tehat a hetvege is szamit. Az ellatas akkor jar, ha megvan az a min. 360 nap ellatasra jogosito idö. Ha ezt multkor kimeritette, akkor utana nullarol indult, ha maradt meg, akkor hozzaadodik.
Vigyazzon! - Ha rendes felmondassal tavozik akkor 3 honapig nem kaphat ellatast. Törekedjen a közös megegyezesre, de elötte szamoljon.
Üdv.

luckybamboo # e-mail 2011.09.12. 00:48

Tisztelt Fórumozók!

Amennyiben Budapesten élek és itt is dolgoztam (7 évig), de a bejelentett lakcímem vidéken van, hol tudom intézni az álláskeresőként való regisztrációmat - munkanélküli segélyemet? Van-e lehetőségem mindezt Budapesten intézni, mivel munkát itt szeretnék keresni a jövőben is.
Köszönöm az információkat.

Borbála85 # e-mail 2011.09.11. 22:23

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg mennyi idő után kap valaki munkanélküli segélyt? Tavaly kaptam munkanélküli segélyt, majdnem hat hónapig, utána találtam állást, de most szeretnék kilépni, ebben az esetben jár a segély? A jelenlegi munkaviszonyom nincs teljes 365 nap, ehhez két hónap hiányzik. A számított napokba, beleszámít a hétvége is, és a szabadság ideje, vagy csak a tényleges munkával töltött napok? A tavalyi munkanélküli segély előtt dolgoztam több mint két évet, de nem tudom ez abban az esetben beleszámítana-e a segélybe, ha tavaly ebből számították a munkanélkülit?

Előre is köszönöm!

Veci #   2011.09.11. 20:11

carol81
A szolgálati időbe viszont nem számít bele.

Üdvözlettel Veci

Veci #   2011.09.11. 20:09

mimi54
A ma még hatályos rendelkezés szerint már nem az 57 év a határ, hanem 5 évvel az irányadó öregségi nyugdíjkorhatáron belül. Neked az öregségi nyugdíjkorhatárod 63,5 év, sajnos neked addig még több, mint 5 éved van.

http://www.afsz.hu/engine.aspx?…

Ki jogosult nyugdíj előtti álláskeresési segélyre?
Az az álláskereső, akinek maximum 5 éve hiányzik a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez a segély iránti kérelem benyújtásának időpontjában. További feltételei, hogy legalább 90 napig részesült álláskeresési járadékban, és a járadék folyósítási idejének kimerítését követő három éven belül betölti a rá vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatárt, továbbá rendelkezzen az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel.

Milyen időtartamra állapítható meg az álláskeresési segély?
Az álláskeresési segély folyósításának kezdő napja a kérelem benyújtását követő nap

A nyugdíj előtti álláskeresési segély addig folyósítható, amíg a jogosult öregségi, rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem szerez jogosultságot.

Üdvözlettel Veci

mimi54 # e-mail 2011.09.11. 19:51

Tisztelt Fórumozók. Szeretnék tájékoztatást kapni,
57 éves leszek novemberben.2010 január 27-től vagyok állás kereső. Kaptam 9 hónapig álláskeresési járadékot,
aztán 6 hónapig álláskeresési segélyt.olvastam hogy aki
57 évet betöltötte és ledolgozott éve 20 év és 5 éve van az öregségi nyugdíj eléréséig annak jár továbbra is az álláskeresési segély. Nekem 38 év 160 napom van igazolva,de ezt igazoltatni kell a nyugdíjfolyósító
igazgatósággal.kérdésem az hogy ha áprilisban járt le a segély kérhetem novemberben ha volt megszakítás,igaz ez
mert szeptember 1-től voltak változások.
Tisztelettel Mimi54.

naeznincs # e-mail 2011.09.09. 10:12

Kedves viktorred!
Köszönet a válaszokért!

viktorred # e-mail 2011.09.09. 09:52

Tisztelt Mcsp!

Igen. 3 honap. Kerem olvassa el amit Monikanak irtam, csak Önre a
b) a keresőképtelenséggel járó betegség,
vonatkozik.

Üdv.: Vörös Viktor

viktorred # e-mail 2011.09.09. 09:46

Tisztelt Carlo 81!

Igen. 5100 Ft/ho es az APEH(NAV)-näl kell befizetni.

Csak egy tanäcs: Fontolja meg a "szociäls segely" lehetöseget meg egyszer. (Berpotlo juttatas BPJ a mostani neve ?! Kb.havi 28 ezer Ft) Ez esetben biztositott marad, tehät +5100 Ftot "sporol" igy mär 33 ezer a különbseg. Sokan ockodnak ettöl, pedig nem szegyen a munkanelküliseg, ill. nem a munkavällalo szegyene! Persze ha az anyagi helyzete megengedi, akkor megertem. A büszkesege ne legyen akadäly!

viktorred # e-mail 2011.09.09. 09:35

Kedves Monika!

Igen. Javaslom a törveny 26-27§ elolvasäsät.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

reszlet:
....Az előbbiekben meghatározott ötéves időtartam meghosszabbodik a következő időtartamokkal vagy azok egy részével, ha ezen időtartamok alatt munkaviszony, közfoglalkoztatási jogviszony nem állt fenn, vagy az álláskereső jogosultsági időnek minősülő vállalkozói tevékenységet nem folytatott:...

1. a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély folyósítása,

Tehät az Ön eseteben az elmult 12 evet vizsgäljäk. A rossz hir az, hogy a maximum ellätäsi idötartamot most korlätoztäk 3 honapra. Ennyi ideje van munkät talälni, illetve a toväbbkepzesi lehetösegeket kerdezze meg meg az illetekes Munkaügyi Központban.

viktorred # e-mail 2011.09.09. 09:20

Tisztelt Bandi 3677!

Nem egeszen vilägos az Ön helyzete elöttem. Mindenesetre az uj szabalyozäs csak azokra vonatkozik, akik szept.1. utän kervenyezik az ellätäst. Amennyiben a megällapitott keretet nem meritette ki, akkor valoban felveheti a maradek összeget, de nem az egeszet!

Flt 27§
(8) Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének a (9) bekezdésben meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszüntetésétől a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.
(9) A (8) bekezdésben meghatározott egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka.

Ezzel azonban kimeriti a lehetösegeit. Ha egy even belül ujra munkanelkülive välik, akkor mar nem lesz jogosult.

viktorred # e-mail 2011.09.09. 08:58

Tisztelt Naeznincs es 19671118!

Ha Ausztriaban bejelentett lakäsa van,ill. ott is el, akkor a helyi AMS (Arbeitsmarktservice) irodät keresse fel. Erdemes lenne, meg a munkahely megszünese elött ezt megtenni. (Itt)Ausztriaban (is)vannak tamogathato kepzesek es profi csapat segit Önnek. Ha Ön hatärmenti ingäzo, akkor a magyar munkaügyi szerv illetekes, az uj, meglehetöen szükös kereteivel. Lsd lent.

viktorred # e-mail 2011.09.09. 08:47

Tisztelt Bobapu!

A munkanelküliek ellätäsärol szolo törveny (Flt.) szept.1-tol megvaltozott. Az uj szabälyok szerint a älläskeresö järadek maximum idötartamät 3 honapra korlätoztäk. Az ön eseteben az elmult 5 evet vizsgälva legaläbb 360 nap ellätäsra jogosito idönek kell meglennie. A vällalkozokent eltöltött idö is szämit, ha fizette a järulekokat. Az adotartozas lehet problema, de ezt a munkaügyi központban megmondjäk Önnek.

viktorred # e-mail 2011.09.09. 08:37

Tisztelt Zolcsika!

A munkanelküliek ellätäsärol szolo törveny (Flt.) szept.1-tol megvaltozott. A leirtak szerint a kedves neje, meg szept.1. elött kerte az ellätäst. A regi szabäly szerint az elmult 4 evet vizsgälva ällapitjäk meg az älläskeresö järadek idötartamät. Minden munkäban töltött 5 nap utän jär egy ellätäsi nap. Ha valaki 4 teljes evet dolgozik, akkor kapja a max. 9 honap ellätäst. A felesege eseteben kb 1120 nap/5= 224 ellätäsi nap jär. Ez 7 es fel honap. Az älläskeresesi tämogatäs utän bizonyos toväbbi feltetelek meglete eseten älläskeresesi segelyre is jogosult. Erröl majd kerdezze meg az ügyintezöjet, de remelem sikerül addig älläst talälnia.

zolcsika # e-mail 2011.09.08. 20:17

Tisztelt Fórumozók!
A nejem 2008.03.17-től 1011.04.12-ig állt munkaviszonyban, azt szeretném megtudni, hogy ennyi időre hány hónapig jár a munkanélküli segély, mert mi úgy tudjuk 9, de a határozat szerint csak 7 hónapra kapja. A választ előre is köszönöm!

bobapu # e-mail 2011.09.08. 19:17

Tisztelt Fórumozók!Sajnos 3 hónap munkaviszony után megszűnt a munkahelyem.Van-e lehetőségem valamilyen ellátásra amig nem találok másik munkát?Előtte 2009-ig egyéni vállalkozó voltam.Onnan van adótartozásom.Ami bevan jegyezve a házamra.Köszönöm

naeznincs # e-mail 2011.09.08. 15:36

szívesen Tuli54

19671118; eszembe jutott, miért nem Ausztriában regisztráltatod magad az ottani munkaügyi központnak megfelelő helyen? Elvégre ott dolgoztál/ dolgozol, nem? Ha még ott vagy, érdeklődd meg mi a helyzet. Esetleg megírhatnád , mire jutottál.. :)

Tuli54 # e-mail 2011.09.08. 13:08

naeznincs

Köszönöm gyors válaszodat. a bérkalkulátort megtaláltam és kiszámoltam. Remélem igazad van, hogy azt vonják amit bérből vontak.

naeznincs # e-mail 2011.09.08. 12:38

19671118;
biztosan kaphatsz. Az http://www.afsz.hu oldalon (nemzeti foglalkoztatási szolgálat), álláskeresőknek/támogatások vagy ellátások és a mi mennyi ? jól használható.

Tuli54;
neked is a fentebb írt honlapot javaslom ( "mi mennyi?"-t keresd meg, az alapján kiszámolható), azt vonják amit a béredből is szoktak.

nem értek ezekhez a dolgokhoz, de megvan a hivatalos tájékoztatás ilyesmihez.

Remélem segítettem

Tuli54 # e-mail 2011.09.08. 11:38

Tisztelt Szakértő!
Szeretném megkérdezni, hogy bruttó 93ooo.- ft álláskeresési támogatásból mit vonnak le. Mennyi ennek a nettója?
Van-e valahol ennek kiszámítására kalkulátor vagy a 2011 évi bérkalkulátort erre is lehet használni?
Nem tudom, hogy ezt is szuperbruttósítják- e és figyelembe vehető-e az adójóváírás. Köszönöm előre is a segítséget.

19671118 # e-mail 2011.08.24. 18:53

Kedves Szakértő!

Jelenleg Ausztriában dolgozom ( kb. 3 hónapja), de a cég anyagi nehézségei miatt valószínűleg megszűnik az állásom. Előtte Magyarországon dolgoztam, 4 évig folyamatosan. Kérdésem: Kaphatok-e Magyaroszágon munkanélküli segélyt?

Köszönöm a segítséget!
BAT

bandi3677 # e-mail 2011.08.23. 11:28

Munkanélküli voltam tavaj december 9-30-ig.Viszont 9 hónap álláskeresési járadékot ítéltek meg,amiből csak 20 napot vettem igénybe.Kaptam egy papírt,hogy ha határozatlan idejű szerződésem van a munkáltatónál,akkor egyben megkapom a fel nem vett pénzt.Ezen a határozaton a benyujtás dátuma szeptember5-október 4.
Most állítólag változott a törvény ezügyben?A kérdésem,hogy nekem változott-e valamiben a kifizetés,megkapom a fennmaradó több mint 8 havi járandóságot?

monika17 # e-mail 2011.08.08. 10:48

Tisztelt szakértő!

2001 szeptemberétől dolgoztam egy cégnél, 2004 novemberétől gyeden és gyesen vagyok. A két gyerek közt kiadták a szabadságot (a munkaviszonyom folyamatos maradt), majd most a második után is kiadták, de vissza dolgozni már nem mehetek.(személyes indokok, nem a cég nem vesz vissza) Kérdésem az lenne, hogy jogosult vagyok munkanélkülire vagy sem?

Válaszát előre is köszönöm!

monika17 # e-mail 2011.08.03. 21:51

Személyes indokok miatt nem mehetek vissza és nem a cég tesz ki. A kérdésem továbbra is az, hogy kaphatok munkanélkülit vagysem?

végrehajtó1 # e-mail 2011.08.03. 20:14

Nem igaz.Ha megkapod a 28500 ft-os jutttatást azzal autómatikusan az önkormányzat fizeti helyetted.Akettő együtt jár