Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Munkanélküli segély

eripenn # e-mail 2018.02.01. 22:24

sziasztok,tud-e valaki segíteni? egyszemélyes kft ügyvezetője voltam és emellett volt munkahelyem. Mindkettő megszűnt 2017.06 hóban. mivel volt bejelentett munkaviszonyom alkalmazott munkakörben ott vonták utánam a járulékokat ezért a kftben már nem kellett járulékokat fizessek magam után. de mivel mindkettő megszűnt kaphatok munkanélkülit? köszi előre is a választ, Eri

atish82 # e-mail 2017.11.02. 14:31

rexor
A 3 évnek le is kell telni,vagy már akkor is kaphatok,ha 1,5 év alatt megvan az a 365 lefolgozott nap?

moba1226 # e-mail 2017.11.02. 12:20

Jó napot!

Olyan problémám van, hogy néhány évvel ezelőtt igénybe vettem a munkanélküli segélyt. Közben elkezdtem dolgozni és nem mondtam le a folyósítását. Idén újra regisztráltam a segélyre és kiszabtak rám egy összeget, amit be kell fizetnem. Tulajdonképpen azt az időszakot kell utólag visszafizetnem, amikor már dolgoztam, de közben még kaptam a munkanélkülit is. Na most ha ezt befizetem a csekken, újra kapni fogom a most megigényelt munkanélküli járadékot?
Válaszát köszönöm!

Lyonee #   2017.08.18. 20:33

Milyen iskolát végeztél?

Rexor # e-mail 2017.08.18. 14:29

Az álláskeresési járadékhoz 360 nap jogosultsági idő kell az álláskeresővé válást megelőző 3 évben. Ha jól értem nálad ez nincs meg.

beatrix.a # e-mail 2017.08.17. 21:31

tiszteletem.
nekem az a kérdésem lenne hogy kapok e munkanélküli segélyt ha májusba végeztem el az iskolát és 2 hét munkaviszonyon volt?

Lexy79 # e-mail 2017.07.27. 10:29

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítséget kérni. Egészségi állapotom miatt elvesztettem a munkahelyemet, B2-es rokkantsági kategóriát állapítottak meg. Munkahelyem így nem tudott tovább alkalmazni. A felmondási időm most járt le. A rokkantsági ellátás alacsony összege miatt, először munkanélküli segélyre "szerettem" volna menni. De mivel az egészségkárosodásomról papírom van, így állítólag ezt nem vehetem igénybe. Esetemben a különbség három hónapig élne, és összegben ez idő alatt havonta a háromszorosát jelentené a rokkantsági ellátásnak. Hiába mondtam ,hogy a rokkantságit nem veszem igénybe, majd csak a munkanélküli után, de elküldtek a központból, hogy csak a rokkantsági jár. Állítólag januárban változott, mindenkit megpróbálnak a közszférába küldeni, ahol rögtön bekérik az orvosi papírokat és hiába nem vallom be, hogy van betegségem, legkésőbb itt kiderülne. Ilyenkor van valami más megoldás, vagy marad a minimális ellátás? Minden segítséget nagyon köszönök!
Üdv,
Lexy

zsibi # e-mail 2017.06.20. 18:38

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy iskolát most befejező pályakezdő fiatal, milyen támogatásban részesül, ha regisztrál a munkaügyi központban?
Választ előre is köszönöm!

nyuszipamacs # e-mail 2017.06.07. 14:21

Tisztelt Szakértő!

Afelől szeretnék érdeklődni, hogy jár-e számomra álláskeresési járadék, amennyiben életem első munkaviszonya 2015. szeptember 1-én kezdődött és a szerződésem lejárta miatt 2017. május 31-én szűnt meg? Ezalatt az idő alatt 8órás bejelentett közalkalmazotti jogviszonyom volt. A szerződésem lejárta után 2017. június 1-től 10-ig egy megbízási szerződésem is érvényben van még. Ha ez a szerződés lejár és regisztráltatom magam a központban, akkor kaphatok támogatást? Ha igen, akkor 3 hónapig? Úgy tűnik szeptembertől valószínűleg ismételten lesz munkaviszonyom, de szeretném ezt a lehetőséget kihasználni, ha lehetséges. Köszönöm válaszát előre is!

kemgida # e-mail 2017.05.30. 23:26

Üdvözlöm!
A kérdésem a következő: 1994-1996 között munkanélküli segélyen voltam, másfél évig. Olvastam, hogy beleszámít, csak azt nem tudom, hogy a régi idő miatt is bele számít-e a szolgálati időbe, vagy az mindegy mikor volt? Az Önkormányzati segély és a szakmunkás iskola 3 éve viszont nem?
Köszönöm a válaszát!

Jereván #   2017.05.23. 12:50

Sehogy. A regisztrált időszak nem minősül szolgálati időnek, csak az az időszak amely alatt ellátásban (munkanélküli segély, álláskeresési járadék stb.) részesült, amiből 10%-os mértékű nyugdíjjárulékot vontak.

Vigyorka17 # e-mail 2017.05.16. 09:13

Tiszteletem!
2006.12.15.-2008.03.09.-ig részesültem munkanélküli ellátásban.
Az ellátásom megszüntették, mert személygépjármű volt (van) a nevemen.
Azóta is folyamatosan regisztrált munkanélküli vagyok.Nyugdíj előtt állok.
Lekértem az adataim a nyugdíj kiszámításához és csak az az idő van feltüntetve amikor ellátást kaptam.

Kérdésem: a nyugdíjam kiszámításához hogyan lehet beszámítani a regisztrált teljes időmet?

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

tybcsi01 # e-mail 2017.05.08. 13:13

Jò napot!

Van rá lehetőség,hogy németorszâgi munka utàn otthon kapjak munkanélküli segélyt?
Arrol hallotam h lehet 3+3honapig kapni ha külföldre tâvozom,de én haza szeretnék költözni,nèmetorszàgban mindenem megszünne.
Köszönöm

Ádám890803 # e-mail 2017.04.28. 08:06

Köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # e-mail 2017.04.26. 14:01

Ilyen tényállás mellett még álláskeresési járadékra- ön megfogalmazásában munkanélküli segélyre- sem jogosult.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

Rexor # e-mail 2017.04.26. 13:39

Nincs.

Ádám890803 # e-mail 2017.04.26. 09:05

Jó napot/Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy én május 5-től leszek munkanélküli,de május 23-án kiköltözünk angliába és ott fogok dolgozni júniustól. Van-e rá lehetőség hogy a 90 napig járó segélyt egybe kikérjem? Az elmúlt 7,5 évbe végig dolgoztam úgyhogy nincs akadálya hogy kapjak.

Zsuzsmóka # e-mail 2017.02.24. 13:06

Tisztelt Munkatárs!
10 és fél éves közalkalmazotti munkaviszonyomat felmondanám közös megegyezéssel vagy rendes felmondással. Jár-e nekem a 3 hónapos álláskeresési járadék, ha van vállalkozói engedélyem kb. 5 éve, de veszteséges vagyok, onnan nincs jövedelmem?
Köszönöm a segítséget előre is!

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 09:16

Regisztráltatni szerintem regisztráltathatod magad, max nem igényled még ami jár, hidd el, nem fognak furcsán nézni, ha nekik is elmondod ezt a tb dolgot, mert ezt ők is szokták egyébként javasolni.

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 09:14

Elvileg a munkanélküli után is él ez a 45 nap.

Misa86 # e-mail 2017.02.01. 08:59

Köszi Bea!

Igen, pont a TB miatt várok vele. Ugyanis sok év munkaviszonyt követően 45 napig még biztosított vagyok a felmondás után. Így a 42-43. napon mennék be magam regisztráltatni mert így 1,5 hónap TB-jét megspórolom. Csak ugye nem mindegy, hogy ezzel elveszítek-e 1,5 havi munkakeresési támogatást, ami havi 85.000, de akkor megnyugodtam, hogy jól csináltam.

Üdv, Misa

Bea1 # e-mail 2017.02.01. 00:59

Járni más másnaptól járhat, de csak regisztráció után fizetnek.

Minimum 270 ledolgozott nap után jár csak munkanélküli, kb 40 napi ellátás ennyi időre.

Tehát ha szeptember 1-ig dolgoztál, a kijelentőpapírokkal már mehetsz is, de előfordulhat, hogy csúszik a kifizetés.

De ha nem mész, csak ma, akkor is ugyanúgy azt a pénzt kapod meg, ami addig, szeptember 1-ig jogosan járt, nem kötelező azonnal bejelentkezni, de ajánlott.

Fontos, hogy a munkaügyi, amíg ellátást kapsz, fizeti a tbdet, az havi 7-8 ezer.

Ha se nem dolgozol, se munkanélküli ellátásod nincs, a tbt magadnak kell fizetned minden hónapban.

Misa86 # e-mail 2017.01.31. 21:23

Sziasztok!

Ha felmondtam a munkahelyemen, akkor a munkakeresési támogatás, ami 90 napig jár, a felmondást követő naptól számít? Vagy ha pl. 2 hónap múlva regisztrálok a munkaügyi központban, akkor a regisztrációtól számítják a 90 napot?

Köszönöm!

hayfey # e-mail 2017.01.19. 12:58

Tisztelt Jogász Hölgyek/Urak!

A felmondástól számítva meddig igényelhető a munkanélküli segély?

Köszönöm s gyors választ.

hayfey # e-mail 2017.01.17. 12:19

Tisztelt Fórumozók!

A munkaviszonyom 2011. december 18-án szűnt meg, mert megváltozott munkaképességem miatt nem tudtak megfelelő munkát biztosítani a cégnél. Megigényeltem a rehabilitációs ellátást és 3 évre neg is állapították egészen 2014. december 18-ig. Ekkor el kellett menni egy felülvizsgálatra és helyeztek rokkant ellátásra amelyt azóta is kapok. A legközelebbi felülvizsgálat 2017. decemberében lesz és akkor mér belül leszek az öregségi nyugdíjhoz szükséges 5 éven belül. Lehet, hogy el sem kell mennem a felülvizsgálatra, mely van egy ilyen szabály, viszont ha behívnak és megvonják a rokkant ellátást igénye vehetem-e a 90 napos munkanélküli ellátást tekintettel arra, hogy 2011-ben nem vettem igénybe.
2011-ig 36 év igazolt munkaviszonyom volt.
A rendelet azt mondja, hogy a munkaviszony megszűnése előtti három évben 360 nap munkaviszonnyal kell rendelkezni - ami bőven megvan - és a munkanélküli ellátás folyósítása az igénylés napjával kezdődik.
Rendelet szerint nekem járna a 90 nap, mert arról nem rendelkeznek, hogy a munkaviszony megszűntét követően hány éven belül kell igényelni a munkanélküli ellátást; lehet az tíz-tizenöt év is.
Jól tudom?