íróasztalok távolsága egymástól


stewe # 2003.03.18. 13:56

A problémát jeleztem, de 'jó lesz ez így' felkiáltással elhajtottak.
A koncentrációból folyamarosan kiesek, zavar a hering-helyzet, a mocorgás, és a duma. Túl sokat ezentúl nem tudok tenni.
Ez van.
A produktivitásom jelentösen csökkent, de a szerepem kulcsfontosságú több projektben is. A megszünéstöl nem kell félnem.
Nem hinném, hogy erre a törvényi szabályozásra hivatkozhatnék, eléggé engedékeny. Ha 6 nm-t mondana, akkor az már lényegi különbség lenne.

Kösz!

 Stewe

Rexor # 2003.03.14. 09:16

Szerintem ez az az eset, amikor a munkaadó magasról tehet az előírásokra. Mert legrosszabb esetben (mármint a munkaadó szempontjából) is csak annyi történhet, hogy kimegy egy munkaügyi ellenőrzés, mond egy kis dorgálást, és kemény 5000 Ft körüli összeggel megbünteti a munkaadót, amit az valószinűleg röhögve kifizet.

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.14. 08:23

Kedves Stewe!

Igen van ilyen jogszabályi rendelkezés és még sok egyéb rendelkezés a munkahelyi munkakörülmények minimális feltételeinek biztosításáról, amelyes sajnos a munkáltatók nem igen tartanak be. Van egy 2002-es SzCsM-EÜM rendelet amely meghatározza, hogy dolgozónként minimálisan 2 nm munkaterületet kelle biztosítni, és ha ezt a munkáltató nem tudja biztosítani, akkor minimálisan 1 nm munkaterület és 1,5 nm pihenőterület a munkafeltételek biztosításának minimális helybiztosítása.
Nem mindha a 2 nm sok lenne, de ez van a törvényben. Azonban ugyanezen jogszabály még rendelekzik a számítógépes és egyéb berendezések ahsználata soráni klima, rezgés stb. minimális követelényekről. Ezen rendelkezések együttes értelmezése alapján már kérheted, hogy nem egymás 'nyakán' kelljen dolgoznotok.
Azonban ne vidd túlzásba, munkaviszonyodar azért vigyázz.

Üdvözlettel
Lili

stewe írta - 2003.03.11 16:06
 Hello !

Nem tudja valaki, van bármiféle elöírás egy számítógépes munkahelyen az ülö dolgozók egymástól való minimális távolságára ?
Jelen pillanatban 1 méteren belül 2-en ülnek körülöttem, de csak ezért, mert sarokban vagyok.
Mit lehet tenni? A munkáltatót nem érdekli, amikor a csökkenö; eredményességre vontam fel a figyelmét.

[szoftverfejlesztés]

  Stewe


Lili

stewe # 2003.03.11. 15:06

 Hello !

Nem tudja valaki, van bármiféle elöírás egy számítógépes munkahelyen az ülö dolgozók egymástól való minimális távolságára ?
Jelen pillanatban 1 méteren belül 2-en ülnek körülöttem, de csak ezért, mert sarokban vagyok.
Mit lehet tenni? A munkáltatót nem érdekli, amikor a csökkenö; eredményességre vontam fel a figyelmét.

[szoftverfejlesztés]

  Stewe