Táppénz


sortie # 2019.06.06. 10:07

Linzzy 2019.06.06. 09:54

Tisztelt Szakértők!
Édesanyám tavaly június óta táppénzen van, stroke betegség miatt. Sajnos munkavégzésre már nem lesz alkalmas. A Spar értesítette, hogy táppénzt még június 06-ig kap, utána nem. Telefonon mondták nekem, hogy adja be a felmondását. Ennek ez a menete? Leszázalékolását elindítottam, de még bérállományban van, addig nem tudnak határozatot hozni. Kérdésem, hogy ennek az a menete? Írja meg, hogy betegsége miatt nem tudja ellátni a munkáját és kéri a munkaviszony megszüntetését? Ebből nem lesz gond később, hogy ő mond fel?
Köszönöm előre is a választ és segítséget.

T. Kérdező!

Az Mt. 55. § (1) értelmében a munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól a keresőképtelensége tartamára.

Ebből látszik, hogy a jogviszonyt csak azért mert valakinek a táppénz igényjoga lejárt nem kell feltétlenül megszüntetni, pláne nem egy telefonhívás alapján.

Más a helyzet akkor, ha nyilvánvalóan nem fog tudni többé munkát végezni, illetve ha a rokkantsági ellátás megállapításának az a feltétele, hogy ne álljon jogviszonyban. Ebben az esetben a munkavállaló érdeke, hogy a jogviszonya megszüntetésre kerüljön. Érdemes a jogviszonyt a táppénz lejártát követő naptól megszüntetni és a rokkantsági ellátást ettől a naptól megigényelni.

Egyebekben: Ha a dolgozó a táppénz igényjogát kimeríti, de még mindig keresőképtelen beteg és ezt orvosi igazolással igazolja, úgy a táppénzfolyósító szerv (SPÁR TB kifietőhely) az igényt az ezt követő időre köteles írásban, alakszerű közigazgatási határozattal elutasítani, döntését jogszabályi hivatkozással alátámasztani és érthetően indokolni, annak egy példányát a biztosítottnak átadni, vagy a részére igazolható módon (pl. tértivevényes levél)eljuttatni.

(Én egy telefonhívás alapján nem kezdeményezném a munkaviszonyom megszüntetését pláne ha korábban, írásban nem tájékoztattak arról, hogy a táppénz igényjogom mely nappal jár le.)

Tekintettel arra, hogy a korábban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által ellátott, az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal (táppénz, gyermekápolási táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj), baleseti táppénzzel és utazási költségtérítéssel kapcsolatos feladatok 2017. november 1-jétől a Magyar Államkincstár Központjához kerültek át, ezért esetleges további kérdéseit az elnok@allamkincstar.gov.hu e-mail címre küldheti el, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére.

(A nemzetgazdasági miniszter 28/2017. (X. 31.) NGM utasításának (MÁK SZMSZ) 46. § (2) bek. 10. értelmében a Magyar Államkincstár az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatosan tájékoztatja a biztosítottakat, valamint segítséget nyújt az igény
érvényesítéséhez, lakossági megkeresés alapján szakmai tájékoztatást nyújt.)

Ezen túlmenően az igényelbíráló szervnél -a Megyei Kormányhivatal megyeszékhelyén működő Járási Hivatalnál, vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájánál, vagy ha 100 főnél többet foglalkoztató cégnél dolgozik a munkáltatói TB kifizetőhely tb. ügyintézőjénél- lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.

Javasoljuk, hogy a jövőben lehetőleg ne különböző fórumokon, közösségi, vagy egyéb internetes oldalakon, hanem az erre a célra létrehozott, hatáskörrel és illetékességgel rendelkező, jól képzett és jól fizetett társadalombiztosítási szakembereket foglalkoztató közigazgatási szervnél tájékozódjon.
Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

vagy ha a közszférában dolgozik itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Lásd még:
https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/

Linzzy # 2019.06.06. 07:54

Tisztelt Szakértők!
Édesanyám tavaly június óta táppénzen van, stroke betegség miatt. Sajnos munkavégzésre már nem lesz alkalmas. A Spar értesítette, hogy táppénzt még június 06-ig kap, utána nem. Telefonon mondták nekem, hogy adja be a felmondását. Ennek ez a menete? Leszázalékolását elindítottam, de még bérállományban van, addig nem tudnak határozatot hozni. Kérdésem, hogy ennek az a menete? Írja meg, hogy betegsége miatt nem tudja ellátni a munkáját és kéri a munkaviszony megszüntetését? Ebből nem lesz gond később, hogy ő mond fel?
Köszönöm előre is a választ és segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.14. 14:57

Elvileg nem kizárt, hogy a munkavállaló egyik munkaviszonyában keresőképtelen legyen, a másikban pedig nem.
Csak a példa kedvéért: ha egyik munkaköre melegburkoló, ahol szerves oldószeres ragasztókkal rakja naphosszat a linóleumot, azt terhesen aligha csinálhatja. De ha a másik munkakörében programozó, azt miért ne?

Milli # 2019.03.14. 11:05

Tisztelt Szakértők!

Jelenleg terhes kismama vagyok,de dolgozom. Abban kérnék segítséget ha két munkaviszonyom van, egyszerre kellene mindkét helyről táppénzre menni vagy külön is lehetséges?
Köszönöm előre is.

sortie # 2019.03.11. 09:44

edenke74 2019.03.08. 15:48
Sziasztok!
Táppénzzel (üzemi baleset)kapcsolatban szeretnék segítséget kérni mivel a bérszámfejtő nem segítőkész,leráz ha felhívom.A táppénzes időszakom kezdetén valami nagyon össze vissza lett számolva,a bérpapír nem áttekinthető,most hogy letelt a táppénz és elkezdtem dolgozni a munkáltató azonnal levont 40665 Ft-ot,mondván ezzel tartozom mert rosszul számoltak valamit még a táppénz elején.ők azt állítják nem táppénz lett számfejtve október 25-31-ig hanem munkabér ami elég érdekes mivel jegyzőkönyv is készült az üzemi balesetről.a bérpapíron betegszabadság is szerepel 3 nap,holott üzemi balesetnél első naptól táppénz jár.elég zavaros az egész.a bérszámfejtő annyit volt hajlandó mondani hogy az egy napra járó táppénzem bruttó 8110 FT.ha bérpapír alapján nézem a táppénz összegét akkor csak bruttó 7209 amivel számoltak.azt mondja a 40665 Ft amit levontak az 5 nap munkabérem,de bérpapíron ez nincs is feltüntetve.Szeretnék egy felülvizsgálatot kérni,hogy az illetékes hatóság kivizygálja és ujraszámolja,de nem tudom hová kell fordulnom itt Szegeden,régebben az OEP hatásköre volt de most nem tudom kihez kellene fordulnom.Köszönöm a segítséget.

  • Azt, hogy a baleseti táppénz alapját, illetve összegét helyesen állapították meg, illetve fizették ki a Megyei Kormányhivatal székhelye szerinti Járási Hivatal Egészségbiztosítási Osztálya jogosult megvizsgálni.
  • Igen, kérheti ennek a helyszínen történő kivizsgálását abban az esetben, ha a munkáltatónál TB kifizetőhely működik.
  • A munkáltatónak a kifizetett munkabérről érthető, világos elszámolást kell adnia.

155. § (1) A munkavállaló részére járó munkabért – eltérő megállapodás hiányában – utólag, legalább havonta egy alkalommal kell elszámolni.
(2) A kifizetett munkabér elszámolásáról a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig írásbeli tájékoztatást kell adni.
(3) A (2) bekezdés szerinti tájékoztatásnak olyannak kell lennie, hogy a munkavállaló az elszámolás helyességét, a levonások jogcímét és összegét ellenőrizni tudja.

  • Ha és amennyiben a munkáltató ezen kötelezettségének nem tett eleget, úgy panasszal a munkaügyi felügyelőségnél élhet.

3. § (1) A munkaügyi ellenőrzés kiterjed:

  1. …. a foglalkoztató írásbeli tájékoztatási kötelezettségére
Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.08. 18:43

Ez nem így megy, még akkor sem, ha igaza van a munkáltatónak. Nem vonhat le csak.
De azt, hogy igaza van-e, nem fogja helyetted kiszámolni semilyen hatóság.

edenke74 # 2019.03.08. 14:48

Sziasztok!

Táppénzzel (üzemi baleset)kapcsolatban szeretnék segítséget kérni mivel a bérszámfejtő nem segítőkész,leráz ha felhívom.A táppénzes időszakom kezdetén valami nagyon össze vissza lett számolva,a bérpapír nem áttekinthető,most hogy letelt a táppénz és elkezdtem dolgozni a munkáltató azonnal levont 40665 Ft-ot,mondván ezzel tartozom mert rosszul számoltak valamit még a táppénz elején.ők azt állítják nem táppénz lett számfejtve október 25-31-ig hanem munkabér ami elég érdekes mivel jegyzőkönyv is készült az üzemi balesetről.a bérpapíron betegszabadság is szerepel 3 nap,holott üzemi balesetnél első naptól táppénz jár.elég zavaros az egész.a bérszámfejtő annyit volt hajlandó mondani hogy az egy napra járó táppénzem bruttó 8110 FT.ha bérpapír alapján nézem a táppénz összegét akkor csak bruttó 7209 amivel számoltak.azt mondja a 40665 Ft amit levontak az 5 nap munkabérem,de bérpapíron ez nincs is feltüntetve.Szeretnék egy felülvizsgálatot kérni,hogy az illetékes hatóság kivizygálja és ujraszámolja,de nem tudom hová kell fordulnom itt Szegeden,régebben az OEP hatásköre volt de most nem tudom kihez kellene fordulnom.Köszönöm a segítséget.

vaczkor... # 2019.03.01. 07:28

zsopat 2019.02.28. 15:56

Rendes munkavállaói felmondás esetén betegség esetén mi a helyzet? Saját háztartásban élő gyermek ha megbetegszik, akkor a felmondásban levő szülő elmehet vele betegápolásra?
Nem találtam erre vonatkozóan infot. köszönöm.

  • Természetesen.
  • Azért nem talált rá semmit, mert a főszabály vonatkozik rá, azaz aki akár a saját, akár gyermeke jogán keresőképtelenné válik jogosult táppénzre, ha az ahhoz szükségel feltételekkel rendelkezik.
zsopat # 2019.02.28. 14:56

Rendes munkavállaói felmondás esetén betegség esetén mi a helyzet? Saját háztartásban élő gyermek ha megbetegszik, akkor a felmondásban levő szülő elmehet vele betegápolásra?
Nem találtam erre vonatkozóan infot. köszönöm.

Dödölle1 # 2019.02.27. 11:06

T. Biztosítottak!

A Magyar Államkincstár honlapjára felkerült az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos, 2019. január 1-től hatályos változások 18 oldalas összefoglalója.

2019/1. számú TÁJÉKOZTATÓ A TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁSI KIFIZETŐHELYEK RÉSZÉRE

az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait, illetve a baleseti táppénzt, valamint az azokkal kapcsolatos eljárást érintő leglényegesebb új szabályokról és azok gyakorlati alkalmazásáról.

Elolvasható/letölthető itt:

https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/…ekoztato.pdf

safranek... # 2019.02.26. 08:39

Kérje a kormányhivatal munkaügyi felügyelőségétől, hogy a baleset körülményeit (pl. a videofelvételek alapján) vizsgálják, a munkabaleseti jegyzőkönyvet állítsák/állíttassák ki.

Ennek és a táppénzes papírok birtokában kérhet a járási hivataltól baleseti táppénzt. Ehhez –ha a munkáltató nem fellelhető- újabb hatósági eljárást kell kezdeményeznie immár a járási hivatal TB ellenőreinél.

Egyebekben baleseti táppénz főszabály szerint baleset esetén adható. A baleset ismérve a külső hatás. Az emberi szervezet gyengesége, belsője miatti, belső eredetű megroppanás, hasfalszakadás főszabály szerint nem minősül külső hatásnak.

Ugyancsak nem üzemi baleset az engedély nélküli munkavégzés során bekövetkezett baleset.
Azt, hogy jelen esetben mi történt –ha azt a foglalkoztató nem tette meg- a munkaügyi felügyelőségnek kell kivizsgálni, azt pedig, hogy ez TB szempontból üzemi balesetnek minősül, azaz jogosult-e baleseti táppénzre a járási hivatal egészségbiztosítási osztálya jogosult eldönteni, amelyről határozatban kell az igénylőt értesíteni.

Olvassa el az itt található összefoglalókat is:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Telokin87 # 2019.02.24. 14:51

Nem 100 %, hogy megszűnt....lehet, hogy csak nevet változtat, ez kb 3-6 havonta így történik. A lényeg, hogy kapott egy munkaviszony megszüntetőt (mint minden ilyen alkalommal) és most nem kapott újat (mint eddig mindig).

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.24. 11:38

Nem tud egy cég csak úgy egyik napról a másikra megszűnni. Sürgősen keresned kellene egy ügyvédet.

Telokin87 # 2019.02.24. 11:25

Tisztelt Szakértők!
A férjem nevében írok:
Segítséget szeretnék kérni egy nehéz helyzetben.
Egy személy- és vagyonvédelmi cégnél voltam alkalmazásban, mint biztonságiőr egy benzinkúton. Egyik nap egy 25 kilós zsákot rosszul emeltem. Munkavégzés után azonnal orvoshoz mentem, ahol kiderül, hogy köldök sérvem van, nem emelhetek, nem végezhetek vele fizikai munkát. De csak egy hónap múlvára vagyok kiírva műtétre. Erre az időre a háziorvos betegállományban tart. Mivel azonnal orvoshoz mentem és a munkavégzésem más telephelyen található, mint az iroda így munkahelyi baleseti jegyzőkönyv nem került megírásra, de telefonon értesítettem a felettesemet, valamint kamera felvétel is készülhetett, illetve írásban hagytam üzenetet a történtekről.
Február 13-tól vagyok táppénzen, de mint kiderült február 15-én megszűnt a cég aki alkalmazott. Erről én semmilyen hivatalos értesítést nem kaptam, csak egy kollégámtól hallottam. A munkabéremet a ledolgozott napjaimra megkaptam, de semmit nem írtam alá, nem is szóltak, hogy be kellene mennem aláírni. A kollégáknak már van új munkaszerződésük, ám én még ezt sem kaptam.
Ebben a helyzetben hogyan fog megoldódni a betegállományra kapható táppénz? Szabályos-e, ha táppénz idején értesítés nélkül szűnik meg a munkaviszonyom? Valamint így munkahelyi balesetnek számít-e, jogosult vagyok-e arra az összegre, de így ki fogja azt fizetni?
Köszönöm válaszukat!
Tisztelettel
S.L.

majorita # 2019.02.22. 11:38

Köszönöm a választ.
Akkor még kérdésként felmerül bennem, hogy akkor is így van ez, ha 2018 évben egy adott betegségre már táppénzt kezdtek el folyósítani (tehát az arra az évre járó összes 15 napot kiadták), és a betegség folyamatos, következő évben is fennáll. Ilyenkor év elején ki kell adni újra a 15 nap betegszabadságot, megszakítva a táppénzes napokat?

safranek... # 2019.02.22. 10:17

majorita 2019.02.22. 10:32
Tisztelt Szakértők!
Segítséget szeretnék kérni betegszabadság-táppénz-el kapcsolatban.
2018.12.10.-től tartó folyamatos betegség esetén mi a megfelelő eljárás a betegszabadság kiadására?
2018 évben számításaim szerint 13 nap betegszabadságot adhat ki a munkáltató, de mi lesz a fennmaradó 2 nappal?

-Semmi. Elvész.


2019 évben 2 nap betegszabadság után indul a táppénz, vagy újabb 15 nap betegszabadság kiadása után?

-2019.01.01-től újra indul a 2019-re járó 15 munkanap.

Az utóbbi esetben hogyan valósul meg az a jogszabályi előírás, hogy a betegség első 15 napjára betegszabadság jár?

-Pontatlanul idézi a jogszabályt!!! Az Mt. évenkénti 15 munkanapról beszél. (Mt. 126. § (1) A 2018. évi fel nem használt része nem vihető át a következő évre.

cincinnatus # 2019.02.22. 09:34

Unicorn 2019.02.22. 10:00
Tisztelt Szakértő!
Kérdésem a következő; kerestem, de nem találok rá sehol választ, MT-t átnyálaztam nagyjából, de nem találom az alábbi esetre vonatkozó rendelkezéseket.
Van egy munkaszerződés, amelyben benne van, hogy „... munkavállalót a munkáltató napi 8 órában alkalmazza TELJES munkaidőben...”. Viszont a beosztást a munkavállaló csinálja és engedve van a "csúsztatás" csak a beosztást előre le kell adnia a tervezet munkanapokkal, ahol engedve van, hogy napi 10-11 órát is dolgozzon, és akkor így havi órakeret, szerint dolgoztat (munkanapok*8). Ha esetleg beteg és el kell mennie táppénzre 2-3 napra, viszont a táppénzes időszak túlnyomó részt olyan napokra esik, ahol nem szerepel sok - előre leadott - munkanap, akkor a munkáltatónak, hogyan kell elszámolni a táppénzt? A leadott beosztás munkanapjait kell táppénzre írnia, hogy a leadott előzetes beosztásból hátralévő rész ne módosuljon, vagy a teljes táppénzt ki kell írnia a napi nyolc órára munkanapokra? Van-e erre vonatkozó szabályozás, és amennyiben van, akkor az MT-ben hol találom az erre vonatkozó paragrafust?
Válaszát előre is köszönöm!

T. Kérdező!

  • Igen, van rá szabály.
  • Az, aki nem 5/2-es munkaidő beosztás szerint dolgozik, annak a betegszabadságot a beosztás szerinti munkanapok figyelembevételével a munkanapokra kell kiadni, a táppénz pedig az Ebtv. szerint naptári napra illeti meg.

Ebtv. 46. § (1) Táppénz a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt, a keresőképtelenség tartamára jár,

(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően a biztosított, ha részére külön törvény rendelkezése szerint betegszabadság jár, a 44. § a) és f) pontjában említett keresőképtelenség esetében táppénzre legkorábban a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól jogosult.

Ebtv. 47. § (1) A táppénz – a (2) bekezdésben foglaltak kivételével – minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot is.

61. Betegszabadság

Mt. 126. § (1) A munkáltató a munkavállaló számára a betegség miatti keresőképtelenség tartamára naptári évenként tizenöt munkanap betegszabadságot ad ki.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően nem jár betegszabadság a társadalombiztosítási szabályok szerinti üzemi baleset és foglalkozási betegség miatti keresőképtelenség, valamint a veszélyeztetett várandósság miatti keresőképtelenség tartamára.

(3) Évközben kezdődő munkaviszony esetén a munkavállaló a betegszabadság arányos részére jogosult.

(4) A betegszabadság kiadásánál a 124. §-ban foglalt rendelkezéseket kell alkalmazni, (azaz a szabadságot és a betegszabadságot a munkaidő-beosztás szerinti munkanapokra kell kiadni.)

majorita # 2019.02.22. 09:32

Tisztelt Szakértők!

Segítséget szeretnék kérni betegszabadság-táppénz-el kapcsolatban. 2018.12.10.-től tartó folyamatos betegség esetén mi a megfelelő eljárás a betegszabadság kiadására? 2018 évben számításaim szerint 13 nap betegszabadságot adhat ki a munkáltató, de mi lesz a fennmaradó 2 nappal? 2019 évben 2 nap betegszabadság után indul a táppénz, vagy újabb 15 nap betegszabadság kiadása után? Az utóbbi esetben hogyan valósul meg az a jogszabályi előírás, hogy a betegség első 15 napjára betegszabadság jár? Mert folyamatos betegség esetén ilyen esetben 13+15 nap, tehát 28 nap betegszabadságról lenne szó. Köszönöm előre is a segítséget.

Unicorn # 2019.02.22. 09:00

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő; kerestem, de nem találok rá sehol választ, MT-t átnyálaztam nagyjából, de nem találom az alábbi esetre vonatkozó rendelkezéseket.

Van egy munkaszerződés, amelyben benne van, hogy „... munkavállalót a munkáltató napi 8 órában alkalmazza TELJES munkaidőben...”. Viszont a beosztást a munkavállaló csinálja és engedve van a "csúsztatás" csak a beosztást előre le kell adnia a tervezet munkanapokkal, ahol engedve van, hogy napi 10-11 órát is dolgozzon, és akkor így havi órakeret, szerint dolgoztat (munkanapok*8). Ha esetleg beteg és el kell mennie táppénzre 2-3 napra, viszont a táppénzes időszak túlnyomó részt olyan napokra esik, ahol nem szerepel sok - előre leadott - munkanap, akkor a munkáltatónak, hogyan kell elszámolni a táppénzt? A leadott beosztás munkanapjait kell táppénzre írnia, hogy a leadott előzetes beosztásból hátralévő rész ne módosuljon, vagy a teljes táppénzt ki kell írnia a napi nyolc órára munkanapokra? Van-e erre vonatkozó szabályozás, és amennyiben van, akkor az MT-ben hol találom az erre vonatkozó paragrafust?

Válaszát előre is köszönöm!

monoszkop # 2019.02.20. 08:52

ysofip 2019.02.19. 16:51

Tisztelt Szakértő.

A kėdésésem az 1 év táppenzt,
hogy számolják időben.
40 45 év munkaviszony alatt 1 év
vagy ez lehet tööbb is.Ha nem folyamatos.
Előre is köszönöm a választ.
JL

Egy ember életében lehet többször 1 év is azzal, hogy mindig az utolsó keresőképtelenség 1. napját közvetlenül megelőző 1 éven belül megnézik, hogy hány napot volt táppénzen és a 365 napot annyival csökkentik.

A maradék adja a jelenlegi táppénz igényjog napjait.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.19. 19:42

Pardon?

ysofip # 2019.02.19. 15:51

Tisztelt Szakértő.

A kėdésésem az 1 év táppenzt,
hogy számolják időben.
40 45 év munkaviszony alatt 1 év
vagy ez lehet tööbb is.Ha nem folyamatos.
Előre is köszönöm a választ.
JL

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.04. 10:35

Nem gondoltad te ezt végig.

Rusztem # 2019.02.04. 10:26

Tisztelet fórum!

Ez a téma a másik oldalról nézve még rosszabb.

Több alkalmazott felülvizsgálatát kérvényeztem. Az eljárási díjat még aznap elektronikusan be is fizettem.

Az eredményt 2 hét múlva kaptam meg, egy olyan formalevélben aminek az információ tartalma nulla.
A hivatal nem közölte ,hogy az illetőnek milyen betegsége van, nem közölte ,hogy ki végezte a vizsgálatot ( megfelelő orvos, de még nevet sem tudunk.). Se azt ,hogy mikor és hol végezték a vizsgálatot. Ami viszont a legérthetetlen ,hogy valószínűleg személyes felülvizsgálatot nem is alkalmaztak. A dolgozok ugyanis nem számoltak be extra orvosi vizsgálatról.

Csak az orvos által leadott dokumentációk alapján megállapítják, hogy a keresőképtelenség jogszerű. Ilyen esetben fellebbezni sincs értelme mivel a vizsgálat nem nyilvános.
Jegyzőkönyv nincs, vagy bármi ami azt bizonyítaná ,hogy vizsgálat valóban megtörtént nincs.

Thehát a gyakorlat az ,hogy kifizetem a pénzt, és cserébe kapok egy pdf-et arról hogy mindent rendben találtak.

Kérésemre a Pécsi Járási hivatalnál azt mondták ,hogy a GDPR miatt semmit sem közölhetnek velem ,mint a kivizsgálást kérvényező munkáltatóval..

Ez igy zsákutca! Lehet hogy a vizsgálat ennyire hiteltelen?

Mit lehet ilyenkor tenni?

SKristóf93 # 2019.02.02. 19:22

Nekem 2018. március 21-én sajnos nem sokkal munkába indulás előtt eltört a lábam. Műteni kellett. Kórházban voltam március 29-ig. A sérülésem súlyossága végett munkába menetelre a következő hetekben, hónapokban sem volt módom. Ezért 2018. április 3 és 21 között betegszabadságon, majd április 22 és július 22 között táppénzen voltam. Nekem ezzel kapcsolatban lenne kérdésem!

A kórházi zárójelentésemen:
2018. március 21. 5:47 perc szerepel felvételi időpontként
2018. március 29. szerepel a kórházból való távozásnál.

A táppénzes papírokon (fénymásolatok nálam vannak, miután lefénymásoltam mindet egy normál A4-es lapra, hogyha esetleg szükséges, akkor ellenőrizni tudjam)
2018. március 30 - 2018. április 13.
2018. április 14 - 2018. május 4.
2018. május 5 - 2018. június 15.
2018. június 16 - 2018. július 12.
2018. július 13 - 2018. július 22.
szerepelnek.