Rendkívüli szabadság


Immaculata # 2016.12.25. 18:24

Groszfater, állj le, mindenkit félrevezetsz.

alfateam # 2016.12.25. 17:58

Adamhorváth !

(2) A teljes napi munkaidő - a felek megállapodása alapján - legfeljebb napi tizenkét órára emelhető

ez a Te napi munkaidőd,
a szabadságot munkanapban számolják nem munkaórában
(aki napi 6 órában dolgozok annak sem 8 órában számolnak...)

Immaculata # 2016.12.25. 17:23

Igen, helytálló.

Adamhorvath # 2016.12.25. 16:34

Tisztelt Mindenki!

Informatikai üzemeltetésben dolgozom,12 órás munkarendben.
Ami az jelenti,hogy (reggel 07.00 - 19.00)másnap (éjszaka 19.00 - 07.00)2 pihenőnapos ciklusban.
Nemrég elhunyt a Nagymamám és a munkatörvénykönnyben leírtak alapján,kértem a közeli hozzátározó után járó 2 nap rendkívüli szabadságot.

A munkáltatóm a következő válasz adta:
A két nap 2x8 órát jelent függetlenül attól, hogy 12órás beosztásban dolgozik a kolléga.

Szeretnék érdeklődni,mert nem találtam erre hiteles választ,hogy a kapott információ,ténylegesen helytálló-e?

Köszönöm Szépen!

minimi75 # 2016.11.18. 17:03

Köszönöm!

efi99 # 2016.11.17. 20:46

Igen.

minimi75 # 2016.11.17. 16:13

Jó estét!

Feleségem nagymamája halt meg, ebben az esetben igénybe vehető a 2 nap szabadság?

drbjozsef # 2016.09.26. 11:09

faqanal,

az ezt szabalyzo torvenyben csak a kozeli hozzatartozonak jar a ket nap kulon szabadsag, a nagybacsi-unokahug nem az, ugyhogy sajnos egyikotoknek sem jar, meg akkor sem, ha Ti intezitek a temetest.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.26. 08:32

Se.

faqanal # 2016.09.26. 08:24

Tisztelt mindenki!

Feleségem nagybácsija meghalt, mivel a feleségem a legközelebbi hozzátartozója, így neki illetve nekünk kell a temetésről intézkednünk!
A kérdésem, hogy nekem jár a két nap vagy csak a feleségemnek!

Köszönöm!

Dr.Attika # 2016.09.14. 15:15

Mi a gyors válasz? 5 perc? 10 perc 15 perc? Ez nem a "Kérdezzen jogi témában azonnal és lehetőleg kérdése feltevése előtt válaszolunk" fórum.

Mesemaci # 2016.09.14. 15:12

A következő kérdésre keresem a gyors választ ! Januárban kértem rendkívüli szabadságot , hogy rokonom temetésén részt vehessek egy másik városban. A szabadságot megkaptam, a későbbiekben közölte a munkáltatóm, hogy a rendkívüli szabadságot le kell dolgoznom egy általa meghatározott időpontban.
Tudni szeretném, hogy ha szabadságot kaptam, azt miért kellene ledolgoznom ? Rendben van ez így ?

wers # 2016.08.23. 14:31

Hol látod, hogy csak a temetésere, és miért késte le Rexor? Miért ne lehetne ezt a hagyatéki ügyintézéskor felhasználni?

Erika_ # 2016.08.23. 11:44

Igen igazad van Rexor (inkább ne kelljen ez miatt szabadságot kivenni), bár aki nem ért hozzá az kérdez, én úgy gondolom...
A temetésről pedig önhibánkon kívül "késtünk le", hidd el nem jó érzés!
Szerencsére olyan halál eset még nem történt a családban, hogy nekem kellett volna intézkednem, így itt kérdeztem ezeket a dolgokat, hátha tud valaki segíteni!
Sajnos bonyolult ez az egész ügy, nem kivánok senkinek ilyen "rokonokat, családot"!

Köszönöm az eddigi segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.23. 11:38

Fizetett az.
Mt. 146. § (3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg b) az 55. § (1) bekezdés c)-g) pontban [...] meghatározott esetben.
Az 55. § (1) h) a hozzátartozó halála.

Rexor # 2016.08.23. 11:21

2 nap fizetés nélküli szabadságról beszélünk...: megéri? (egyébként ez a temetés miatt jár, amiről más kissé "lekéstetek", bár valószinűleg ezt senki sem nézi)

Erika_ # 2016.08.23. 10:05

Üdvözlök mindenkit!

Olyan kérdésem lenne, hogy apukánk meghalt 06.19-én, de csak múlthéten (2016.08.18-án) tudtuk meg a testvéremmel, teljesen véletlenül. 1999-ben Bp-re költöztünk, pár évig még jártunk le hozzá vidékre, de vagy 3-4 éve már nem.
Sajnos a temetésen se tudtunk így ott lenni (elfelejtettek a rokonok szólni).
Olvastam, hogy a rendkívüli szabadsághoz kell a halotti anyakönyvi kivonat, de az nincs nálunk. A testvére aki intézi a dolgokat (gondoljuk mi) nála lehet, mert valaki már intézte a hagyatéki tárgyalást is. De azt se tudjuk hol lakik.
Érdeklődnék, hogy én így nem is vagyok jogosult a szabadságra, ugye? (ha nincs másolatom a halotti anyakönyvi kivonatból) Ennyi idő után is kivehetem a járó szabaságot?
Tudnék valahonnan halotti anyakönyvi kivonatot kérni?

Köszönöm a segítséget!

Palatin # 2016.06.09. 12:32

Nagyon szépen köszönöm!

pazs # 2016.06.09. 12:26

Nem csak adható, hanem jár.

A hozzátartozó esetében két nap fizetett, a többi fizetetlen igazolt távollét.

Gyerekszületéskor az apának az öt munkanapnyi pótszabadság jár, a születést követő második hónap végéig vehető ki (ikrek esetén hét munkanap, akkor is jár, ha a gyerek halva születik vagy már nem él).

Tizenhat évnél fiatalabb gyerek esetén 1 gyerek után 2, két gyerek után 4, három vagy annál több gyerek esetén hét munkanap pótszabadság jár.

Palatin # 2016.06.09. 12:00

Tisztelt Fórumozók!

Remélem tudnak segíteni, az alábbi kérdéseimmel kapcsolatban! Férjem magáncégnél dolgozik! Nemrég elvesztettük Édesanyját, kinek a temetését férjem intézte, viszont, mikor vitte a halotti kivonatot, azt mondták Neki, hogy ez a szabadság adható, nem kötelessége a cégnek kiadni! Ugyanezt a választ kapta, mikor a születendő (és másfél éves)gyermekünk után járó Pótszabadság után érdeklődött! Kérdésem az lenne, hogy ezek a szabadságok tényleg csak adhatóak-e, a gyermekek után mennyi pótszabadság jár? És azok kivételének dátumát szabályozhatja-e a Munkáltató (ha tényleg nem csak adható)? Segítségüket Köszönettel!

efi99 # 2016.02.03. 19:24

Nem.

Cirmi830101 # 2016.02.03. 09:44

Kedves Fórumozók!
Február 1-től vagyok új munkahelyen, sajnos január 22-én meghalt a nagymamám.
A munkáltató nem akarja kiadni a közeli hozzátartozó esetén járó pótszabadságomat. Egyrészt, mert hogy a halál nem akkor következett be, mikor itt dolgoztam, másrészt mert nem tudom leigazolni, hogy az előző helyen már kivettem-e erre. Kértem, hogy hagy kérjek az előző helytől egy igazolást erre. Azt mondták, nem érdekli őket, a lényeg hogy nem itt dolgoztam, mikor a halál beállt.Ezért nem jár.Vegyek ki szabit.

Ez jogszerű?

Köszönettel,
BI

groszfater@gmail.com # 2016.01.20. 10:41

2.Érdekes.

padamka # 2016.01.20. 09:55

Érdeklődni szeretnék, hogy az élettársam nagyapja elhunyt. Jár-e nekem, mint hivatalos élettársának a temetési szabadság? Mert a munkahelyemen azt mondták, hogy nekem nem jár.

groszfater@gmail.com # 2016.01.18. 18:05

Érdekes.