Rendkívüli szabadság


polgar # 2013.12.18. 12:54

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.18. 10:25

Nagyon úgy tűnik.

polgar # 2013.12.18. 08:12

Nekem olyan kérdésem lenne igaz volt róla már szó ,az élettárs nagyszülőjének temetésére nem jár pótszabadság függetlenül attól, hogy bejegyzett vagy nem bejegyzett élettársi viszonyról beszélünk? Köszönöm!

sziszi1977 # 2013.11.24. 21:13

Kedves Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a házastárs testvére halálakor az Mt. 55. §-a szerint mentesül-e a munkavégzés alól. Ha igen milyen törvényre hivatkozhat a munkahelyén?
Megjegyzem a testvérnek, sőt a férjnek sem akarják megadni, az utóbbinak azért mert betegállományban volt éppen.
Köszönettel: Simon Szilvia

alaprajz # 2013.11.05. 12:23

Tisztelt gutai!
Igen. Anyós="házastárs egyeneságbeli rokona"


Joghallgató-gyakornok

gutai # 2013.11.04. 17:05

Rendkívüli szabadság jár e anyósom temetésére ? az unokáknak gondolom igen mivel ők egyenesági leszármazottak . Köszönöm :

pazs # 2013.10.28. 09:05

Nem.

Bencze Csilla # 2013.10.28. 08:50

Tisztelt fórumozók!
Párom mostohanagymamája (nagypapájának a második felesége) elhunyt. Érdeklődni szeretnék, hogy erre jár-e a rendkívüli 2 nap szabadság. Köszönettel

alaprajz # 2013.10.22. 10:12

Tisztelt TAMOP!

Az Mt. 55. §. szerint hozzátartozója halála esetén mentesül a munkavégzés alól (tehát nem szabadság), a törvény 294. §. b, pontja értelmében hozzátartozó „a házastárs, az egyeneságbeli rokon, a házastárs egyeneságbeli rokona, az örökbefogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér, valamint az élettárs”.
Vagyis 1./+2./ Nem és nem. A volt házastárs egyeneságbeli rokona és az élettárs egyenesrokona nincs benne a taxatív felsorolásban.


Joghallgató-gyakornok

TAMOP # 2013.10.22. 07:29

Kedves Szakértők!

MT alapján foglalkoztatott két munkatársunk temetésre rendkívüli szabadságot szeretne kivenni. Számomra a rokoni fokozat miatt nem egyértelmű, hogy járna nekik.
1./ Volt házastárs édesanyja halt meg (2 napot szeretne igénybe venni)

2./ Élettárs (nem bejegyzett) nagyszülője halt meg (1 napot szeretne igénybe venni).

Nem tudom, hogy az MT szerint nekik jár-e. Ha igen, hol találom meg a törvényben?
Előre is köszönöm válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.01. 17:52

A házastársadnak igen, neked nem.

Őszikék57 # 2013.07.01. 17:16

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a házastársam testvérének a házastársa egyenesági rokon?
A két nap rendkívüli szabadság miatt kérdezem, ami egyenesági rokon halála esetén jár.
A válaszokat előre is köszönöm!

pazs # 2010.10.08. 07:24

A nagyszülő egyenesági rokon (nem leszármazott, mert az te vagy, hanem felmenő). Nem rendkívüli szabadság ez, hanem igazolt távollét, amelynek az első két napja fizetett.

Szilitomi # 2010.10.08. 06:33

Az Mt. 139. § (2) bekezdés szerint közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér valamint az élettárs.

Ezzel szemben - a társadalombiztosítási jogszabályok alkalmazása során alkalmazott - a Ptk. 685. § b) pontja szerint közeli hozzátartozónak: a házastárs, a bejegyzett élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, a jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa minősül.

gabiii # 2010.10.07. 16:37

Kezdjük úgy, hogy pályakezdő óvónő azaz közalkalmazott vagyok. Határozott időre van munkaszerződésem. Namost, meghalt a nagymamám és tudomásom szerint nekem megjár a 2 nap rendkívüli szabadság erre, viszont a munkálatóm szerint nem. Szerintük a nagyszülő nem egyenesági leszármazott. Igaz ez? Most akkor jár, vagy nem jár nekem szabadság?