terhesség alatt felmondás


Beatafb # 2019.09.10. 09:40

Üdv!
Szeptember 2-án, azaz múlt héten hétfőn Kispesten az Sztk-ba megállapították a terhességet nálam, 4 hetesnek saccolt a doktornő, tegnap, szeptember 9-én elmentem táppénzre, merthogy veszélyeztetett és ma elmondtam a főnökömnek telefonon. A munkaszerződésről: június 5-én írtuk alá, idén, tehát letelt a 3 hónapos próbaidő, ami a szerződésben van rögzítve. A főnököm meg akarja szüntetni a munkaviszonyt.
De jól tudom, hogy ezt próbaidő után nem teheti meg várandósság alatt?
Ráadásul a főnököm egy ügyvéd.
Van esetleg hasznos tanácsa valakinek ebben a helyzetben?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.10. 10:05

Mielőbb jelentsd be írásban is. (Az a telefon eleve hiba volt.)

angeliqua # 2019.11.05. 15:46

Tisztelt Ügyvéd úr!

Cégünknél tulajdonosváltás történt.
A munkavállalók egy részetol az előzetes bejelentések alapján meg fognak valni.
Hogy pontosan kiket fog ez érinteni, nem lehet tudni.
A napokban derült ki, hogy terhes vagyok.
Orvos meg nem látott, senkinek nem szoltam erről.
Pár hónapja már volt egy vetélésem, így nem szeretném túl korán bejelenteni a tényt, mivel- bár akkor élne a védettség- egy ujabb veteles eseten valószínűleg nem számolnának velem a munkahelyemen.
A kérdés, hogy ha a munkaado úgy dönt, tolem is megválna, eleg-e akkor bejelentenem a terhesség tényét?
Védettséget elvezek-e abban az esetben, ha az állapotomról csak a felmondás után, vagy azzal egyidejűleg teszek irasos bejelentést?
Fugg-e bármi attól, hogy hány hetesen teszem meg a bejelentést? /Jelenleg hat hetes vagyok, a 12. hetnel korábban nem szeretnek szólni erről senkinek/
Egyébként több mint 10 éve dolgozom ugyanott, határozatlan idejű munkaszerodessel.
Mit tud javasolni?
Köszönöm a választ,

A.

Puppy # 2019.11.08. 17:42

Tisztelt Ügyvéd Úr,

A kérdésem a következő.
Kisgyermekem betöltötte a 3 évet, a munkahelyem ezután felmondott nekem, mivel megszűnt a fióktelep. Jelentleg a 45 nap felmondási időt töltöm. Ès 6 hetes terhes vagyok.
Olvastam olyat, ha nem tudtam, hogy terhes vagyom a felmondás pillanatában, a munkáltató visszavonhatja a felmondást. Ez opció vagy visszakell vonnia? Vagy ha nem vonja vissza, érdemes bíróságra vinni?

Köszönöm szépen!