Rosszul kiírt szabadság ,elveszett?


neuro # 2011.05.30. 08:58

Tisztelt Fórumozok!
Az alábbi témában szeretném a tanácsukat kérni:Páromnak januárban/7/ volt egy üzemi balesete (boka+lábszártörés)amivel táppénzen tartózkodott otthon Áprilisban amikor felülvizsgálaton volt szólt a főnöke hogy ha visszamegy dolgozni készüljön hogy ki kell vennie 13 nap megmaradt tavalyi szabadságot a párom tekintettel a munkatársai szabadságra való igényeire megbeszélte a kezelőorvosával hogy akkor visszamegy dolgozni és a május hónapot még pihenéssel szabadságon tölti.Kiírták a 13 nap tavalyi szabit+3 nap ideit.
Majd egyszer csak (Május 27-én!!!!!)telefonált a főnöke hogy tévedés történt és kiderült(egy hónap után) hogy nem is volt tavalyi szabadsága az egész az idei rovására lett kiírva!
Hiába volt a szabadság igénylőre felírva hogy tavalyi szabadság!(ezért írta alá a párom)
Amikor a párom reklamált bárgyú mosollyal ennyit mondtak idézem :Így jártál!
Valóban nem lehet tenni már semmit??
Tisztelettel várom hozzászólásaikat.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2011.05.30. 09:16

Szerintem a probléma abban is rejlik, hogy ha máson nem a fizupapíron rajta kell lenni a meglévő szabadságokról való tájékoztatásnak, ami alapján a párodnak is tudnia kellett volna, hogy van e tavalyi szabija vagy nincs. Így nem egészen a munkáltató a hibás.

De a nálamnál okosabbak biztos jobban tudják...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.30. 09:23

Egyébként is joga lett volna a munkáltatónak, hogy 16 nap szabadságot akkor adjon ki, amikor akar.

neuro # 2011.05.30. 09:33

T.K.B.S

Igen de a szabadságigénylőn az volt feltüntetve hogy tavalyi szabadság másképp alá sem írja!!!

Amiről ön ír azt a munkáltatónak 30 nappal előre közölni kell de javítson ki ha tévedek.

neuro # 2011.05.30. 09:36

T.dr.KTK
Megnéztem a fizetési jegyzéket-nincs rajta!!!

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2011.05.30. 09:36

Az oké, hogy 16 napot akkor ad ki amikor akar, de ettől még ki kell adni vagy ki kell fizetni, ha nem adja ki...arról nem is beszélve, hogy tudomásom szerint az ún. tavalyi szabadságot jan 31-ig kell kiadni, vagy különleges méltányos okból max. március 31-ig

De itt inkább az a kérdés, hogy volt e egyáltalán tavalyi szabi....szerintem

neuro # 2011.05.30. 09:40

T.dr.KTK
A főnököm utólag arra hivatkozott hogy ő a munkaügyről kapta a mennyiséget és amikor leadta a szabadságigénylőt akkor sem emeltek kifogást!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.30. 10:52

De itt inkább az a kérdés, hogy volt e egyáltalán tavalyi szabi....szerintem

HA jól értem, az már nem kérdés: nem maradt tavalyról szabadsága.

efi99 # 2011.05.30. 19:33

Elég életszerű, hogy sem a munkáltató, sem a munkavállaló abszolut nincs képben, hogy 0 vagy 13 nap szabi maradt-e tavalyról...
A munkavállaló boldogan kiveszi, ami az ölébe pottyant, a munkáltató meg jókat rögtönöz.
Remélem amúgy nem hidakat terveztek, vagy ilyesmi.