Fizetés nélküli szabadság


OlléLászló # 2015.08.23. 15:40

TF!

Feleségem középiskolai tanár. Pár nap fizetés nélküli szabadságot venne igénybe gyermekfelügyeleti célból. A hozzátartozó kérelmet milyen határidővel a kért szabadság megkezdése előtt kell benyúlytani a munkáltató felé?

Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.20. 18:54

Vitatott. Szerintem csak a munkáltató hozzájárulásával.

Ákos25 # 2015.08.20. 15:00

Kedves szakértők! Gyermek után járó fizetés nélküli szabadság alatt lehet a munkavállalónak másodállása?

ikaljan # 2013.05.29. 09:16

Üdvözlet
Lenne egy kérdésem.

Egy több éve nálunk dolgozó kollegánk egy másik (nonprofit) intézménynél egy elnyert pályázat után egy évre szóló, heti negyven órás megbízást kapott a projekt szakmai menedzselésére, de csökkentett időben továbbra is dolgozna nálunk, az egy év letelte után pedig újra teljes munkaidőben visszajönne.

A kérdésem, hogy a hatályos jogszabályok lehetővé teszik e, hogy a munkatárs a munkaszerződés módosítása nélkül a munkáltató engedélyével heti négy napban fizetés nélküli szabadságot vegyen ki, a fentmaradó időben pedig továbbra is nálunk dolgozzon.

Ha ez lehetséges, ez milyen módon befolyásolja a járulékfizetési kötelezettségünket, illetve a statisztikai létszámban való kimutatást.
(ez utóbbi azért lényeges számunkra, mert egy pályázat kapcsán létszámtartást vállaltunk.)

premierpizza # 2013.04.04. 15:49

Sziasztok, az alábbiakra szeretnék választ kapni:)
Jelenleg főállásban vagyok, de van másodállásom is. A cég hamarosan megszűnik, de előtte fizetésnélküli szabadságon leszek. Tehát a kérdésem, hogy fizetésnélküli szabadság alatt másodállás lehet? Illetve ki és mennyi TB-t fizet?
Köszönöm a segítséget!

Évipeti # 2013.02.01. 08:48

Kedves Fórumozók!
Kérdésem az lenne, hogy fizetetlen szabadság alatt igényelhetek-e ápolási díjat beteg gyermekem gondozására? Lejárt a hosszabbított gyesem(10 év), és most a legújabb Mtk. szerint még két év fizetetlen szabit lehet igényelni a munkáltatótól.
Ezt szeretném igénybe venni.
Köszönöm a választ!!

Rary # 2013.02.01. 04:04

Kerem a Tisztelt Forumozokat, hogy aki tud, valaszoljon! Kozalkalmazott vagyok es keresemre egyeb(nem gyes, nem betegapolas,nem lakasepites) okbol kertem es kaptam 1 ev fizetes nelkuli szabadsagot. Koteles-e ilyen esetben a munkaltato valoban visszavenni az 1 ev letelte utan, illetve kell-e nekem irasban jelezni, hogy munkaba allok. Ha igen, mennyi idovel elotte? Milyen formatumban szamit hivatalosnak a kerelem a munkaltato fele, lehet-e email,vagy szkennelt level? Elore is koszonom a segitseget!

Blito3 # 2013.01.29. 19:26

Tisztelt Válaszadó!
Mint hiv. katona fizetés nélküli szabadságot kaptam azért, hogy a Külügyminisztérium állományában munkaszerződéssel foglalkoztathassanak külföldi kiküldetés céljából. Ez meg is történt. A kérdésem az, hogy törvényes-e így ez, az egyik közszolg. fizetés nélkülit ad, míg a másik közszolg. alkalmaz.
Válaszát köszönöm!

Orchidea21 # 2012.12.20. 06:51

Segítségüket szeretném kérni!24 hetes kismama vagyok,veszélyeztetett terhes.határozatlan idejű munkaszerződéssel.Sajnos a biztosítási jogviszonyom lejár és nem tarthat az orvos táppénzen.A munkáltatóm szólt,hogy mondjak fel,mivel nem leszek biztosított,munkába nem tudok állni.Nincs lehetőség fizetés nélküli szabadságra esetleg?A munkáltató szerint az nem számít biztosítási időnek:(
Kérem szives válaszukat mi lenne a megoldás!


Tanácsra várva :(

diuska86 # 2012.07.14. 10:29

Kedves Fórumozók!
Ha tudna valaki válaszolni az alábbival kapcsolatban,annak nagyon örülnék.
Az álláskeresési járadék összegét befolyásolja-e az,hogy az utolsó 3 hónapot fizetetlen szabin töltöttem?

sue86 # 2012.06.29. 11:33

Köszönöm szépen a válaszokat!
Mindenkinek szép hétvégét!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.28. 10:13

A könyvelő valószínűleg nem tudja, mi a helyzet ilyenkor a járulékfizetéssel - ami az ő dolga lesz -, és egyszerűbb azt mondania, hogy "nem lehet", mint utána nézni a tudnivalóinak.

nandy # 2012.06.28. 10:02

Az a könyvelő rosszul tudja...

Külföldi utazás miatt valóban nem kötelező a fizetés nélküli szabadság biztosítása, de a munkáltató saját döntése alapján engedélyezheti.

sue86 # 2012.06.28. 09:37

Szép napot Mindenkinek!
A következő kérdésem lenne.
Szeretnék 1 évre külföldre utazni, és ez időre fizetés nélküli szabadságot kérni.
A munkáltatóm ezt engedélyezné is, de a könyvelőnk arról tájékoztatta, hogy ilyen esetben nem lehetséges a fizetés nélküli szabadság.
Kérlek segítsetek, hogy ez tényleg így van, és nem lehetséges a fizetés nélküli szabadság.
Azonban, ha ez téves információ, hol találhatok rá valami hivatalos jogszabályt vagy egyéb hivatalos írást.
Nagyon köszönöm a segítséget előre is!
Szép napot Mindenkinek!

C a s a b l a n c a # 2012.05.07. 06:37

Nemigen...

ibolyaa # 2012.05.07. 04:46

Angol szakos tanár vagyok és szeretnék a családommal kb.egy évre kimenni Angliába ,hogy a tudásomat gyarapítsam.A kérdésem az lenne,hogy köteles-e megadni a munkáltató ,ha kérem vagy csak adható a szabadság.
Esetleg még arra is gondoltam ,hogy nem csak dolgoznék kint ,hanem egyetemre is járnék,egyfajta továbbképzésre.
Válaszát előre is köszönöm Ibolyaa

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2012.04.26. 20:09

A munkáltató - ebbne az esetben - nem köteles engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot.

Vannak esetek, amikor igen.

zita80 # 2012.04.24. 16:52

Fizetés nélküli szabadsággal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Szeretnék kivenni 5 hónap fizetés nélküli szabadságot, külföldi távollét miatt.
A főnököm nem engedi, mert nagyon jó munkaerő vagyok. Annak már utána jártam,hogy ez kizárólag a munkáltatótól függ. Viszont ő azért nem enged el, mert nem akar megegyezni és ezzel azt akarja elérni, hogy én mondjak fel, amit viszont nem szeretnék.
Milyen megoldás van?
Ebben kérnék segítséget.
Előre is köszönöm!

pazs # 2012.04.20. 13:02

A gyes és a fizetés nélküli szabi így nem függ össze. Amíg napi hat óránál többet dolgozol (ideértve hogy ennél több munkavégzésre jogosító munkaviszonyban szabadságon vagy), addig nem kaphatsz gyest. Fizetés nélküli szabadságot gyermeknevelés céljára a gyerek hároméves koráig bármikor kérhetsz, a munkáltató köteles megadni. Gyes járhat újra, ha nincs kizáró ok (azaz jövedelemszerzés napi hat óránál több munkavégzéssel).

werderka # 2012.04.20. 12:06

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék. Gyesről visszamentem dolgozni, (még nincs 3 éves a kisfiam) vagyis még a kiadott szabadságot töltöm. Viszont úgy néz ki, hogy nem jön össze a gyermekfelügyeletének megoldása. Vissza tudok menni GYes-re? Vagy ilyenkor fizetésnélküli szabadságra lehet csak menni?
A munkáltatónak mennyivel előtte vagyok köteles jelezni?

Köszönettel :
E.

Debra01 # 2012.02.06. 19:45

Köszönöm...a nevében is. Jelenleg, még táppénzen van.

pazs # 2012.02.06. 15:28

Úgy értem a futás visszát, hogy feltéve, hogy nincs még mindig táppénzen, mert egyébként könnyen igazolás nélküli hiányzás lehet belőle, amiért viszont rendkívüli felmondással élhet a munkáltató.

pazs # 2012.02.06. 15:27

Akkor futás vissza a munkaszerződésének megfelelően munkára kész állapotban rendelkezésre állni a munkahelyén, és nem elmenni, amíg írásba nem adják, hogy felmentik a munkavégzési kötelezettség alól (fizetés ekkor is jár!!). Ha ezek után sem kap fizetést, irány a bíróság.

Debra01 # 2012.02.06. 14:12

A Kollegina egy fűtetlen helységben dolgozott. betegállományba került. ment volna a fizetéséért, amit nem kapott meg, valamint közölte vele a munkáltató, hogy fizetetlen szabadságra küldi. majd szól, ha szükség van a munkájára.
Írásbeli ajánlat, kérés, vagy értesítés nincs.

Ő nem egyezett bele semmibe. Kész tények elé volt állítva.

pazs # 2012.02.06. 12:42

Nem az, csak ha beleegyezel. Ez mind az új, mind a jelenlegi Mt. szerint így van, de az a gyanúm, hogy ezt te is tudod és nem is ezt akartad kérdezni.