Korhatár előtti ellátás 2012 - től


Ulrika # 2013.10.03. 20:49

Lyonne !

Még egyszer köszi a kikeresett törvénycikkeket a nyugdíj-előtakarékossági számláról.Így, ahogy te írtad, kinyomtattam a küldeményedet , beküldték a központi ügyfélszolgálatra. Ma kaptam a telefonhívást, hogy oké minden.A korhatárelőtti ellátott is ( 2013 előtt kötött szerződöttek )ilyen tekintetben nyugdíjasnak számítanak.Nem kell visszafizetni a 20 % adójóváírást, illetve kamatadó és Echó mentes.Ha továbbiakban is szeretnék rátenni most pénzt, nyugodtan megtehetem.Miután már nem dolgozom, nincs adójóváírás, de ez is kamat és Echó mentes.Megnyugodtam.

Ulrika # 2013.09.30. 14:39

Korall 54

Nem kerülte el a figyelmem Lyonee írása, törvénycikke.Nem jutottam dűlőre ebben a vidéki otp fiókban, ahol a vezetőnő szabadságát tölti és a két fiatal alkalmazott semmiről nem tud.Remélem azért hamarosan tisztázódnak a tények.De ez is " érdekes ", hogy a pénzfelvételével kapcsolatban is ennyire eltérő az álláspont.

Korall54 # 2013.09.29. 18:11

Bocs! Kétszer ment át.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2013.09.29. 18:09

Ulrika

Lehet, hogy nem vetted észre Lyonee válaszát:
09. 28. 16:48
Olvasd el! Ő precízen magad két törvényi helyet, ami választ ad akár az OTP-nek is. Csodálom, hogy nem tudják.
Melyik befizetés adómentes, melyik nem - hát nekem azt mondták, hogy bármelyik, éppen ezért a tavasszal még befizettem egy kis pénzt felszabadult biztosításomból ide és nem máshová, mert kamatadómentesen vehetem majd föl. Adókedvezményt már nem tudok érvényesíteni, hiszen nincs jövedelmem, viszont mint írtam, csak dec-ben fogom tudni fölvenni egy akkor lejáró tétel miatt.
Megyek és megkérdezem ezt a dolgot az OTP-ben.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2013.09.29. 18:09

Ulrika

Lehet, hogy nem vetted észre Lyonee válaszát:
09. 28. 16:48
Olvasd el! Ő precízen magad két törvényi helyet, ami választ ad akár az OTP-nek is. Csodálom, hogy nem tudják.
Melyik befizetés adómentes, melyik nem - hát nekem azt mondták, hogy bármelyik, éppen ezért a tavasszal még befizettem egy kis pénzt felszabadult biztosításomból ide és nem máshová, mert kamatadómentesen vehetem majd föl. Adókedvezményt már nem tudok érvényesíteni, hiszen nincs jövedelmem, viszont mint írtam, csak dec-ben fogom tudni fölvenni egy akkor lejáró tétel miatt.
Megyek és megkérdezem ezt a dolgot az OTP-ben.


Üdv: Korall (53-as nö)

Ulrika # 2013.09.29. 15:37

Hallott valaki közületek olyan személyről, aki szintén korhatárelőtti ellátott, mint én és sikerült neki a Nyugdíj -előtakarékossági Számlájáról felvenni amegtakarítását az eredeti feltételekkel ????( ja és 2013. január 1. előtt kötötte a szerződést és rá még a 3 év vonatkozott.)

Ulrika # 2013.09.29. 15:21

Maca 56
Az előbb elfelejtettem írni neked, hogy rám más vonatkozik, mint rád.Én 2007 ben kötöttem a Nyesz számlátTehát jóval 2013. jan.1 előtt.2012 augusztus közepe óta vagyok korhatárelőtti.

Ulrika # 2013.09.29. 15:16

Maca 56 !
Amit írsz a Nyesz számláról, az a 2013. január 1. után kötött számlákra vonatkozik, ebben nem is vitatkozik velem az Otp.Telefonon az Otp központi ügyfélszolgálatával szoktam értekezni. Ők most legutoljára azt mondták, hogy hívjam föl a Nyufigot és kérdezzem meg, hogy az általuk kiadott korhatárelőtti ellátásra vonatkozó törzsszám, az ugyanaz-e, ugyanolyan értékű-e, mint az öregségi nyugdíj törzsszáma.A Nyufigos ügyintéző azt mondta, hogy ez korhatárelőtti ellátás, az meg öregségi nyugdíj.Mindenki mellébeszél .Bár azt is mondta, hogy ez majd , ha 3 év múlva nyugdíjas leszek, akkor ugyanez marad törzsszámnak.Attól tartok, hogy az Otp -nél is senki sem meri vállalni a felelősséget az eredeti feltételek szerinti kiadásra.

Korall 54
Te is így tudod, hogy csak az első pénz kivevése után van a kamatadó mentesség?Én vagy 3 éve variálgatom, amióta megtudtam ezt és nekem is így december végére jön össze, egybe a dolog.Ha tényleg megtalálnád azt a törvényt, ami mind a kettőnket érint, akkor légyszi írjad már ki ide a tv. számát.Kíváncsi vagyok, neked mit mondanak az Otp-ben.

Lyonee # 2013.09.28. 20:19

Maca56
2013. január 1. után nyitott NYESZ számlák esetén legkorábban a számlanyitást követő tizedik adóév során van lehetőség az adómentesség érvényesítésére.
A 2013 előtt nyitott NYESZ számlák esetén az adómentességre a nyugdíjszolgáltatás igénybevételekor, így legkorábban a számlanyitást követő harmadik adóév során, az előző pontban meghatározott feltételek teljesülése esetén van lehetőség.

Korall54 # 2013.09.28. 18:48

Lyonee, Maca56

NYESZ számlám van még most is, nem szüntettem még meg, noha már 2012-ben korhatár előtti lettem.
Az OTP-és ügyintézővel megnéztük tavaly ezt a tv-t, amit Lyonee említ, akkor ő azt mondta, hogy az eredeti feltételekkel vehetem föl bármikor később is a pénzt. Az a helyzet, hogy van egy kisebb tétel rajta, ami csak 2013. dec-ben fog lejárni, tehát ekkor vehetem csak föl.
Most egy kicsit megijedtem, a jövő héten rákérdezek az OTP-ben, hogy is van az ügy.


Üdv: Korall (53-as nö)

maca56 # 2013.09.28. 17:48

ulrika

Régen tényleg min. 3 év volt, mostmár min. 10 év. Tehát 2017-ben v4heted fel adó éa járulékmentesen. Én is ebben a cipőben járok, nekem ezt mondták. Hiába a korhatár előtti ellátás, ha nincs meg a 10 év.

Ulrika # 2013.09.28. 17:35

Lyonee és Korall54 !

Nagyon nagyon köszönöm segítségeteket.Be fogom vinni az OTP-be kinyomtatva a jogszabályokat.Időben kezdtem el az érdeklődést, tartva a visszautasítástól.Egész pontosan csak decemberben lesz aktuális a dolog,mivel csak és kizárólag egyösszegben kell kivenni a 6 év során különböző időpontokban betett pénzt.Kicsit variálnom kellett.Ugyanis a kamatadómentesség csak az első pénz kivételre vonatkozik.De mindenképpen odaadom nekik a kinyomtatott szöveget, hátha másnak is szüksége lesz rá.

Lyonee # 2013.09.28. 15:15

A mindegy arra vonatkozik, hogy Korall megtakarítása mi volt, mert összeraktam, ami a NYESZ-re vonatkozik.
Az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítást is felveheti a korhatár előtti ellátott.

1993. évi XCVI. törvény az Önkéntes Kölcsönös Biztosító Pénztárakról
2.§
(5) E törvény alkalmazásában a kiegészítő nyugdíjpénztárnál

  1. nyugdíjkorhatár: a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény szerinti öregségi nyugdíjkorhatár, továbbá az az időpont, amelytől a pénztártag öregségi nyugdíjban, korhatár előtti ellátásban, szolgálati járandóságban, balettművészeti életjáradékban, átmeneti bányászjáradékban, a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban), növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban vagy nyugdíj előtti álláskeresési segélyben részesül. A nyugdíjkorhatár betöltése után a pénztártag a várakozási idő időtartamától függetlenül jogosulttá válik a nyugdíjszolgáltatásra
  2. felhalmozási időszak: a tagsági viszonynak a belépéstől a c) pont szerinti nyugdíjszolgáltatás megnyílásáig terjedő időszaka;
  3. nyugdíjszolgáltatás (kiegészítő nyugdíj): A nyugdíjkorhatár elérése után a pénztártag részére, az egyéni számláján nyilvántartott összeg terhére, az alapszabályban rögzített módozatoknak megfelelően választása szerint egy összegben vagy járadék formájában, illetőleg e kettő kombinációjaként történő pénzbeni kifizetés;
Lyonee # 2013.09.28. 14:48

Ulrika!
Mindegy. Összehoztam.
2013. január 1. után nyitott NYESZ számlák esetén legkorábban a számlanyitást követő tizedik adóév során van lehetőség az adómentesség érvényesítésére.
A 2013 előtt nyitott NYESZ számlák esetén az adómentességre a nyugdíjszolgáltatás igénybevételekor, így legkorábban a számlanyitást követő harmadik adóév során, az előző pontban meghatározott feltételek teljesülése esetén van lehetőség.

2005. évi CLVI. törvény a nyugdíj-előtakarékossági számlákról
8. §
(4) Nyugdíjszolgáltatásnak minősül a nyugdíj pénzszámlán nyilvántartott követelés, a nyugdíj értékpapírszámlán és/vagy a nyugdíj letéti számlán nyilvántartott befektetési eszközök együttes összege, ha az előtakarékoskodó a felmondás időpontjában igazolni tudja, hogy jogosult az Szja tv. 3. §-ának 23. pontjában meghatározott nyugdíjra, és a felmondásra a számlanyitás adóévét követő harmadik adóévben vagy azt követően kerül sor.

1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról
3. § E törvény alkalmazásában az egyes fogalmak jelentése a következő:
23. Nyugdíj:

  1. a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszüntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságról szóló törvényben meghatározott korhatár előtti ellátás és szolgálati járandóság;

Nyugodtan nyomtasd ki, és vidd az OTP ügyintézőjének amit összeraktam neked!

Lyonee # 2013.09.28. 13:55

Korall a tiéd nem Önkéntes Nyugdíjpénztár volt?

Korall54 # 2013.09.28. 13:35

Ulrika

Ezt a kérdést tavaly én kikutattam, van erre egy jogszabály, de most nem találom. Minden úgy van, ahogy gondolod, vagyis korhatár előttivel is föl lehet venni a pénzt (a feltételek megléte esetén) bármiféle levonás nálkül. Ezt én tavaly az OTP-ben az ügyintézővel is megbeszéltem, ő tudott a jogszabályról, együtt meg is néztük. Talán az Szja tv-ben volt valami §.
Még majd keresem, ha megtalálom, megírom.


Üdv: Korall (53-as nö)

somarka # 2013.09.28. 08:44

szafika
Nem tudom. 1953.januárban születtem, és 1971.október óta dolgoztam, 2011.októbertől vagyok nyugdíjas.

szafika # 2013.09.28. 05:39

Somarka , a 1/2 %-os emelést nem akkortól lehet kérni ha már a rá érvényes nyd korhatárt betöltötte valaki ?

somarka # 2013.09.27. 20:52

Veci!
Kérlek, hogy segíts, mert nem értem teljesen ezt a 0,5 %-os ny.növelést. 2012.05.hótól dolgozom 4 órában jelenleg is. Ha naptári évre jár, akkor most is kérhetem 2012.évre? Vagy csak akkor, ha befejeztem a munkát? Próbáltam a nyomtatványt kitölteni, de van egy olyan kérdés, hogy a m.viszony vége. Olyan meg nincs, mert dolgozom. 2011-ben mentem el nyugdíjba a 40 évessel.
Előre is köszönöm a segítséget.

Ulrika # 2013.09.27. 15:26
Nyugdíj-előtakarékossági Számlával kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek. 2012.nyara óta vagyok korhatárelőtti ellátott és 2016 ban leszek öregségi nyugdíjas.2007 ben kötöttem az OTP vel ezt a számlát.Félek, hogy nem jutok hozzá a saját pénzemhez az eredeti szerződési feltételeknek megfelelően , csak 2016 ban.Tudna-e segíteni valaki--
  • Veci, Korall 54----ebben a kérdésben.Az Otp ben is különbözően fogadják ezt a kérdést.A korhatárelőtti ellátás törzsszáma és az öregségi nyugdíj törzsszámával problémáznak.E számlához való hozzáférés kitétele 2013. jan. 1. előtt kötött szerződéseknél: 3 év fizetése valamint öregségi nyugdíj.Na de közben hozták be ezt a korhatár előtti ellátást.Van egy törvény. 2011.évi CLXVII.tv.46.§ (1) bekezdés.Van - e közöttetek joghoz értő ember, aki értelmezné.E törvény alapján szerintem büntető kamatok nélkül és adó jóváírás visszafizetése nélkül kellene kifizetniük a megtakarításaimat, ill. kamatadót sem kellene fizetni.Annak idején jóhiszeműen megkötöttem, most meg, amikor szükségem lenne rá---félek, hogy csak nagy ráfizetéssel jutnék hozzá. Segítségeteket szeretném kérni. Talán más is jár ebben a cipőben.
maca56 # 2013.09.24. 11:43
misike52 # 2013.08.16. 13:06

wwallace
Kérlek add meg nekem a privát e-mail címedet, mert lenne kérdésem amit szerintem Te tudsz megválaszólni.
Köszönettel

szafika # 2013.08.16. 10:19

Az általános iskolai szünetben a férjem gödröt ásott 1x1x1 métereset körtefának , akkor ültették a körtést a falu szélén a fizetség is 1 volt gödrönként 1 ft !!!!!!!!!! 1 gombóc fagyi akkor 50 fillér , rájött , h ebből bizony nem fogja megteremteni a milliárdokhoz az első milliót , aztán abba is hagyta . / Így nem lett belőle milliárdos , belőlem + milliárdosné ! /

sitimaci # 2013.08.16. 09:55

Ja és az általános iskola szünetében,hogy tudjak venni egy használt biciklit....!

sitimaci # 2013.08.16. 09:53
Ez a mai Magyarország
  • Ez "adatik" meg azoknak, akik sokat melóztak!--Mert mi többségünk, már ipari tanuló korunktól dolgoztunk!--Kemény fizikai munkát,nem irodait!--Már "én sem vagyok a régi"!!!--Kitartás!!!