táppénzes papír leadása


K.Melitta # 2019.02.25. 11:33

Tiszteletem!Táppénzen vagyok január 21től, február 28ig.A táppénzes papírom megkaptam már február 28-al bezáróan,március 1én már dolgozom.Azt mondta háziorvosom csak az első munkanapon vigyem a tp.papírt
(02.18-02.24, 02.25.-02.28).A munkaadónak megfelel-e ez így hogy az utolsó két hetet márc. 1én adom le.Vagy még februárban kell leadni ?Elvileg ugye nem írhatta volna ki a háziorvos ezt a hetet.

vaczkor... # 2019.02.11. 09:40

Endike 2019.01.23. 09:31

Tiszteletem.
2018.11
2018.12
Hónapokban 3-3napig táppénzen voltam,munkáltatóm részére tp papírt leadtam,ők azonban azóta sem küldték tovább az illetékes szerv felé.
Többszöri kérésemre minden alkalommal azt a választ kaptam,hogy ők továbbküldték.
Ma kaptam tájékoztatást az Oep-től hogy 2018.10.09 óta hozzájuk nem érkezett semmilyen papír.
Nos a kérdésem az lenne,hogy ezek függvényében milyen jogorvoslati lehetőségeim vannak?

Javasolt elolvasni az itt található összefoglalót:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

vaczkor... # 2019.02.11. 09:38

ckaroly 2019.02.08. 16:52
Üdvözletem!
Apósom egy évig táppénzen volt,de amikor újra munkába állt volna kiderült,hogy meg kell műteni még egyszer egy előre nem látott betegség miatt.
Tudnak abban segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő,van-e valami lehetőség arra,hogy ezt meghosszabbítsák?Ha nem,akkor mennyi idő,amíg újra táppénzre mehet?
Előre is köszönöm válaszukat.
Tisztelettel,
C.Karoly

-Nem, nincs rá lehetőség. Mindenki legfeljebb 365 napig jogosult táppénzre.

  • Az újabb keresőképtelenségéből kifolyólag annyi nap táppénzre lesz jogosult a betegszabadság lejárta után, ahány naptári napot dolgozott a keresőképtelenség első napját megelőzően.

(Javasolt pl. kivenni az 1 év alatt felhalmozott szabadságot.)

ckaroly # 2019.02.08. 15:52

Üdvözletem!
Apósom egy évig táppénzen volt,de amikor újra munkába állt volna kiderült,hogy meg kell műteni még egyszer egy előre nem látott betegség miatt.Tudnak abban segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő,van-e valami lehetőség arra,hogy ezt meghosszabbítsák?Ha nem,akkor mennyi idő,amíg újra táppénzre mehet?

Előre is köszönöm válaszukat.

Tisztelettel,

C.Karoly

Endike # 2019.01.23. 08:31

Tiszteletem.
2018.11
2018.12
Hónapokban 3-3napig táppénzen voltam,munkáltatóm részére tp papírt leadtam,ők azonban azóta sem küldték tovább az illetékes szerv felé.
Többszöri kérésemre minden alkalommal azt a választ kaptam,hogy ők továbbküldték.
Ma kaptam tájékoztatást az Oep-től hogy 2018.10.09 óta hozzájuk nem érkezett semmilyen papír.
Nos a kérdésem az lenne,hogy ezek függvényében milyen jogorvoslati lehetőségeim vannak?

intentio # 2019.01.21. 09:20

Bálint5 2019.01.18. 18:41

Üdvözletem! Gyárban dolgozom,és érdeklődnék,hogy a táppénzes papíromat köteles vagyok-e a műszakvezetőmnek megmutatni,hogy munkába állíthasson? Vagy semmi köze hozzá,csak az egészségügyi kiskönyvhöz,amiben az üzemorvos beírja/pecsételi,hogy munkába állhatok?(A műszakvezető nem rendelkezik munkáltatói jogkörrel.)Mert ha valaki egyből az irodán adja le a táppénzes papírját és nem mutatja meg a műszakvezetőnek,az nekiáll hisztizni,és nem akarja munkába állítani.

T. Kérdező!

Ezt a munkáltató belső szabályzatában kell/lehet rögzíteni, erre vonatkozóan sem az Mt., sem a TB jogszabályok nem tartalmaznak rendelkezést.

Belső szabályzat, utasítás, eljárásrend hiányában a helyben szokásos módon, a korábban kialakult gyakorlat szerint javasolt eljárni.

Bálint5 # 2019.01.18. 17:41

Üdvözletem! Gyárban dolgozom,és érdeklődnék,hogy a táppénzes papíromat köteles vagyok-e a műszakvezetőmnek megmutatni,hogy munkába állíthasson? Vagy semmi köze hozzá,csak az egészségügyi kiskönyvhöz,amiben az üzemorvos beírja/pecsételi,hogy munkába állhatok?(A műszakvezető nem rendelkezik munkáltatói jogkörrel.)Mert ha valaki egyből az irodán adja le a táppénzes papírját és nem mutatja meg a műszakvezetőnek,az nekiáll hisztizni,és nem akarja munkába állítani.

safranek... # 2018.12.14. 07:45

Tudatos88 2018.12.13. 15:55

Üdvözlöm
Érdeklődnék,hogy jogilag megteheti-e a munkáltató,hogy amit a szakorvos ír papírt a diagnózissal,azt elkêrje?

Köszönöm a választ

T. Kérdező!

A munkáltató föszabály szerint csak a keresőképtelenséget igazoló orvosi igazolásokat (táppénzes papír) kérheti el jogszerűen.

Korábban (a szocializmusban) ezen okmány tartalmazta a BNO kódokat (betegségek nemzetközi osztályozása), mivel azonban ez alapján a munkáltató számára is visszakereshető volt az, hogy a dolgozó milyen betegséggel (nemi betegség, vetélés stb.) volt táppénzen ezt -tekintettel arra, hogy ehhez a munkáltatónak semmi köze- megszüntették, helyette egy 1-től 9-ig terjedő kódrendszert vezettek be, amelyből ez már nem derül ki. Pl. 4=háztartási baleset, 8 egyéb megbetegedés, 5=gyermekápolás miatti keresőképtelenség, 3=közúti baleset stb.

Tudatos88 # 2018.12.13. 14:55

Üdvözlöm
Érdeklődnék,hogy jogilag megteheti-e a munkáltató,hogy amit a szakorvos ír papírt a diagnózissal,azt elkêrje?

Köszönöm a választ

cincinnatus # 2018.12.11. 12:51

airis86 2018.12.10. 09:48

Kedves Fórumozók!

Én könyvelő vagyok van egy társaság akinek könyvelek és abban az egyik ügyvezető hosszabb ideje táppénzen van. Táppénzes orvosi igazolásait küldöm a MÁK felé, míg a NAV felé a járulék bevallásokat (1808).

Azonban rendszeresen igen sokat késnek a munkavállalótól az orvosi igazolások (másfél hónap) , így ugye a járulék bevallás a NAV felé (minden hónap 12 napjáig) bizonylat nélkül bemondásra megy el.

Véleményük szerint ez szabálytalan, mert szerintem igen és ezen állunk most vitában az ügyvezető úrral. Hiszen én bizonylat hiányában valótlan adatokkal küldöm el a járulék bevallást. Amit természetesen a másik oldalon le is tud ellenőrizni a NAV hiszen a MÁK-nak beküldött táppénz papírokból ez tisztán látszik.

Kérdésem hogy igazam van-e

T. Kérdező!

A munkáltató jogszerűtlenül jár el akkor, ha a biztosított orvosi igazolásait 5 napnál hosszabb idő elteltével terjeszti elő az illetékes igényelbíráló szervnél. (Amennyiben azt könyvelő segítségével terjeszti elő, úgy az 5 napba ez az idő is beleértendő...)

Ezzel kapcsolatban a vonatkozó jogszabályok világosan fogalmaznak, amelyre javasolt az "ügyvezető úr" szíves figyelmét is felhívni.

A táppénz, csed, gyed, baleseti és gyermekápolási táppénz iránti igényt a munkavállalónak a foglalkoztatójánál kell előterjeszteni, azaz az orvosi igazolásokat a munkáltatójának kell leadni. (Ebtv. 62. §)

A foglalkoztató a kérelem, illetve a dolgozó által leadott okmányok (pl. folyamatos orvosi igazolások) átvételét hitelt érdemlően (pl. átvételi elismervény adásával) köteles igazolni. (Vhr. 38. §)

Ha foglalkoztatónál TB kifizetőhely nincs úgy köteles egy, a MÁK honlapjáról letölthető un. Foglalkoztatói igazolás formanyomtatványt kitölteni és az összes szükséges okmánnyal együtt 5 napon belül a járási hivatalnak továbbítani. (Vhr. 38. § ) Ugyanez vonatkozik a folyamatos orvosi igazolások továbbítására is.

Ebtv: 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

Vhr: 217/1997 (XII.1.) Kormányrendelet az Ebtv. végrehajtásáról

drbjozsef # 2018.12.10. 09:41

Ez sokkal inkább könyvelési kérdésnek tűnik, mint joginak, ha itt nem kapsz választ, ajánlanék egyet amelynek talán jobban profiljába vág :

http://forum.index.hu/…/showArticle?…

airis86 # 2018.12.10. 08:48

Kedves Fórumozók!

Én könyvelő vagyok van egy társaság akinek könyvelek és abban az egyik ügyvezető hosszabb ideje táppénzen van. Táppénzes orvosi igazolásait küldöm a MÁK felé, míg a NAV felé a járulék bevallásokat (1808).

Azonban rendszeresen igen sokat késnek a munkavállalótól az orvosi igazolások (másfél hónap) , így ugye a járulék bevallás a NAV felé (minden hónap 12 napjáig) bizonylat nélkül bemondásra megy el.

Véleményük szerint ez szabálytalan, mert szerintem igen és ezen állunk most vitában az ügyvezető úrral. Hiszen én bizonylat hiányában valótlan adatokkal küldöm el a járulék bevallást. Amit természetesen a másik oldalon le is tud ellenőrizni a NAV hiszen a MÁK-nak beküldött táppénz papírokból ez tisztán látszik.

Kérdésem hogy igazam van-e

lvera # 2018.11.22. 10:27

Kedves Zengőbérci!

Nagyon köszönöm a gyors és hasznos választ!
Üdvözlettel.

Zengőbérci # 2018.11.22. 07:41

lvera 2018.11.21. 14:58
Kedves Fórumozók!
2018. szeptem 3. óta táppénzes állományban vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. A munkáltatómnál határozatlan idejű szerződéssel foglalkoztatnak.
A munkáltatóm egy általános iskola, tehát nem közvetlen kifizetőhelyként működik.
Kéthetente napra pontosan adom le a táppénzes papíromat, de sajnos úgy néz ki, hogy az iskola ezen papírokat csak havonta egyszer postázza a MÁK-nak. (Ezt a MÁK is alátámasztotta.) Ebből kifolyólag a táppénzem nagy késedelemmel érkezik meg.... számszerűen 2 hónap alatt kb. a fele juttatást kaptam eddig kézhez.
A kérdésem a következő:
• az iskolának hány nap áll rendelkezésére a megfelelően kitöltött és leadott táppénzes papír továbbítására a MÁK felé?
• hogyan lehet érvényesíteni a késedelmi pótlékot, milyen szabályok vonatkoznak erre?
• hogyan lehet nyomatékosítani az iskola felé, amennyiben bebizonyosodik, hogy jogszerűtlenül járnak el?
Válaszukat előre is köszönöm!

T. Kérdező!

  • Öt munkanap.
  • Késedelmi kamat fizetési kötelezettsége a MÁK-nak, mint központi kifizetőhelynek van.
  • Írásban kell kérni a MÁK elnökétől, vagy a illetékes MÁK megyei igazgatóság igazgatójától. elnok@allamkincstar.gov.hu
  • Úgy, hogy megmutatja nekik az alábbi jogi normát és felkéri őket, hogy a jövőben ennek megfelelően járjanak el.

Ha foglalkoztatónál TB kifizetőhely nincs úgy köteles egy, a MÁK honlapjáról letölthető un. Foglalkoztatói igazolás formanyomtatványt kitölteni és az összes szükséges okmánnyal együtt 5 napon belül a járási hivatalnak továbbítani. (Vhr. 38. § )

Ha az egészségbiztosító/tb. kifizetőhely/járási hivatal/MÁK ISZI késedelembe esik köteles az Art.-ban meghatározott késedelmi pótlékkal azonos mértékű kamatot fizetnie a jogosult részére. (Mentesül az egészségbiztosító (kifizetőhely) a kamatfizetési kötelezettség alól, ha annak összege az 1.000.- Ft-ot nem haladja meg.) (Ebtv. 69. § )

Ebtv: 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

Vhr: 217/1997 (XII.1.) Kormányrendelet az Ebtv. végrehajtásáról

Tekintettel arra, hogy a korábban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által ellátott, az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal (táppénz, gyermekápolási táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj), baleseti táppénzzel és utazási költségtérítéssel kapcsolatos feladatok 2017. november 1-jétől a Magyar Államkincstár Központjához kerültek át, ezért esetleges további kérdéseit az elnok@allamkincstar.gov.hu e-mail címre küldheti el, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére.

Ezen túlmenően az igényelbíráló szervnél -a Megyei Kormányhivatal megyeszékhelyén működő Járási Hivatalnál, vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájánál, vagy ha 100 főnél többet foglalkoztató cégnél dolgozik a munkáltatói TB kifizetőhely tb. ügyintézőjénél- lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.

Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

vagy ha a közszférában dolgozik itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Lásd még:
https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/

További, az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos tájékoztatók, összefoglalók, segédletek, panaszlevél és egyéb beadvány minták itt:
http://aktaforum.hu/…mdisplay.php?…

lvera # 2018.11.21. 13:58

Kedves Fórumozók!

2018. szeptem 3. óta táppénzes állományban vagyok veszélyeztetett terhesség miatt. A munkáltatómnál határozatlan idejű szerződéssel foglalkoztatnak.
A munkáltatóm egy általános iskola, tehát nem közvetlen kifizetőhelyként működik.
Kéthetente napra pontosan adom le a táppénzes papíromat, de sajnos úgy néz ki, hogy az iskola ezen papírokat csak havonta egyszer postázza a MÁK-nak. (Ezt a MÁK is alátámasztotta.) Ebből kifolyólag a táppénzem nagy késedelemmel érkezik meg.... számszerűen 2 hónap alatt kb. a fele juttatást kaptam eddig kézhez.

A kérdésem a következő:

  • az iskolának hány nap áll rendelkezésére a megfelelően kitöltött és leadott táppénzes papír továbbítására a MÁK felé?
  • hogyan lehet érvényesíteni a késedelmi pótlékot, milyen szabályok vonatkoznak erre?
  • hogyan lehet nyomatékosítani az iskola felé, amennyiben bebizonyosodik, hogy jogszerűtlenül járnak el?

Válaszukat előre is köszönöm!

Gábor101 # 2018.11.16. 10:20

Tisztelt Sortie!

Köszönöm szépen az információkat és a segítséget! Utánajárok ez alapján.

sortie # 2018.11.16. 09:42

Gábor101 2018.11.16. 09:51
Kedves Fórumozók!
3 hét betegszabadság után kereken 1 hónapja adtam le a táppénzes papírokat a munkahelyemen, de sajnos azóta sem történt meg a táppénz kifizetése. Utólag kiderült, hogy a múlt hónap 15-én leadott papírokat csak e hónap 6-án küldték be a rendszerbe, de ha jók az értesüléseim, akkor már így is meg kellett volna történnie a kifizetésnek. Milyen kötelezettsége van a munkahelyemnek ilyen esetben az átadott dokumentumok beküldésével kapcsolatban? Van bármi kötelezettségük arra vonatkozóan, hogy ne üljenek a dolgokon 3 hetet a leadás után? A cég nem táppénz kifizetőhely.

T. Kérdező!

A főbb szabályok és kötelezettségek:

  • A foglalkoztató a kérelem, illetve a dolgozó által leadott okmányok átvételét hitelt érdemlően (pl. átvételi elismervény adásával) köteles igazolni. (Vhr. 38. §)
  • Ha foglalkoztatónál TB kifizetőhely nincs úgy köteles egy, a MÁK honlapjáról letölthető un. Foglalkoztatói igazolás formanyomtatványt kitölteni és az összes szükséges okmánnyal együtt 5 napon belül a járási hivatalnak továbbítani. (Vhr. 38. § )
  • A kormányhivatal járási hivatala –amennyiben minden adat rendelkezésre áll - köteles az igényt 8 napon belül elbírálni, azaz kérelemről érdemben dönteni, határozatot hozni és/vagy az ellátást kiutalni.
  • Amennyiben az elbíráláshoz nem áll minden adat rendelkezésre, úgy az Ákr. értelmében függő hatályú végzést kell kiadni. Ekkor a max. ügyintézési határidő 60 nap. Amennyiben 60 napon belül sem születik döntés az ügyfél részére –mintegy büntetésként- 10.000 Ft-ot kell fizetni.
  • Ha az egészségbiztosító/kifizetőhely/járási hivatal késedelembe esik köteles az Art.-ban meghatározott késedelmi pótlékkal azonos mértékű kamatot fizetnie a jogosult részére. (Mentesül az egészségbiztosító (kifizetőhely) a kamatfizetési kötelezettség alól, ha annak összege az 1.000.- Ft-ot nem haladja meg.) (Ebtv. 69. § )

Ebtv: 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

Ákr: 2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról

Tbj: 1997. évi LXXX. törvény a tb ellátásokról és azok fedezetéről

Vhr: 217/1997 (XII.1.) Kormányrendelet az Ebtv. végrehajtásáról

Tekintettel arra, hogy a korábban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által ellátott, az egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokkal (táppénz, gyermekápolási táppénz, csecsemőgondozási díj, gyermekgondozási díj), baleseti táppénzzel és utazási költségtérítéssel kapcsolatos feladatok 2017. november 1-jétől a Magyar Államkincstár Központjához kerültek át, ezért esetleges további kérdéseit az elnok@allamkincstar.gov.hu e-mail címre küldheti el, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére.

Ezen túlmenően az igényelbíráló szervnél -a Megyei Kormányhivatal megyeszékhelyén működő Járási Hivatalnál, vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájánál, vagy ha 100 főnél többet foglalkoztató cégnél dolgozik a munkáltatói TB kifizetőhely tb. ügyintézőjénél- lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.

Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

vagy ha a közszférában dolgozik itt:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

Lásd még:
https://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar.gov.hu/

További, az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos tájékoztatók, összefoglalók, segédletek, panaszlevél és egyéb beadvány minták itt:
http://aktaforum.hu/…mdisplay.php?…

Gábor101 # 2018.11.16. 08:51

Kedves Fórumozók!

3 hét betegszabadság után kereken 1 hónapja adtam le a táppénzes papírokat a munkahelyemen, de sajnos azóta sem történt meg a táppénz kifizetése. Utólag kiderült, hogy a múlt hónap 15-én leadott papírokat csak e hónap 6-án küldték be a rendszerbe, de ha jók az értesüléseim, akkor már így is meg kellett volna történnie a kifizetésnek. Milyen kötelezettsége van a munkahelyemnek ilyen esetben az átadott dokumentumok beküldésével kapcsolatban? Van bármi kötelezettségük arra vonatkozóan, hogy ne üljenek a dolgokon 3 hetet a leadás után? A cég nem táppénz kifizetőhely.

Hellebori # 2018.08.10. 06:23

Köszönöm!

Jusztasz # 2018.08.10. 06:13

T. Kérdező!

Amennyiben nem ért egyet a munkáltató döntésével, illetve ha azt jogellenesnek tartja úgy a Munka Törványkönyvének NEGYEDIK RÉSZ,
A MUNKAÜGYI VITA, XXIII. FEJEZET, A MUNKAJOGI IGÉNY ÉRVÉNYESÍTÉSE részében leírtak szerint javasolt eljárni.

Igen, Magyarországon az ilyen jellegű jogvitában főszabály szerint a munkaügyi bíróság jogosult dönteni.

Egyebekben a bíró dönti el, hogy szükségesnek tart-e valamilyen további eljárást.

Hellebori # 2018.08.10. 02:17

Átvizsgálva a munkáltatóm azonnali felmondását, egyértelműen kiderült, hogy nem lehet igaz, amit abban leírt.
Beleírta a felmondásba, hogy engedély nélkül, munkaidő lejárta előtt távoztam, ezért felmond.
Utána meg azt írja a végére, tanúval igazolva, hogy nem vettem át a felmondást.
Akkora ellentmondás ez, mellesleg nem igaz, nem akart velem semmit aláíratni.
Most vagy eljöttem, és nem írhattam alá, mert már nem voltam ott, vagy nem jöttem el, és akkor nem írhatta volna bele az indokai felsorolásába.
Ebben az esetben ez a letanúztatott hamis felmondás minek minősül?
Csak a Munkaügyi Bíróságon támadható ennek alapján az azonnali felmondás? Vagy esetleg a valótlanság állítása, és még annak tanúsítása, tehát ez a hamis irat lehet valami más bűncselekménynek, szabálytalanságnak az alapja?

Hellebori # 2018.08.07. 08:02

Kedves Jusztasz! Annyit segített nekem, köszönöm szépen!
Mai fejlemények:
Átvettem a levelet. Azonnali hatályú felmondás. Indoklás három részű:
1., Július közepén - a szóbeli megállapodás ellenére - fizetés nélkül terméked adtam át a főnököm élettársa húgának. Ezt biztonsági kamera is rögzíti. (Hozzáfűznivalóm: A főnököm élettársa a munkatársam, vele vitatkoztam össze. Akkor éppen nyaralni voltak. A húgának tényleg átadtam fizetés nélkül terméket, tételesen felírtam egy cetlire, és kitűztem a faliújságra. Azt viszont nem tartják ilyen pontosan nyilván, hogy közben munkavédelmi szakembernek a saját pénzemből fizettem ki 75000 Ft-ot, amit csak egy hét múlva kaptam meg. Azért volt ilyen sürgős, mert munkavédelem is izélgette őket, és sürgősséggel kellett pótolniuk valamit.)
2., A vita napján bejelentés nélkül távoztam a munkahelyemről. (Az igaz, hogy távozta de előtte történt, amit már leírtam. Aznapról orvosi igazolásom van. Ők még a jelenléti ívről is kihúztak aznapra.)
3., Még egy általános szöveg arról, hogy milyen összeférhetetlen vagyok, csúnyán beszélek, stb.
Viszont van még egy ütős rész, miszerint tanú(élettárs) igazolja, hogy nem vettem át az aznapi azonnali felmondást. (Nem történt ilyen. Következő napon volt először erről szó a másik munkatársamon keresztül üzent az élettárs.)

Vica88 # 2018.08.06. 12:45

Nagyon köszönöm a gyors választ, nagy segítség volt.

Hellebori # 2018.08.06. 12:12

Érdeklődtem a postán 10 nap után küldik vissza a levelet. Most bejön az 5 munkanap és kézbesített vagy csak 10 munkanap után?

Hellebori # 2018.08.06. 12:08

Egyelőre a munkáltatómnál marad a betegszabadság alatt az ügy, azaz nem kerül a Tb-hez.
Próbálom a munkáltatómtól kicsikarni, hogy saját maga állítsa vissza a jogszerűtlenség előtti állapotot. Miután átveszem a levelet, azonnal írok nekik. Ha alaptalanul indokolták az azonnali felmondást, akkor kérem az indoklás bizonyítását. Ha nem veszik át a levelemet és a táppénzes igazolásaimat, megvárom míg kézbesítettnek tekinthető, utána a hivatalhoz és a Munkaügyi Bírósághoz fordulok.