Táppénz alatti felmondás


julcsi10 # 2018.10.04. 12:20

Még egy kérdésem lenne,függ e a betegszabadság-táppénz hosszától az emiatt való elbocsájtás?Köszönöm,Julcsi10.

julcsi10 # 2018.10.04. 10:38

Tisztelt hozzáértő válaszadó! 2 éve dolgozom egy cégnél vagyonőrként,a mai nap megfenyegettek hogy elfognak küldeni mert" sokat " vagyok betegszabadságon ,eddig egyszer voltam 4 napot betegszabadságon az évben .Tavaly pedig 14 napot betegszabiból .Tehát az érdekelne hogy mindenféle indoklás nélkül elküldhetik e az embert csak mert beteg??A felmondási idő mikortól kezdődne? Pl ha most feladják a papírokat 04.én ,de csak de csak munkába állás napján kapom meg akkor mikortól kezdődik a felmondási idő?Szóban ellehet e bocsátani az embert?A leszámoló papírokon szerepelnie kell hogy betegség miatt lett e elbocsátva? Munkahelyemmel nem vesztenék semmit,mert gondolkodóm a váltáson. De egyik-napról az utcára kerülni munka-nélkül az rossz! Tisztelettel,Julcsi10

pazs # 2018.05.09. 07:41

Amennyiben keresőképtelen vagy, természetesen lehetsz betegszabadságon/táppénzen, az alatt is telik a felmondási idő.
Ha viszont nem vagy keresőképtelen állapotban, de mégis táppénzen, azonnali hatállyal megszüntethetik a munkaviszonyodat annak minden hátrányával.

Plusz egy figyelmeztetés (de veled ez nyilván nem fordulhat elő): ha keresőképtelen vagy, akkor egy esetleges másik munkahelyen is keresőképtelen vagy.

Bella18 # 2018.05.09. 06:57

Kedves Hozzászólók!

Az alábbiakra szeretnék választ kapni.

Határozatlan idejű szerződésem van. Szeretnék felmondani, viszont a felmondási időt (30 nap) nem szeretném már a munkahelyen tölteni. Lehetőségem van arra, hogy felmondás után (ha a munkáltató nem járul hozzá, hogy felmentsen a felmondási idő alól) táppénzre menjek? Tud a munkáltató bármilyen, számomra hátrányos dolgot tenni?

Nagyon köszönöm a segítő válaszokat!

Üdvözlettel: T.Bella

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.16. 07:34

Ptk. 6:7. § (3)

nonolet # 2018.02.16. 00:05

"Az elektronikusan aláírt dokumentumot akkor is, ha előírták az írásbeli formát."

Ez a törvényhely érdekelne...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.15. 20:22

Ha jogszabály nem ír elő írásbeli formát, akkor még az emilt is el kell fogadni. Az elektronikusan aláírt dokumentumot akkor is, ha előírták az írásbeli formát.

nonolet # 2018.02.15. 20:13

Az elfogadása viszont
tudtommal nem kötelező ennek az e-írásbeli formának.

Csak akkor, ha

  • törvény írja elő az e-írásbeliséget az adott ügymenetben

vagy

  • önként vállalják a felek
Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.15. 19:23

A befejező rész nem szükséges. Ugyanis a legalább fokozott elektronikus aláírással ellátott dokumentum írásbeli formának minősül. (Sőt, egyes vélemények szerint már a sima emil vagy sms is annak minősülhet. Nem forrott még ki ebben a gyakorlat.)

nonolet # 2018.02.15. 19:00

Szerintem...

Akkor, ha az e-mailen tanúsított

  • e-aláírás

ÉS

  • időbélyeg van

ÉS
a szerződésben megegyeztek ebben a kommunikációs formában.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.15. 18:48

De ha elektronikusan alá van írva, akkor igen.

Burn Out # 2018.02.15. 18:01

Az e-mail nem hivatalos. Jelenleg pdf formátum csatolásával sem.

Böbemano # 2018.02.15. 16:24

Elnézést jeleztem, hogy többször ment el a hozzászólásom.

Böbemano # 2018.02.15. 16:22

Kedves fórumozók!

Már két hónapja táppénzen vagyok és szeretnék felmondani minél előbb. A mai napon e-mailben szerettem volna elküldeni a felmondásom, de a munkáltató nem akarja ezt a formát elfogadni /elméletileg hivatalos levelezés a mail is/.
Mire egy ajánlott levél odaér, átveszik/nem veszik át/ az már nekem túl késő mielőbb szeretnék szabadulni a munkáltatótól? Kizárólag csak ez az egy lehetőség hogy táppénz alatt bemegyek és leadom az írásos felmondást??
További kérdésem lenne, hogy az egész felmondási idő alatt folytatódhat a táppénz?

Böbemano # 2018.02.15. 16:20

Kedves fórumozók!

Már két hónapja táppénzen vagyok és szeretnék felmondani minél előbb. A mai napon e-mailben szerettem volna elküldeni a felmondásom, de a munkáltató nem akarja ezt a formát elfogadni /elméletileg hivatalos levelezés a mail is/.
Mire egy ajánlott levél odaér, átveszik/nem veszik át/ az már nekem túl késő mielőbb szeretnék szabadulni a munkáltatótól? Kizárólag csak ez az egy lehetőség hogy táppénz alatt bemegyek és leadom az írásos felmondást??
További kérdésem lenne, hogy az egész felmondási idő alatt folytatódhat a táppénz?

kovacsatis # 2018.01.23. 11:13

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

nonolet # 2018.01.22. 19:59

...és akkor mi van?!
Semmi.

kovacsatis # 2018.01.22. 19:51

Kedves tudatlan3!

Köszi! De ez a táppénz alatt kerülne beadásra a munkaviszony megszüntetésére az igény.

tudatlan3 # 2018.01.21. 11:56

Ha felmondásod alatt táppénzen vagy az beleszámít a felmondás 30- ba.

kovacsatis # 2018.01.21. 09:49

Kedves nonolet!

Köszönöm a gyors választ! A válaszodat értelmezve nincs akadálya annak,hogy az állományom alatt beadjam a felmondásomat és a felmondási idő is benne legyen.
Jól értelmeztem? :)

nonolet # 2018.01.16. 13:39

A munkavállaló bármikor beadhatja...

kovacsatis # 2018.01.16. 13:13

Üdvözletem!

Következő lenne a kérdésem! Jelenleg betegállományban vagyok(állami cégnél,Posta). Ez idő alatt beadhatom a felmondásomat(közös megegyezéssel),vagy ha letelik a betegállomány? Minden bizonnyal a felmondási időt le kell dolgoznom és valószínűsitem azt is,hogy mind a 30 napot. Ha betegállományba mennék az is beletartozik a 30 napba?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.16. 16:52

OFF
Kiválasztod a megfelelő témakört, pl. Polgári jog, és jobbra fent "új téma".
ON

Calamayca # 2017.12.16. 16:13

Kedves Mindenki!

Hol, hogyan tudok topicot nyitni?

Elnézést a témaidegen segítségkérésért, de nem találom a lehetőséget.

A segítséget előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.16. 10:25

Mert jogszabály megszüntette. Évekkel ezelőtt.