Táppénz alatti felmondás


Arachnid # 2017.11.14. 09:23

Tistelt Szakértő(k)!

Remélem jó helyre írok. Nekm az alábbi kéedéseim lennének:

  • Ha a táppénzes időszakokat a munkavállaló csak "lógásként" használja a munkavégzés elől, akkor egy idő után felmondhat-e a munkáltató?
  • Mennyire van megkötve a munkáltató keze ilyen esetben?
  • Az első keresőképes napon elküldhetik-e a dolgozót azonnali hatállyal pl. a hiányzások miatti nem mgfelelő magatartás, hozzáállás indokával?

A válaszokat előre is köszönöm

wers # 2015.06.04. 17:43

Egyszerre lehet több munkaviszonyod. Viszont egyszerre egy időben csak egy helyen tudsz dogozni (ez nem jogi kérdés).

mit jelent pontosan hogy keresőképtelen
hát... melyik része nem világos? Azért fizetnek táppénzt (betegszabadságot) mert beteg vagy, és a munkádat nem tudod elvégezni, amire a munkaszerződésed szól.

Otyo # 2015.06.04. 17:11

Ez mit jelent pontosan hogy keresőképtelen? Erre is tudnál válaszolni "A másik kérdésem, hogy ha lenne, másik munkahely közbe ott mikor tudnák kezdeni csak akkor, ha lejárt a felmondási idő."?

wers # 2015.06.04. 16:29

felmondási időt le kell dolgozni, időarányosan a szabit ki lehet venni, de vigyázat, csak évi 7 nappal rendelkezel te. Táppénz = keresőképtelenség, azaz akárhány munkaviszonyod van, keresőképtelen vagy.

Otyo # 2015.06.04. 15:09

Érdeklődni szeretnék, hogy szeretnék felmondani a munkahelyemen és nem szeretném a felmondási időt ledolgozni. Ha az idő arányosan kiadják a bent maradt szabadságot, és a maradék napon, ha táppénzen leszek, akkor is csak 30 nap a felmondási idő (7 hónap munkaviszony után). A másik kérdésem, hogy ha lenne, másik munkahely közbe ott mikor tudnák kezdeni csak akkor, ha lejárt a felmondási idő.
Köszönöm megtisztelő válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.02. 10:06

A felmondási idő a keresőképtelenség ideje alatt is telik. Viszont a táppénzre jogosultság a munkaviszony megszűnésével véget ér.

Moncsa75 # 2015.06.02. 08:15

Pár héttel ezelőtt beadtam a felmondásomat. Rendes 30 napos felmondással. Pár napja lebetegedtem, mivel a főnököm állandó "lelki terrorját" már nem bírtam tovább. Kérdésem az lenne, úgye ettől még nem tolódik el a felmondási időm. Úgy néz ki a fennmaradó kb másfél hétben már otthon maradok. Előre is köszönöm válaszukat

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.01. 09:28

Felmondani felmondhattok a táppénz alatt, de a felmondási idő csak a keresőképessége helyreállása (vagy egy év) után kezdődhet fel.
Ezért nem célszerű felmondani, mert az a tapasztalat, hogy ha a hosszú ideje táppénzen lévő munkavállalóval a keresőképtelenség ideje alatt közlik a felmondást, akkor az a keresőképtelenség nagyon hosszú lesz.

patent # 2015.06.01. 07:06

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen formában lehet megszüntetni az alább kőműves munkavállaló munkaviszonyát? Ahogy írtam kőművesről van szó, akinek még nincs egy éves a munkaviszonya nálunk. Amikor idejött dolgozni nem tudtuk, hogy cukorbeteg. Sajnos nagyon sok rosszulléte volt a betegsége miatt, ezért állványzatra, magas helyre fel sem mertük küldeni. A munkáját nem megfeleően végezte, a szakmai tudása is nagyon hiányos. Jelenleg több mint 2 hónapja táppénzen van. Nem tudja megmondani mikor tud jönni dolgozni. Nem szeretnénk tovább foglalkoztatni, ezért szeretnénk jogilag megfelelően a munkaviszonyát még most a táppénz alatt megszüntetni. Köszönöm!

cincinnatus # 2015.03.20. 13:12

A táppénz keresetpótló juttatás, azaz a betegség miatt kieső munkabért jogosult pótolni.

Akinek nincs munkaviszonya, nincs munkabére sem, így betegség esetén nincs mit pótolni.

Ezen indokolás alapján annak, akinek megszűnik a munkaviszonya -hiába beteg- a munkaviszony megszűnését követő naptól táppénz sem jár, azaz Ön sem jogosult ilyen jogcímen ellátásra.

liliom69 # 2015.03.19. 16:37

Szeretnék érdeklődni ,hogy milyen lehetőségem van,mivel 2015 február 2 án munkába álltam de sajnos beteg lettem ,és a betegségem alatt táppénzen vagyok még,felmondtak ,a papírjaimért kell mennem ,még próbaidőn voltam így a felmondás ,valószínű jogos de még kezelésekre kell járnom ,de nem tudom hogy ilyen esetben honnan kapok vagy kapok e egyáltalán táppénz,.Választ előre is nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.05. 10:00

De ha próbaidős esetleg, akkor indokolni sem kell.

ObudaFan # 2015.02.05. 09:30

keresképtelenség nem leht ok munkáltatói felmondásra, azonnali hatályú felmondásra meg még annyira sem.

Füge1 # 2015.02.05. 08:12

Tisztelt Cím!
A Munkanélküli Hivatal kiközvetített egy Kft.-hez, ahol időszaki, egyben normarendszer szerint üzemelnek. A szerződésem február végéig szól,- határozott időtartamú munkajogviszony keretében -, azonban ínhüvelygyulladás /megerőltetés/ miatt a mai naptól betegállományban vagyok. A kérdésem az, hogy felmondhat-e munkaadóm azonnali hatállyal, valamint a betegállomány a szerződés végéig tarthat-e?
Válaszukat köszönöm: Mészáros

Füge1 # 2015.02.05. 07:09

Tisztelt Cím!
A Munkanélküli Hivatal kiközvetített egy Kft.-hez, ahol időszaki, egyben normarendszer szerint üzemelnek. A szerződésem február végéig szól,- határozott időtartamú munkajogviszony keretében -, azonban ínhüvelygyulladás /megerőltetés/ miatt a mai naptól betegállományban vagyok. A kérdésem az, hogy felmondhat-e munkaadóm azonnali hatállyal, valamint a betegállomány a szerződés végéig tarthat-e?
Válaszukat köszönöm: Mészáros

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 06:56

Mt. 68. § (2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:
a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,

szunyi13 # 2012.08.28. 06:37

Tisztelt Fórumozó!
Kérdésem az lenne, h van egy munkavállalónk, aki aug. 8-tól járó beteg, kijárhat 9-16-ig, a betegszabi már lejárt, táppénzen van. Ma (08.28.)hozott csak be a párja betegpapírt és a munkájára a továbbiakban nincs szükség. Hogy tudunk neki felmondani és mikortól? előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2012.08.06. 11:26

Mt. 68. § (2) A munkáltató felmondása esetén a felmondási idő legkorábban az alábbiakban meghatározott tartam lejártát követő napon kezdődik:

  1. a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év,
ferrari # 2012.08.04. 15:44

Sziasztok!
Én az után érdeklődnék, hogy táppénz alatt a munkáltató felmondhat a mostani jogszabályok szerint. Ahogy olvastam a felmondási idő a táppénz alatt is elkezdődhet.
A kérdésem az lenne, hogy a táppénzen kívül ekkor is megjár a felmondási időre eső pénz? Ergo megkapnám a táppénzt és a felmondási időre jutó összeget?
köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.15. 11:50

Kiküldhetik postán is.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.05.15. 11:06

Ja, és úgy is, hogy nem megyek be?
Mikor bemegyek, elém rakják, hogy már 1 hete kirúgtak? Vagy hogy van ez?

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.05.15. 10:51

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2012.05.15. 10:37

Próbaidő alatt indoklás nélkül is bármikor elküldhetnek. Táppénz alatt is.

Infokero (törölt felhasználó) # 2012.05.15. 10:32

Sziasztok!

Próbaidő alatt betegszabin vagyok, összesen 1 hetet, tehát nem lógni akarok. A cégnél nem állnak túl fényesen a "dolgok". Most minden áron be akarnak hívni betegszabi alatt a céghez, valami hülyeségre hivatkozva -be kellene vinnem valamit, ami állítólag nem ér rá (hónap közepén?)-.
Vajon miért akarnak ennyire behívni? Ha bemegyek, mit tudnak tenni? Kirúgnak, mert bementem?
Mit tegyek?

ObudaFan # 2012.05.14. 11:30

Ki kell tölteni a felmondási időt, kivéve ha a munkáltató ettől eltekint. Ha a munkavállaló mond fel, a munkáltató nem köteles egy napra sem felmentést adni a felmondási időből.
A táppénz ideje alatt is telik a felmondási idő, de ez alatt az idő alatt a munkavállaló keresőképtelen, hiszen ezért van táppénzen, tehát fel sem merül, hogy máshol dolgozni tudna.