Úti baleset?


efi99 # 2018.08.07. 20:23

Kéztörésen mit kell bizonyítani?

drbjozsef # 2018.08.06. 15:16

gesztenye,

azért az, hogy "van balesetbiztosításom" (feltételezem, nem a TB járulékodra gondolsz, hanem valamilyen saját, fizetett külön biztosításra) és az, hogy baleset ért téged, alapesetben még nem biztosan jelenti azt, hogy járna neked bármilyen összeg is.
A balesetbiztosításokban elég sok megkötés, feltétetel, és kizárás van, nem vonatkozik egy olcsóbb biztosítás mindre a világon.

Az általad leírt esetre egy általános balesetbiztosítás elvileg vonatkozik, de pl. lehet, hogy a biztosító csak akkor térít, ha csináltál valami jegyzőkönyvet, fényképet, vagy bármit amivel bizonyítani tudod az eset körülményeit.

cincinnatus # 2018.08.06. 05:54

gesztenye77 2018.08.06. 06:08

Nem munkába menet a városban, megbotlottam egy aknatetőben, úgy elestem hogy eltöröt a kezem ( műteni kell) 1-2 hónap táppénz!
Kérdésem az lenne hogy van balesetbiztosításom, ez balesetnek számít e?
Köszönöm

Igen.

Lásd pl. a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló a 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtására kiadott 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelettel 1. § (2) bek. m)pontjában szereplő fogalommeghatározást.

Ennek értelmében balesetnek minősül az emberi szervezetet ért olyan egyszeri külső hatás, amely a sérült akaratától függetlenül, hirtelen vagy rövid idő alatt következik be, és sérülést, mérgezést, más (testi, lelki) egészségkárosodást vagy halált okoz.

(Ugyanakkor -mivel nem munkába menet történt- TB. szempontból nem minősül úti, üzemi balesetnek, ezért táppénzre az általános szabályok szerint jogosult.)

gesztenye77 # 2018.08.06. 04:08

Nem munkába menet a városban, megbotlottam egy aknatetőben, úgy elestem hogy eltöröt a kezem ( műteni kell) 1-2 hónap táppénz!
Kérdésem az lenne hogy van balesetbiztosításom, ez balesetnek számít e?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.11. 21:49

megbízásos szerződéssel 4-órás munkaviszonyban dolgozom.
Fából vaskarika.

Köszörűs # 2017.12.11. 21:01

Tisztelt fórumozók! 40-éves munkaviszonnyal nyugdíjas közalkalmazott vagyok. Szeptember 1-től megbízásos szerződéssel 4-órás munkaviszonyban dolgozom. Munkába menet baleset ért, jogosult vagyok-e táppénzre? Köszönettel: Cili

nonolet # 2017.12.07. 17:45

Igen.

- -

Kell hozzá a jegyzőkönyv, amit a munkáltató felvett.

Mert ugye felvette?!
Amikor szóltál neki a balesetről.

dóra123 # 2017.12.07. 16:56

Tisztelt Jogi Fórum!
Nyugdíjasként dolgozom egy takarító kft.-nél. December 5-én munkába menet elestem, jelentetettem a közvetlen főnökömnek. A munkát nem tudtam elvégezni, mert a lábammal el kellett mennem a sebészetre, ahol kiderült, hogy eltörött a bokám. Az orvosi leletben szerepel, hogy a munkahelyere történt utazás során törött el a bokám.
Azt szeretném megkérdezni Önöktől, hogy mint nyugdíjas munkavállalót megillet-e az munkahelyi, illetve úti baleset után járó 90 %-os táppénz.

Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Anikó

wers # 2017.10.14. 08:16

Pritor, itt csak találgatni lehet, tuti választ onnan kapnál, ahonnan a fizetésed kapod.
Azt gyanítom, hogy a bérszámfejtéskor még nem volt vége a vizsgálatnak, hogy ez mukahelyi baleset-e. ( :)))hiányzott a századik pecsét és aláírás) Így akkor a normál táppénzt kaptad, utána a különbözetet.

Szomorú örökös # 2017.10.14. 04:25

efi99

De hogy szerencsétlen munkáltatónak mi köze van hozzá, hogy valaki hazafelé eltaknyol a biciklivel, én továbbra sem értem.

Íme, itt a pontos válasz:

Üzeminek minősül az a baleset is, amelyet a biztosított munkába vagy onnan a lakására (szállására) menet közben szenved el (úti baleset).

Szomorú örökös # 2017.10.14. 02:55

efi99

De hogy szerencsétlen munkáltatónak mi köze van hozzá, hogy valaki hazafelé eltaknyol a biciklivel, én továbbra sem értem.

Ha valaki munkába menet, vagy munkából hazafelé balesetet szenved, az úti balesetnek számít táppénz szempontjából, én úgy tudom.

efi99 # 2017.10.13. 20:26

De hogy szerencsétlen munkáltatónak mi köze van hozzá, hogy valaki hazafelé eltaknyol a biciklivel, én továbbra sem értem.

pritor # 2017.10.13. 16:52

Bérrel fizettet idő 18 nap
Bérrwl nem fizetett idő 3 nap (akkkor nem fizették ki, csak msot ezek szerint)

pritor # 2017.10.13. 16:48

Ledolgozott 17 nap
Fizettet szabadsag 1 nap
Egyéb 3 nap (ami táppénz)

De szerintem ebből a honappol is belszamoltak azt a 7 napot és annyival kevesbb napom lesz szerintem

wers # 2017.10.13. 16:33

A bérpapítból kiderül, milyen jogcímen kaptad. Mennyi nap minkával töltött, mennyi táppénz. De fordult már elő, hogy dupla volt a kifizetés. Egy napra csak egy jogcímen lehet kifizetés.

pritor # 2017.10.13. 16:24

Megkaptam a fizetésem 10.09-én és én már 09.27 óta táppénzen vagyok 10.10-ig.
10.11-től elkezdtem dolgozni és ma kaptam olyan sms + Pénzt a cégtől közlemény ként közölve táppénz.
Összesen 10 napot voltam táppénzen!
A cégek fizetnek külön + pénzt fizetésen kivül ha ilyen balesti van?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.13. 16:08

Nem világos, hogy tulajdonképpen mi a kérdésed, de az könnyen előfordulhat, hogy táppénzként többet kap valaki, mintha dolgozott volna. Különösen igaz ez a baleseti táppénzre.

alfateam # 2017.10.13. 15:37

A IX. havi béred kaptad most október elején, (3.-án)?
A baleseted októberben volt?

pritor # 2017.10.13. 15:25

wers

Nem dupla mert alapból fizetés előtt mentem 3 nappal táppénz azt ugy is zsamoltak el és utanna meg + pénzt kültek munkahely fizetés után ugy megnevezve közleménynek munkabér helyett hogy táppénz
Akkor se jó?

wers # 2017.10.13. 15:03

Elrontották, ne költsd el a dupla kifizetést, és szólj nekik. Mindenki hibázhat.

pritor # 2017.10.13. 14:16

Szasztok!

Nem rég történt velem a munkahelyről elmenetelnél egy bicikli baleset, megsérült az arcom és a vállam , így nem tudtam dolgozni .Mivel munkahely legrövidebb uton mentem ,így munka uti balesetnek számit. Felvettük munkahelyen a jegyzőkönyvet és másfél hétig keresőképtlen voltam(táppénzen voltam ).
Csak azt furcsalom hogy Fizetésemet megkaptam közbe,táppénzen voltam és most kaptam még + táppénz pénzt, miutan leadtam 3-napra rá ez normalis?Nem a fizetésembe kéne lennni-e vagy ilyenkor még a cég külön fizet táppénzt fizetésen kivül ?

Vároma válaszotokat !
Köszönettel Pritor!

mokuskerek # 2017.06.21. 12:55

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

cincinnatus # 2017.06.21. 10:38

T. Kérdező!
T. Mókuskerék!

Tekintettel arra, hogy pártunk és kormányunk a jogbiztonság és a kiszámíythatóság követelményét figyelmen kívül hagyva a tb jogszabályokat -évek óta- évi legalább két alkalommal változtatja az Önök által hivatkozott számítási módszer 2017-ben már nem alkalmazható.

A hatályos szöveg itt található és ekként szól:

1997. évi LXXXIII. törvény 55. §(7)

A baleseti táppénz alapját a baleseti táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 naptári napi jövedelem alapján kell megállapítani azzal, hogy a jövedelmet legfeljebb a baleseti táppénzre való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő a 48/A. § (1) bekezdése szerint folyamatos.

A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén a baleseti táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.

(8) Ha a biztosított a (7) bekezdésben meghatározott időszakban nem rendelkezik 180 napi jövedelemmel, baleseti táppénz alapját a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelme alapján kell megállapítani.

(9) A baleseti táppénz összege azonos a (7) és (8) bekezdés alapján számított baleseti táppénz alapjának naptári napi összegével, úti baleset esetén annak 90%-ával.

Tekintettel arra, hogy 2017.01.01-től ha a csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj, a táppénz, illetve a baleseti táppénz kapcsán a kormányhivatal jár el első fokon, akkor a feladatok úgy oszlanak meg kormányhivatalon belül, hogy az elbírálási feladatokat a megyeszékhely járási (fővárosi kerületi) hivatala, ezen belül is annak családtámogatási és társadalombiztosítási főosztálya látja el, míg a folyósítási és jogorvoslati feladatokat főszabály szerint a fővárosi, illetve megyei kormányhivatal végzi, ezért
további kérdéseivel a kormányhivatal megyeszékhely szerinti járási hivatalának családtámogatási és társadalombiztosítási főosztályához
fordulhat.
Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaiért felelős központi hivatal, azaz Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság főigazgatójának (prof. Dr. Mészáros József) a barabas.annamaria@onyf.hu , (ONYF központi iratkezelés) e-mail címen, ahol készséggel állnak a járulékfizető biztosítottak rendelkezésére, illetve a tárgykör megjelölésével érdeklődhet a Kormányzati Ügyfélvonal 1818@1818.hu e-mail címén is.

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság 2017.01.01-től hatályos Szervezeti és Működési Szabályzatának 1.13. fejezete értelmében az ONYF Egészségbiztosítási Főosztályának feladatai közé tartozik az is, hogy az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival (táppénz, gyáp, csed, gyed, baleseti táppénz) kapcsolatban lakossági megkeresésre szakmai tájékoztatást adjon, illetve segítséget nyújtson az biztosítottaknak az igény érvényesítéséhez. Mindezek alapján kérdéseikkel bátran fordulhatnak közvetlenül az ONYF Egészségbiztosítási Főosztályához is.

Ügyféljogokról, hasznos tudnivalókról, illetve a személyes konzultáció kezdeményezésének lehetőségéről és módjáról -CSED, GYED, GYÁP, táppénz és baleseti táppénz igénylése esetén- az alábbi linkre kattintva olvashat:

http://staff.aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Ezen túlmenően lehetősége van személyes konzultációt is kezdeményezni.
Minta személyes konzultáció kezdeményezéséhez itt:
http://staff.aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásaival kapcsolatos panasz és fellebbezés mintákat itt talál:
http://staff.aktaforum.hu/…iewforum.php?f=22

mokuskerek # 2017.06.20. 17:40

A baleseti táppénz összege

Az összeget annál a munkáltatónál elért jövedelem alapján kell megállapítani ahol az üzemi baleset bekövetkezett, illetve ahol az üzemi balesetet szenvedett személy biztosítási jogviszonya fennáll.

A baleseti táppénz összege azonos a baleseti táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári hónapban végzett munkáért, tevékenységért kifizetett összeg 100%-ával, üzemi, úti baleset esetén annak 90%-ával.

A baleseti táppénz összegének kiszámításakor nem vehető figyelembe az átlagkereset, a távolléti díj, valamint az az időtartam, amelyre azt kifizették, valamint mindazon juttatás nem a végzett munkáért, tevékenységért került kifizetésre.

mokuskerek # 2017.06.20. 17:32
Ezt olvastam a neten. http://x
  • krtrtsek-8ya6fc0c.hu/index.php/baleseti-tappenz