Úti baleset?


loth # 2012.08.26. 16:21

A pénteki napon este a munkából hazafelé menet baleset ért, megsérült a térdem. Az eset a munkahelyről a lakóhelyemre vezető legrövidebb útvonalon történt, nem szándékosan okoztam stb. A balesetnek tanúja nem volt, mentőre nem volt szükség, egy ismerősömet hívtam segítségül, ő vitt haza végül kocsival. Ekkor még nem gondoltam, hogy komolyabb baja lesz, mivel korábban is volt már egy hasonló esetem, és akkor már rövid időn belül feldagadt a térdem. Bár fájni fájt, de rendben tudtam mozgatni, így az ügyeletre nem mentem el vele. Másnap reggelre viszont iszonyatosan feldagadt a térdem, nem tudtam behajlítani, így elvittek a balesetire, ahol megállapították hogy megrándult, felírtak gyógyszert stb. Mivel most még nagyon korlátozottan tudom behajlítani a térdem, egyelőre nem tudok eljutni a munkahelyemre. (másik városban van). A főnökömnek már jeleztem, hogy hétfőn valószínűleg nem tudok munkába állni.

Üzemi (úti) balesetnek számít az eset? Gondot jelenhetnek a következők:

  1. nem mentem azonnal orvoshoz, csak másnap, amikor a tünetek jelentkeztek?
  2. nincs tanúm, bár az ismerősöm igazolhatja, hogy nem az otthonomban történt az eset

Hétfőn "megyek" a háziorvoshoz, hogy megállapítsa, hogy jelenleg keresőképtelen vagyok-e. Ha üzemi balesetnek minősül az esetem, hogyan történik a baleseti táppénz intézése? A háziorvos az elmondásom alapján megjelöli a keresőképtelenség okaként az üzemi balesetet? Vagy ehhez már szükséges a baleseti jegyzőkönyv? Jegyzőkönyv még nem készült, hiszen nem a munkahelyen történt az eset. Ezt utólag (amikor visszatérek a munkahelyre) is lehetséges felvenni az ambulancia+a háziorvos által adott papírok alapján? Köszönöm a válaszokat!