Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 07:10

Lemondhatsz. Abban a pillanatban regisztrálnak. (Egyébként regisztrálni regisztrálnak így is, ha ragaszkodsz hozzá, csak nem illetnek meg a juttatások, kedvezmények.)

Ismeretlenség # 2016.06.02. 07:04

Akkor maradok lehetőségek és munka nélkül, szuper...ez Magyarország, megérte mostanáig dolgozni. Köszönöm a valaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 05:26

Nem joghézag. Szándékos.

Ismeretlenség # 2016.06.01. 21:28

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A segítségét szeretném kérni. Jelenleg önkormányzati képviselő vagyok, mellette volt főállású munkaviszonyom. A munkaviszonyom megszűnt és szerettem volna regisztráltatni magam álláskeresőként tanfolyamra való jelentkezés miatt. Amikor bent voltam a munkaügyi központban azt mondták hogy a képviselői tiszteletdíjam meghaladja a minimálbér 30%-át így nem regisztrálhatnak. Az érdekelne hogy ez mennyire helytálló ugyanis nem önálló tevékenységből származó "jövedelemről" van szó, de semmilyen "munka" nem áll mögötte melyet kiemel a fogalloztatási törvény hogy munkából fakadó tiszteletdíj nem haladhatja meg a 30%-ot.Regisztráltathatom magam vagy nem?Amennyiben nem regisztrálhatnak úgy egy joghézagot vélek felfedezni....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 20:47

Nem lehetne konkrétan elmondani, mi a problémád?

kick # 2016.06.01. 19:50

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azt szeretném megkérdezni, hogy rendőrökre vonatkozik-e a Munka Törvénykönyve maradéktalanul, vagy csak a HSZT? Igazából az érdekelne, hogy a 2012 évi I.tv. VIII.fejezet "Alapvető kötelezettségek" része vonatkozik-e a rendőrökre, vagy ezt a részt kiváltja-e a HSZT valamelyik szakasza?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

Zsolt27 # 2016.06.01. 17:22

youtube.com/watch?v=0X-qbQa7EU4

Zsolt27 # 2016.06.01. 17:21

A videó linkje lemaradt.

Zsolt27 # 2016.06.01. 17:19

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Szeretnék tájékoztatást kérni, hogy milyen esetekben tagadható meg a garantált bérminimum és helyette a minimálbér által elszámolt fizetés.

Édesanyám 1982-ben szerzett szakmunkás bizonyítványt 1402 szakszámú férfiszabó szakmában. Jelenleg egy varrodában autóülés huzatokat/fejtámlákat varnak, és jelenleg minimálbérre van bejelentve.

Kérdésem a következő lenne : ez a számú férfiszabó szakvizsga megfelelő lenne a garantált bérminimum által meghatározott fizetéshez?

A cégről elérhető egy nyilvános videó ahol elhangzik, hogy a munkáltató ezt a munkát betanított munkaként kezeli.. ez jogos?
Várom válaszát Tisztelettel.

a videó megtekinthető itt

cicuka78 # 2016.06.01. 09:31

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdésem lenne.
A cég ellen ahol a szülés előtt dolgoztam idén március 7-én elkezdődött a felszámolási eljárás. A felszámoló biztos azt mondta, hogy a GYED lejárta után jelentkezzek merthogy addig felmondási védettségem van.
Kérdésem az lenne, hogy a GYES alatt is él a felmondási védettség? Én ugyanis nem szeretnék visszamenni dolgozni a gyermek 3 éves koráig viszont sanszos, hogy utána sem mehetek vissza, mert vettek már fel a helyemre másik embert.

Válaszukat előre is köszönöm!

Nono2014 # 2016.06.01. 09:29

Sziasztok kérem segítsen valaki mi van akkor ha gyed extrán vagyok és közben kilépek akkor a gyed melett kaphatok munkanélkülit elmehetek munkanélkülire?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 05:15

A munkarend meghatározása, a munkaidő beosztása a munkáltató hatalmassága.

izsakig # 2016.06.01. 05:11

Üdv! Kérem, aki tud, segítsen!
Eddig 2 műszakban (8 órás délelőtt/délután) dolgoztunk, de most szeretnék bevezetni a 3 műszakot (délelőtt/délután/éjszaka), ami nagyon kedvezőtlen, egyeseknek mondhatni kivitelezhetetlen lenne az eddig megszokott életvitele miatt. Kérdésem, hogy a munkáltató kötelezhet-e a plusz műszakra; milyen módon támadhatjuk meg, mire hivatkozva tehetünk ellene?
Köszönöm

Dr.Attika # 2016.05.31. 14:08

Ja, hogy állami támogatás munkáltatói résszel. Azt nem írta. Így 5 év.

Pocakmarci # 2016.05.31. 12:31

Köszönöm a válaszokat!
Ebben az esetben nem 5 év az elévülés?
A kölcsönszerződés szerint a nem szabályozott kérdések tekintetében a 12/2001 (I.31.) kormányrendelet az irányadó. Nem tudom, hogy ez mit jelenthet.

Dr.Attika # 2016.05.31. 12:17

Munkajogi igény fő szabály szerint 3 év elteltével évül el. Ez odatartozik. A bíróság ezt hivatalból köteles figyelembe venni.
A munkáltató búcsút inthet a kölcsönre.

ObudaFan # 2016.05.31. 12:11

Ha a munkaviszony körében keletkezett a tartozás, akkor szerintem elévült a 3 éves munkajogi elévülési idére tekintettel.

Pocakmarci # 2016.05.31. 12:06

Kedves Fórumozók!
A következő eset történt, nem tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak, kérlek, ha van tapasztalatok ilyen helyzetben, osszátok meg velem.
A munkáltatómmal közel 4 éve szűnt meg a munkaviszonyom rendes felmondással. Végkielégítést kaptam, megszűnt közöttünk a kapcsolat. Most kaptam egy levelet, miszerint van egy nagyobb tartozásom a munkáltatóm felé lakáskölcsönből.
Én biztos voltam benne, hogy ezt a tartozást levonták, amikor megtörtént az elszámolás a munkaviszony megszűnésekor. De úgy tűnik, hogy mégsem. Elvileg a munkáltatónak kellett volna levonnia. A munkáltatói szerződés, a kölcsönszerződés és a felmondás sem rendelkezik erről az esetről.
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2016.05.30. 11:26

Lehetsz, de erről csak a közgyűlés dönthet.

spacemeszi # 2016.05.29. 19:21

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelenleg egy nonprofit ifjúsági egyesület vezetőjeként tevékenykedem. A napokban a következő felvetésbe ütköztem, mint egyesületi vezető a szervezeten belül lehetek-e alkalmazásban, ha igen hol van ez szabályozva, hogy milyen feltételekkel. Az alapszabályunk nem tér ki ilyen eshetőségre a Ptk.-ban nem igazán találtam semmit.

Köszönettel: István

Mike31 # 2016.05.27. 11:16

Jaj es meg annyi kimaradt ha vissza menoleg a februari 2 napot nem igazolom azonali hatalyal felmond ez jogos igy visszamenoleg? Koszonom a valaszt

Mike31 # 2016.05.27. 10:47

Jaj es meg annyi kimaradt ha vissza menoleg a februari 2 napot nem igazolom azonali hatalyal felmond ez jogos igy visszamenoleg? Koszonom a valaszt

Mike31 # 2016.05.27. 10:43

Tisutelettel az lenne a kerdesem hogy 2016.02.22-02.28 ig voltam tapenzen a munkaltatom elhagyta a papirt vagy nem talajak ez most derult ki 2016.05.25 en mekert hozzak az orvosomtol masolatot mondtam persze erre az orvosomnal vmi hoba volt mert onala a gepen 02.25 en mar keresokepes voltam teszem hozza ezt a aszisztense rontotta el ali tagad mindent es most a munkaltattom vissza menoleg 02.25-26 ra igazolast szeretne tollem kerdezem en ha akkor mikor 29 en megkeztem a munkat hogy alhattam munkaba es igy tovabb valaszat előre is koszonomt

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.27. 09:50

Ezt ne tőlünk kérdezd, hanem a jelenlegi és a reménybeli munkáltatódtól.

kőkuti # 2016.05.27. 07:12

Tisztel Fórumozók!
Azt szeretném kérdezni, hogy a fizetés nélküli szabadság ideje alatt áthelyezéssel lehet-e munkahelyet változtatni? Ha közszférából mennék át közszférába.
Köszönöm a válaszokat