Munkajogi kérdések.


regregreg # 2015.05.09. 05:31

Sziasztok!

Szeretnék felmondani a munkahelyemen, a felmondási idővel kapcsolatosan azonban a munkaszerződésemben csak ennyi szerepel: "A felmondási idő legalább 30 nap, az egy évet azonban nem haladhatja meg." Tehát nincs konkrét napszám megadva és a cégnek nincs kollektív szerződése sem.

Az a kérdésem, hogy megteheti-e a munkáltatóm, hogy a kötelező minimum 30 napnál többre kötelez engem ez alapján? Vagy a 30 nap után kénytelen elengedni?

Dave0502 # 2015.05.08. 09:28

Tisztelt Szakértők,

2015.03.23.-a óta dolgozok egy cégnél, ahol a belépésem óta nem kaptam munkaköri leírást.Mivel nem kaptam normális betanítást sem,ezért nehezen tudom ellátni a feladatiamat,ebből adódóan mivel 3 hónapos próbaidő alatt állok, határozatlan idejű szerződéssel,viszont úgy érzem, hogy nem fogják meghosszabbítani.
Kérdésem,hogy ha nem kaptam munkaköri leírást belépésem óta azaz 2015.03.23. és elbocsátanak, megtámadhatom munkaügyi bíróságon, hogy mi alapján bocsátottak el, mivel nem kaptam munkaköri leírást?
Egyáltalán a munkaköri leírást a belépésem napján alá kell írnom vagy át kell adnia a munkáltatómnak részemre?

Köszönöm

Kisjoe # 2015.05.07. 00:35

Tisztelt Szakértők! Én egy multi cégnél dolgozom immár 21 éve!

A kérdésem a következő lenne:

Én egy magasabb beosztású dolgozó voltam a cégnél,úgynevezett operátor "A"/sori összeszerelő/
Pályázat kiírását"megnyertem"e cégnél a raktárba.Ott az én béremnél volt alacsonyabb és magasabb besorolás.Mivel ÉN kértem magam e munkaterületre így a meglévő béremnél az alacsonyabb besorolást kaptam meg amit csak a helyi művezető intézett még pedig olyan címszóval,hogy "NE LEGYEN BÉRFESZÜLTSÉG"a dolgozók között.
Na ez mellett nem tudok és nem is akarok elmenni mert JOGTALANNAK ítélem.

Maradok tisztelettel és várom mielőbbi válaszukat.

Ui.:Nem emlékszem,hogy aláírtam volna egy ilyen/JOGTALAN/papírt amiben lemondok a magasabb béremről.

Kisjoe # 2015.05.06. 23:55

Tisztelt Szakértők! Én egy multi cégnél dolgozom immár 21 éve!

A kérdésem a következő lenne:

Én egy magasabb beosztású dolgozó voltam a cégnél,úgynevezett operátor "A"/sori összeszerelő/
Pályázat kiírását"megnyertem"e cégnél a raktárba.Ott az én béremnél volt alacsonyabb és magasabb besorolás.Mivel ÉN kértem magam e munkaterületre így a meglévő béremnél az alacsonyabb besorolást kaptam meg amit csak a helyi művezető intézett még pedig olyan címszóval,hogy "NE LEGYEN BÉRFESZÜLTSÉG"a dolgozók között.
Na ez mellett nem tudok és nem is akarok elmenni mert JOGTALANNAK ítélem.

Maradok tisztelettel és várom mielőbbi válaszukat.

Ui.:Nem emlékszem,hogy aláírtam volna egy ilyen/JOGTALAN/papírt amiben lemondok a magasabb béremről.

wers # 2015.05.06. 05:58

Nem biztos, hogy jól megértetted
akkor sem nem szandekozni gyesen maradni
Bolond lenne nem gyesen maradni, megteheti. Mellette pedig bárhol vállalhat munkát, anélkül, hogy a jelenlegi munkaviszonya megszűnne.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.05. 17:10

Szerintem magad változtattad meg a szándékot, és mégsem szüntetted meg a fizetés nélküli szabadságot. Ez ugyanis a te egyoldalú hatalmasságod.

kovacskrisztina82 # 2015.05.05. 16:24

ezzel tisztaban vagyok. Es azzal is - mint kisgyermekes anyuka - szinte semmilyen vedettsegem nincs.
De nem ugy szol a torveny, hogyha van hely (tudasomnak, kepesitesemnek megfelelo) es en jelzem, hogy szeretnek visszaterni, akkor vissza kell hogy vegyenek?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.05. 13:38

Megtehették volna, hogy nem is szólnak, hanem ahogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságot, azonnal felmondanak. Az jobb lett volna? Ha igen, akkor semmi gond, ez a lehetőség bármikor nyitva áll előtted.

Kicsit jogászibb módon: a munkaerő-gazdálkodás a munkáltató joga, abba sem a munkavállaló, sem bíróság nem beszélhet bele.

kovacskrisztina82 # 2015.05.05. 11:23

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdéssel fordulnék Önnökhöz:

2006.08.28.a óta dolgozok jelenlegi munkahelyemen. 2011.02.01.-én eljöttem tgyás-ra az első kislányommal, majd 2013.05.01.-én megszületett a második gyermekem.
2014 decemberében már jeleztem, hogy 2015.05.01.-én lejár a gyed-em és szeretnék visszatérni. A szándékomat 2015.03.26.-án jeleztem újra, ekkor már írásban is. A jelzésem után egy kolléganőm felmondott, aki ugyanabban a beosztásban dolgozott. Úgy gondoltam, hogy így vissza tudok térni. Április 30.-án a hr-es és a fiókvezető közölte, hogy vagy maradok gyes-en vagy elkészítették a közös megegyezést, ami alapján 07.31.-ig letöltöm a szabadságomat és a felmondási időt + kapok 4 havi bért.
Nem írtam alá, gondolkodási időt kértem.
Úgy gondolom nem volt korrekt a bank rèszéről, hogy nem vettek vissza az üres helyre. Azzal takaróztak, hogy nekik azonnal kellett ember, mert nyakukon az adósmentès stb...
Törvènyes ez az eljárás?

Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.05. 09:05

Úgy érti, ha a munkavállaló mond fel, akkor fel kell-e menteni a munkavégzés alól a felmondási idő egészére vagy egy részére.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.05. 06:19

§§§ Kedves Fórumozók ! §§§:::::: A következő kérdésemre szeretnék választ,mert nem tiszta,főleg azért mert sokan mást mondanak....!!!:::::: Ismerősöm egy nagy Élelmiszer Áruházban dolgozik,eladóként.pénztárosként! Kérdésem a következő :..... Ha NYUGDÍJBA MEGY,MINT SIMA MEZEI DOLGOZÓ,AKKOR A VÁLLALT KÖTELES E RÉSZÉRE FELMENTÉST ADNI,VAGY NEM ÉS EGYIK NAP DOLGOZIK A MÁSIK NAP MÁR NYUGDÍJBA MEGY ?! ::::::.....Az ismerősöm 11-éve dolgozik a kereskedelmi cégnél és idáig senki nem kapott felmentést a nyugdíjba menetele előtt ! Köszönöm a választ !

Kisjoe # 2015.05.04. 18:44

Tisztelt Szakértők! Én egy multi cégnél dolgozom immár 21 éve!

A kérdésem a következő lenne:

Én egy magasabb beosztású dolgozó voltam a cégnél,úgynevezett operátor "A"/sori összeszerelő/
Pályázat kiírását"megnyertem"e cégnél a raktárba.Ott az én béremnél volt alacsonyabb és magasabb besorolás.Mivel ÉN kértem magam e munkaterületre így a meglévő béremnél az alacsonyabb besorolást kaptam meg amit csak a helyi művezető intézett még pedig olyan címszóval,hogy "NE LEGYEN BÉRFESZÜLTSÉG"a dolgozók között.
Na ez mellett nem tudok és nem is akarok elmenni mert JOGTALANNAK ítélem.

Maradok tisztelettel és várom mielőbbi válaszukat.

Ui.:Nem emlékszem,hogy aláírtam volna egy ilyen/JOGTALAN/papírt amiben lemondok a magasabb béremről.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.04. 10:50

§§§ Kedves Fórumozók ! §§§:::::: A következő kérdésemre szeretnék választ,mert nem tiszta,főleg azért mert sokan mást mondanak....!!!:::::: Ismerősöm egy nagy Élelmiszer Áruházban dolgozik,eladóként.pénztárosként! Kérdésem a következő :..... Ha NYUGDÍJBA MEGY,MINT SIMA MEZEI DOLGOZÓ,AKKOR A VÁLLALT KÖTELES E RÉSZÉRE FELMENTÉST ADNI,VAGY NEM ÉS EGYIK NAP DOLGOZIK A MÁSIK NAP MÁR NYUGDÍJBA MEGY ?! ::::::.....Az ismerősöm 11-éve dolgozik a kereskedelmi cégnél és idáig senki nem kapott felmentést a nyugdíjba menetele előtt ! Köszönöm a választ !

zotya60 # 2015.05.04. 10:15

Üdv mindenkinek, kérdés: ha a munkaszerződésben az van, hogy a munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás tartalma évente 66 munkanap lehet akkor ezt hogyan kell számolni? ha egy nap mondjuk 1 órát dolgozom a munkakörömben és egyébként más feladatot kapok akkor az a nap hova számít? ezt egyébként tényleg betartják munkahelyeken? A komoly válaszokat előre is köszi.

pandas # 2015.05.04. 10:05

Tisztelt Szakértők!

Próbaidős vagyok/voltam egy könyvelő irodában. 05.04-én bementem dolgozni 7-re (ekkor kezdődik a munkaidő). Elkéredzkedtem orvoshoz, mivel be van gyulladva a szemem. 8:10 perckor már a melóhelyen voltam. Mondtam főnöknek fertőző szemgyulladás, kaptam rá cseppet. Feldobtam a labdát neki, hogy mi legyen. Mondtam nem akarok táppénzre menni. Gondoltam ő döntse el, hogy így éves zárásban fertőzzek le pár embert, vagy menjek táppénzre, esetleg szabira. Hát ő elkapta a labdát, és megszüntette a munkaviszonyomat! Ilyenkor lehet vmit tenni? Vagy ez a MAGYAR (T)REND??? Megjegyzem 04.30-ával akarta megszüntetni a munkaviszonyomat 05.04—én. Hát ez a magyar valóság! A családbarát munkahelyek.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Mindenkinek szép Napot kívánok!
Andi

capisca # 2015.05.04. 09:27

áthelyeznek minket egy másik gyárba

Ez egy másik cég vagy az amelyiknél eddig is dolgoztatok?

bejani # 2015.05.04. 07:38

Tisztelt Szerkesztők!

Következő a problémánk:
Gyártósorunk jelenlegi cégnél megszűnik. A tulaj nem akar minket elküldeni a végkielégítések miatt (10-20 év munkaviszonyokról van szó), ezért jogutódlással áthelyeznek minket egy másik gyárba .
A munkarendben változtatások lesznek, ez sokunknak nem tetszik, nem szeretnénk az új helyen dolgozni.
Van-e valami lehetőség, hogy úgy búcsúzzunk el a munkáltatótól, hogy a végkielégítést megkaphassuk?
Ha nincs, akkor nekünk, mint munkavállaló be kell adnunk a felmondásunkat, hogy elmehessünk?

Várjuk válaszukat, előre is köszönjük!

balintos66 # 2015.05.03. 14:30

Üdv.!
A kérdésem az lenne hogy mit tehetek vagy mit kell,mit lehet tennem?:
A munkáltatóm csütörtökön(2015.04.30.) közölte velem szóban hogy hétfőtől(2015.05.04)átrak a másik műszakba.Én közöltem vele hogy nem tudom vállalni,ő erre ennyit közölt velem hogy ha nem megyek be dolgozni az ő által kijelölt időben igazolatlan napot ír be.
Nem érdekelte hogy miért nem tudok bemenni,csak azt közölte velem hogy 4 nappal előtte bejelentette,tehát jogosan jár el velem szemben.Én utána néztem és a MTK-ben az van írva hogy 7nappal előre és írásban kell megadni hogy melyik műszakban mikor kell munkába állnom.
A válaszokat előre is köszönöm.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2015.05.03. 14:00

§§§ Kedves Fórumozók ! §§§:::::: A következő kérdésemre szeretnék választ,mert nem tiszta,főleg azért mert sokan mást mondanak....!!!:::::: Ismerősöm egy nagy Élelmiszer Áruházban dolgozik,eladóként.pénztárosként! Kérdésem a következő :..... Ha NYUGDÍJBA MEGY,MINT SIMA MEZEI DOLGOZÓ,AKKOR A VÁLLALT KÖTELES E RÉSZÉRE FELMENTÉST ADNI,VAGY NEM ÉS EGYIK NAP DOLGOZIK A MÁSIK NAP MÁR NYUGDÍJBA MEGY ?! ::::::.....Az ismerősöm 11-éve dolgozik a kereskedelmi cégnél és idáig senki nem kapott felmentést a nyugdíjba menetele előtt ! Köszönöm a választ !

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.02. 18:38

Emiatt nem mondhat fel. (Ha meg mégis felmondana és ez lenne az indok, akkor meg munkaügyi pert kell vele szemben indítani.)

rita0426 # 2015.05.02. 18:32

Köszönöm a választ!akkor nem kerheti a mostani munkáltatom a régit szamon hogy mi ez a levonás?!azt tudom hogy vonia kell de mivel mar a fizum felét vonják ezert csak sorba tudjak állitani.Meg anyi kérdésem lenne ,hogy e miatt fel mondhatnak e nekem?


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

gerbera317 # 2015.05.02. 17:45

A letiltás foganatosítására kötelezett munkáltató nem kérdőjelezheti meg a végrehajtó intézkedését, hanem kérdés nélkül és haladéktalanul köteles eleget tenni a letiltás-rendelvényben foglaltaknak. Meg ne próbálja, különben a le nem vont összeg erejéig készfizető kezesként fog felelni a végrehajtást kérőnek.

rita0426 # 2015.05.02. 17:10

T.Fórumozók!Az lenne a kérdésem hogy a 6 évvel ezelőtti munkaltatom a vegrehajtón keresztűl fizetés letiltást küldött a mostani munkaltatomnak.a kérdésem az lenne,hogy a mostani munkaltatom le kerdezheti e a regi cégemet illetve a vegrehajtot hogy mi ez a letiltás?Aletilto papíron az szerepel ,hogy egyéb pénz követelés.Válaszokat előre köszönöm.


Segitséget szeretnék kérni abban hogy az egyik tartozásunk ami a férjem nevén van az már birosági végrehajtás alá került amit nem értek az az ha vo

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.26. 08:38

Pedig okosabb lenne elfogadni.
Ez még csak nem is speciális munkajogi szabály, hanem általános kötelmi jogi: ha a felek a hatályos szerződés valamely feltételétől egyező akarattal eltérnek, az a szerződés módosítása.
Ami a kérdésben speciálisan munkajogi kérdés, hogy módosítható-e a munkaszerződés a felmondási idő alatt. Igen. Továbbá kérdés lehet, hogy pont a felmondási idő hosszát is lehet-e módosítani a felmondási idő alatt. Igen.

wers # 2015.04.25. 14:06

Ha valaki, én csak tudom :)