Kovács Béla! Miért nem ad egyértelmű választ a feltett kérdésre? Ha nekem is a kis ujjamban lenne a munkajog ismerete, nem kérdeztem volna, és nem kaptam volna ilyen cinikus választ. Nem lettem okosabb a válaszától!
Munkajogi kérdések.
Közös megegyezéssel - micsoda meglepetés - a felek közösen szüntethetik meg a munkaviszonyt, és - nézz oda - olyan feltételekkel, amilyenekben megegyeznek.
A felszámoló - megszüntetheti-e a munkaviszonyomat közös megegyezéssel? Nekem az lenne jó, ha nem rendes felmondás lenne, mert akkor nem kellene letölteni a felmondási időt. De közös megegyezés esetén jár-e nekem a végkielégítés, felmentési időre járó bér és a szabadság megváltás?
rejtély ez sokunknak... de maga a normaidő, mint olyan manapság még használatos egyáltalán? mert a Mt. teljesítménybérezés feltételeit szabályozza. azt szeretném megtudni, hogy a normaidővel kapcsolatban hol tudnék komolyabban informálódni.
Azt gondolná az ember, hogy ha azt állítod, hogy téged - a szerződésedtől eltérően - normaidő szerint fizetnek, akkor csak tudod, mi az.
(Egyébként normaidő az, hogy egy bizonyos feladatot, műveletet szokásosan mennyi idő alatt kell megcsinálni. De hogy ez az alapján hogyan lehet bért elszámolni, az nekem rejtély.)
Üdvözletem!
Itt is tanácsot szeretnék kérni hozzáértőktől!
06.15-én délután (ez múlt vasárnap) a volt társam/főnökasszonyom (együtt indítottunk vállalkozást, ő a nevét adta, én a szakmai tudásomat és a pénzemet) megszüntette a munkaviszonyom. Eleve ahhoz rendőri segítséget kellett kérnem, hogy sértetlenül el tudjak jönni a műhelyből, mert a nevelőapja fenyegetett, meg akart ütni több alkalommal is, a rendőrök jelenlétében IS!
Ez a dolog már eredményezett egy feljelentést... a problémám összetett.
1: az ott lévő szerszámokat, gépeket, anyagokat mind-mind én vettem a saját örökségemből, de ugye az elszámolás miatt a cég nevére.. van-e bármiféle jogi lehetőség arra, hogy ezeket sürgősen visszakapjam? nélkülük nem tudok dolgozni, és ismételten közel 500e ft-ot nem tudok kifizetni a pótlásukra.
2: a mai napon kaptam meg LEVÉLBEN a rendkívüli felmondásomat egy jegyzőkönyv kíséretében, miszerint 16-án ő megpróbálta átadni nekem először a rendes, majd a rendkívüli felmondásomat SZEMÉLYESEN! A gond annyi, hogy 70km-re voltunk egymástól, valamint sem akkor, sem azóta nem hajlandó kommunikálni velem, tehát ott és akkor nem is lehetett szó semmilyen irat átvételéről. Több tanú bizonyítja, hogy itthon voltam, illetve vasárnap délután óta a műhely közelében (még csak abban a városban sem) jártam.
Az indoklásban szerepel még egy mondat, ami számomra kimeríti a hamis vád fogalmát : "a cég hivatalos papírjainak eltulajdonítása". 15-én két rendőr kíséretében jöttem el a műhelyből, akik láthatták, hogy SEMMIT, még a munkaruhámat sem hoztam el a műhelyből!
- Tehát itt a kérdésem a következő
- érdemes, valamint lehetséges-e a felmondásban szereplő mondat miatt hamis vád miatt feljelentést tenni a főnökasszony ellen, illetve
- érdemes-e a jegyzőkönyvön szereplő két tanú ellen hamis tanúzásért szintén feljelentést tenni (az egyik tanú az utódom, a másik egy barátja)
Elképesztő lejárató hadjáratot folytat ellenem, hogy a műhelybe fektetett pénzemet, munkámat ne kelljen semmilyen módon kifizetnie felém... lenne más megoldás, de az nem törvényes, így maradok ezen az úton...
a válaszokat előre is köszönöm!
Ezt szeretném én is megtudni, gondoltam ez a fórum talán előrébb visz ebben. Mi az, hogy NORMAIDŐ, hogyan lehet ezt értelmezni, alkalmazni ilyesmi. A konkrét kérdésem erre vonatkozott volna, és amennyiben valakit hozzá tudna szólni kérem tegye megy, biztosan hasznos lesz ez másoknak is (szakmunkások körében)
Köszönettel várom a hozzászólásokat.
Az mi?
Tiszteletem Mindenkinek!
A problémám hosszú és bonyolult, ezért a részletes taglalását mellőzném.
A konkrét kérdésem az lenne, hogy mi a véleményük, mit tudnak, mit szólnak a NORMAIDŐ alkalmazásáról.
A Mt. teljesítménybérezést szabályoz. A munkaszerződésben időbéres alapbérrel főmunkaidős foglalkoztatás van kikötve. Ezzel szemben a valóságban normaidő történik.
Ma a fogalom, hogy normaidő, egyáltalán hol található?
Nagyon fontos kérdés ez, tisztelettel várom a hozzáértő szakértők válaszát!
Köszönöm. Kár érte. Sajnos az elmúlt 3 hónapban nem tudtam volna érvényesíteni se, hogy ne késsek vele, mivel: a székhelyén 3 éve nem megtalálható (helyileg nem itt dolgoztam), a Munkaügyi Felügyelőség nem találta ott, a volt kuratóriumi elnöke nem vette át hivatkozva a vezetőscserére.
Ildikó, azzal már elkéstél.
„Kérdésem az lenne hogy a táppénzes papírjaimat így hova adjam le. ”
Sehova. Megszűnt a munkaviszony, nem vagy jogosult a táppénzre.
Üdv Mindenkinek!
A kérdésem a következő:
Február végén felmondott nekem a munkáltatóm, a próbaidő utolsó napján. Azóta se kaptam meg a béremet, a kilépő papírjaimat. Mivel azóta vezetőcsere történt, gondoltam, újra megküldöm az elmaradásokat tértivevénnyel.
Az említett két elmaradás mellett feltüntethetem-e azon követelésemet, hogy a próbaidő alatti felmondás jogellenes volt azáltal, hogy
1. nevében nem azonnali hatályú felmondás elnevezés volt,
2.a munkáltató mint megbízó volt megjelölve,
3. én mint munkáltató és mint munkavállaló voltam megjelölve.
Mivel úgy vélem, ezek miatt a felmondás nem megfelelő, igényt tartanék a 30 napos felmondási időre és bérre.
Megállja ez a követelésem a helyét?
Üdvözlök Mindenkit!
Nemzetközi kamionsofőrként dolgozok.
Szeretném kérdezni, hogy 06.02 től 06.20 ig betegállományban vagyok. Ebből kifolyólag a munkáltatóm 06.03 án azonnali hatállyal felmondott,már kiküldte a kilépő papírjaimat is. Munkaügyi Bírósághoz fordulok.
Kérdésem az lenne hogy a táppénzes papírjaimat így hova adjam le. A volt munkáltatóm nem kifizető hely.
Tisztelettel és köszönettel Judit
Szép napot Mindenkinek.
Kedves Johnny!
A helyzet morálisan elitélendő, de jogilag nem tudsz tenni semmit.
Beszállítot szabadon lehet megválasztani, ha felmondja miattad a szerződést az az ő dolga.
Meg is kaptad mindkettőt.
Johnny821113
Nem fair. Csak jogi úton nem tudsz mit tenni.
Két válasz is van: egy hivatalos és egy igaz. Melyiket kéred?
Tisztelt Fórumozók!
2014. május 14-e óta rendelkezem bejelentett munkahellyel. Pályakezdőként elrettentő dolgok történtek velem az elmúlt 1 hónapban.
Recepciósként dolgozom, a munkaszerződésemben bruttó 679Ft-os órabér, illetve teljes munkaidő van megállapítva.
A hotel állandó ügyeletet igényel, aminek 4-en teszünk eleget, egyikünk csupán 20 órás munkaviszonyban áll.
A gyakorlatban mindegyikünk 12 órában dolgozik, eszerint vezetjük a jelenléti ívet is, azonban hónap végén a főnökünk elviszi azt és egy teljesen újat kreál, amit úgy tölt ki, hogy éjszakára saját magát, illetve a lányait írja be, minket csupán nappalra, ezáltal elkerüli az éjszakai pótlék fizetését.
Az elmúlt napokban kötelezett, hogy írjam alá a módosított jelenlétit, ami nagyjából úgy nézett ki, hogy 7 nap, 12 órában dolgoztam, illetve a feltüntetett munkabérem is több volt, mint amit kézhez kaptam június 10-én egy borítékban. Szeretnék tanácsot kérni, mit tehetnék, hogy kifizesse a bért, ami megillet. Úgy döntöttem, hogy a napokban felmondok, amihez csatolom az eredeti jelenléti ívek fénymásolatát.
Köszönettel:
S.Szandra
- ha orvosilag indokolt
- amikor akarod
- persze (arra gondolsz, hogy úgysem fogsz dolgozni, de legalább a pénz legyen meg?)
Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni:
2011.07.03-án született meg a kislányom, akivel 2014. július 3- ig GYES- en vagyok, nem dolgozom. Határozatlan idejű munkaszerződésem van, ami jelenleg napi hat órás, mert a kislányom két hónapig bölcsibe járt, mellette hat órában dolgoztam. Mivel közeleg a visszatérés napja, a napokban kell aláírnom a napi nyolc órás szerződést.Miután kislányomat ki kellett vennem a bölcsiből, mert nem szerette, ugyanúgy hat órás maradt a szerződésem. Közben kiderült,hogy 5. hetes várandós vagyok. Nem szeretnék munkába állni, mert az előző terhességem is problémás volt. Megoldható,hogy július 4- től terhestáppénzre jöjjek? Mikor kell bejelentenem a munkáltatóm felé a várandósságot?Aláírhatom a nyolc órás szerződést?
Segítségét előre is nagyon köszönöm!
Tisztelt Fórumozók!Szakmai gyakorlatosnál a minimálbér 15%-át fizetik,(15.225.-Ft/hét)mivel több mint 6 hétig tart a gyakorlat.Ebből kell vonni adót és járulékot?Köszönöm előre is a válaszokat!
msanyi83
Azt, hogy nem megfelelően voltál bejelentve, jelezd a NAV felé. Egyebekben a hátránya az, hogy a teljes felmondási időt le kell dolgozni.
Szerintem nincs olyan szabály, ami alapján a jelenlegi munkáltatódnak kötelessége lenne ilyen igazolást kiadni.
Üdvözlet!
A következőkkel kapcsolatban kérném tanácsotokat:
Munkaviszonyom megszűnt,munkaszerződésemben versenytilalmi megállapodás is volt, tételesen felsorolva azon munkáltatói tevékenységi köröket,melyek konkurenciának minősülnek.Az új munkáltatóm profilja egyértelműen nem tartozik bele egyik felsorolt tevékenységi körbe sem.A régi munkáltatóm ragaszkodik ahhoz, hogy szerezzek be az új munkáltatótól olyan igazolást,mely a tevékenységi köreiről szól.Véleményem szerint ez az információ mind az új munkáltató honlapjáról,mind a cégtárból vagy ezer másik helyről beszerezhető.Nem találtam törvényi előírást arra vonatkozóan,hogy a versenytilalmi megállapodás megvalósulását melyik félnek kell igazolni és milyen formában.Szerintetek jogosan kérik tőlem a fent leírt igazolást?
Segítségeteket előre is köszönöm!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02