végkielégítés és felmondás


Zoller # 2016.04.27. 19:51

Tisztelt Szakértő!

Több, mint 20 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Szeretnék eljönni a cégtől, de nem nagyon szeretnék végkielégítés nélkül eljönni.

A kérdés az, lehet-e hivatkozási alap azonnali munkavállalói felmondásra az, hogy nem emel a cég évek óta fizetést arra való hivatkozással, hogy jól keresek, illetve a munkáltató szerint az alapbérem eléri a kollektív szerződésben szereplő munkaköri kategóriára vonatkozó maximumot, ami egyébként nem fedi a valóságot.
A kollégáim ugyanezen munkakörben kaptak emelést. Szóba jöhet esetleg a diszkrimináció, mint felmondási ok?

Köszönöm a választ előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.18. 16:59

Na, mit mondtam?

Immaculata # 2016.04.18. 15:50

Aláírjam, vagy ne a munkaköri átvételét visszamenőleg?

Alá. Szükséged van rá. Aztán módosíttasd a jelenlegi szerint.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.18. 14:09

Ne keseredj el, biztos lesz, aki érti.

Csattogoslepke # 2016.04.18. 13:33

Kedves Kovács Béla Sándor, akkor engedelmeddel leegyszerűsítem:
Nincs munkakörim de a szerződést is csak most kaptam meg, holott fél éve dolgozom. A szerződés a korábbi munkakörömről szól, de azóta már más a feladatom, viszont ezt írásba még nem adták.
Aláírjam, vagy ne a munkaköri átvételét visszamenőleg?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.18. 13:17

A nickedet értem. A többit nem.

Csattogoslepke # 2016.04.18. 11:45

Tisztelt Szakértők!
Az alábbi probléma kapcsán kérek segítséget:
2013-ban kezdtem meg munkámat jelenlegi munkahelyemen, majd ezt tavaly augusztusban közös megegyezéssel megszüntettük. Alig a felmondási idő lejárta előtt, -melyet nem kellett letöltenem- az új vezető visszahívott dolgozni. Néhány hónap megbízásos jogviszony után dec. 1-el újra állományba vett, lejelentett. Munkaszerződést nem kaptam, kérésem ellenér sem. A feladatomat tudtam, tisztességgel végzem, azonban bizonytalan vagyok a jövőmet tekintve. A munkaszerződésemet ma láttam először. Munkaköröm közben megváltozott, de sem korábban, sem most nem kaptam munkakörit. Mit tegyek?
Átvegyem a korábbiakra vonatkozó munkakörimet úgy, hogy már 3 hete nem az a feladatom? Mi a helyes eljárás?
Másrészt elküldtek, visszacsábítottak, és most megint elküldenek? Ez így normális? Mire számíthatok? Mit tehetek?
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.15. 15:51

Egyszer már mondtam, hogy nem kell azért felmondanod, mert nem fogadod el a szerződés módosítására tett ajánlatot.

Amanita # 2016.04.15. 11:38

T. ObudaFan! és kedves szakértők!
Korábbi, 03.26-i levelemhez kapcsolódva:
Ma megkaptam a munkaszerződés-módosítást az új munkakörrel.
Érdekes: ahogy számítottam, 04.01-i hatállyal.
De a munkaszerződés-módosításon nincs dátum!
Ha nem írom alá, azaz nem fogadom el az új munkakört, akkor ugye fel kell mondjanak.
De ismereteim szerint visszamenőleges hatállyal nem lehet felmondani. A végkielégítés miatt nekem pedig 1-5. lett volna szimpatikus a felmondásra...

Mi van, ha az értesítésre én írok pl. 04.02-i dátumot?!
Köszönettel

Jusztasz # 2016.04.15. 10:56

Pami2002 2016.04.15. 12:15

Tekintettel arra, hogy a kincstár mulasztása a létfenntartását veszélyezteti, egyben Alaptörvényben biztosított jogokat is sért, ezért a lentoeken túl panasszal fordulhat az Alapvető Jogok Biztosához (ombudsman) is.

Elérhetőségei:
WEB: http://www.ajbh.hu/…90E21FABCD75

E-mail: panasz@ajbh.hu

Postai úton/levélcím: 1387 Budapest, Pf. 40.

Alaptörvény XXIV. cikk. (1) bekezdés Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ügyeit a hatóságok részrehajlás nélkül, tisztességes módon és ésszerű határidőn belül intézzék.

Alaptörvény 30. cikk. (1)-(2) bekezdés Az alapvető jogok biztosa alapjogvédelmi tevékenységet lát el, eljárását bárki kezdeményezheti. Az alapvető jogok biztosa az alapvető jogokkal kapcsolatban tudomására jutott visszásságokat kivizsgálja vagy kivizsgáltatja, orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményez.

Jusztasz # 2016.04.15. 10:48

Pami2002 2016.04.15. 12:15
T. Szakértő!
Munkáltatóm február 4-én, két hónapos felmondási idővel felmondott nekem.
A felmondási időm április 4-én lejárt. A munkaviszonyom megszüntetéséről szóló papíromon az áll, hogy 6 havi végkielégítést kapok, plusz a ki nem vett szabadságokat időarányosan megváltják.
Pénzt a mai napig nem láttam. Állítólag az Államkincstár ül rajta.
Mit tudok tenni ebben az esetben?
Köszönettel.

T. Kérdező!

Javasolt panaszlevelet írni a MÁK elnökének és azt elektronikusan elküldeni mindhárom, alábbi e-mail címre:

elnok@allamkincstar.gov.hu

illetmeny@allamkincstar.gov.hu

kira.info@allamkincstar.gov.hu

Magyar Államkincstár Elnöke
Dr. Dancsó József Budapest Hold u. 4. 1054
E-mail: elnok@allamkincstar.gov.hu

Panasz mintákat itt talál, igazítsa a saját esetére:

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

http://aktaforum.hu/…iewforum.php?f=22

Pami2002 # 2016.04.15. 10:15

T. Szakértő!

Munkáltatóm február 4-én, két hónapos felmondási idővel felmondott nekem.
A felmondási időm április 4-én lejárt. A munkaviszonyom megszüntetéséről szóló papíromon az áll, hogy 6 havi végkielégítést kapok, plusz a ki nem vett szabadságokat időarányosan megváltják.
Pénzt a mai napig nem láttam. Állítólag az Államkincstár ül rajta.
Mit tudok tenni ebben az esetben?

Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 17:40

(De egyébként sem lehet a munkáltató követelését csak úgy levonni a bérből.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.11. 17:39

Ha az "elküldés" felmentést jelent, akkor jól érted.

Hobbijogász # 2016.04.11. 17:09

Közszolgálati tisztviselőként dolgozom egy polgármesteri hivatalban. Tanulmányi szerződésemben azt vállaltam, hogy az oklevél megszerzése után 4 évig nem szüntetem meg a jogviszonyomat, amennyiben mégis a részemről erre kerülne sor, a tandíjat és a távolléti díjat (annak időarányos részeit) egy összegben vissza kell fizetnem. Ha végkielégítéssel küldenek el, akkor jól értem-e hogy az nem az én részemről történő jogviszony-módosítás, illetve a tanulmányi szerződés alapján még hátralévő egy évre leosztott költségeket nem lehet "levonni" a végkielégítésből és csökkentett összegű végkielégítést adni? Köszönöm szépen a választ.

Amanita # 2016.03.26. 11:46

T.ObudaFan!
Köszönöm!
Igen, én felmondásra számítok a Mt.66.§(5) értelmében.
Kérdésem: Mi a jogállásom ápr.1-e és ápr.6-a között, ha 1-én megszűnt a munkaköröm, és a végkielégítés passzolása miatt 6-án mondanak fel?

ObudaFan # 2016.03.26. 11:20

A munkáltató csak felmondhat ebben az esetben. És vélhetően figyelni fog arra, hogy úgy mondjon fel, hogy már ne kelljen végkielégítést fizetnie.

Amanita # 2016.03.26. 10:57

T. Kovács úr!
Köszönöm a gyors választ!
Pontosan 1 éve, 2015.03.31-én ugyanez volt a helyzet.
Az új munkakörre akkor új munkaszerződést kaptam. Új feladatokkal, új paraméterekkel.
Akkor ápr.13-án kaptam kézhez - természetesen ápr.1-i hatállyal.
Nem is értettem, milyen alapon működök 13-ig...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.26. 10:00

... az új munkaszerződést ...
Nem lesz új munkaszerződés. Nem is kell.

Én úgy tudom: ha a felajánlott munkakört nem fogadom el, a munkáltatónak felmondással kell élnie.
Rosszul tudod.

Amanita # 2016.03.26. 09:46

Tisztelt Szakértő!
Munkaadómnál szervezeti átalakítás során megszűnhet a munkaköröm. A megszűnés márc.31-re várható.
Számítanak a munkámra, ezért új munkakört ajánlanak fel (más megnevezéssel, de az eddigihez képest 90%-ban azonos feladatokkal). Elképzelhető, hogy az új munkaszerződést csak jóval később, pl. ápr.15-én kapom kézhez (ilyesmi nálunk előfordulhat!). Én úgy tudom: ha a felajánlott munkakört nem fogadom el, a munkáltatónak felmondással kell élnie.
Kérdésem: a felmondás ez esetben ápr.1-re vonatkozik, vagy ápr.15-re?
Végkielégítésre egyébként jogosult vagyok.
Az én esetemben ennek most különösen nagy jelentősége lenne, mert ápr.5-én töltöm be az öregségi nyugdíj-korhatárt.
További kérdésem: Ha a felmondás ápr.5-e előtti hatállyal történne, járna-e végkielégítés?
Tudom, hogy a későbbi felmondás már nyugdíjas munkavállalóként érne, és akkor már nem jár végkielégítés.
Várom szíves állásfoglalásukat! Köszönöm!

melinda.4.szabo@gmail.com # 2016.03.24. 07:42

Üdvözlöm!
2014.szeptembere óta dolgozom a munkahelyemen,ez idő alatt már egyszer pozíciót váltattak velem, most pedig közölték,hogy április 1-jével megszűnik a pozícióm és nem tudnak mást felajánlani.Utána a vezetőm már úgy jelentette be a kollégáknak, hogy közös megegyezéssel távozom április 15-én. Kérdésem az, hogy elutasíthatom a közös megegyezést,illetve ha ők mondanak fel egyoldalúan akkor ennyi idő után jár-e valami végkielégítés?Mivel ugye még nem vagyok 3 éve a cég alkalmazottja.Nem szeretném,hogy behúzzanak valami csőbe.Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.12. 06:46

Jár. Közös megegyezésben meg az jár, amiben megegyeznek a felek.

csimi64 # 2016.03.12. 06:23

Üdv olyan kérdésem lenne hogy jár e végkielégités a részemre abban az esetben ha a munkáltató nem tud meg felelő munkát biztositani számomra egésségi állapotombol kifolyólag,és ez által fel mondanak,és mi a helyzet a közösmegeggyezéskor?

ObudaFan # 2016.03.10. 18:51

Ha te mondasz fel, csak azonnali hatalyu felmondas eseten jar, ahhoz viszont a munkaltato sulyos kotelezettsegszegese kell.

peti1 # 2016.03.10. 16:29

Tisztelt fórumozók!
Egy ~8 éves folyamatos határozatlan idejű munkaviszonyt készülök felmondani munkavállalóként.
A kérdésem az lenne, hogy a felmondólevélbe mit kellene beleírnom ahhoz, hogy a végkielégítés szóba kerülhessen?
Interneten azt olvastam, hogy akkor jár, ha a felek erről közösen megegyeznek. De gondolom a két szép szememért biztosan nem kapom meg....